Śp. Mariusz Wis (27.01.1951 - 9.06.2013)
Wpisał: Janusz Sanocki   
11.06.2013.

Śp. Mariusz Wis (27.01.1951 - 9.06.2013)

 

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Mariusza Wisa – niestrudzonego WoJOWnika.

Mariusz dołączył do Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych 13 lat temu, podczas prawyborów i konferencji samorządowych rozpoczętych w Nysie. Od razu rzucił się w wir pracy na rzecz zmiany ordynacji z pełną energią. Uczestniczył chyba we wszystkich konferencjach i spotkaniach JOW, zasypywał redakcje gazet (zwłaszcza "Rzeczpospolitej") trafnymi komentarzami i polemikami, w których popularyzował i bronił idei JOW, był autorem wielu artykułów w prasie, aktywnie uczestniczył w organizowaniu kolejnych Marszów na Warszawę.

Był twórcą Fundacji im. Jamesa Madisona – organizacji pożytku publicznego gromadzącej fundusze na akcje Ruchu JOW.

W ostatnim czasie Mariusz zainicjował i kierował tą pracą – opracowanie zmian do kodeksu wyborczego wraz z podziałem kraju na 460 jednomandatowych okręgów wyborczych. Ta monumentalna praca została skończona kilka tygodni temu – jest to więc dzieło życia Mariusza.

Mariusz, z którym rozmawiałem jeszcze w piątek, był pełen energii skończył zaledwie 62 lata.

Jego śmierć jest dla nas – Jego przyjaciół z  Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW – ciosem. Straciliśmy oddanego sprawie, pełnego pomysłów i energii Przyjaciela.

Mariuszu! Będziemy o Tobie pamiętać!

 Żonie śp. Mariusza i Jego rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

  

Janusz Sanocki  Ruch Obywatelski na rzecz JOW

www.jow.pl

Pogrzeb śp. Mariusza Wisa odbędzie się w czwartek, 13 czerwca 2013, o godzinie 14.-tej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, przy ulicy Powązkowskiej 43/45.