Niektóre elementy inscenizacji - cudowne drzewa
Wpisał: Yurko   
05.07.2013.

Niektóre elementy inscenizacji - cudowne” drzewa

 

„Cudowne drzewa” wyrosły w pół roku?
 

Yurko cudowne-drzewa

„Pokażcie choćby jedno zdjęcie, albo materiał filmowy, który uważacie za niezmanipulowany”. Taki, który pokazywałby oryginalny obraz po autentycznej katastrofie lotniczej na lotnisku Siewiernyj”
FREE YOUR MIND

To, że w Smoleńsku doszło do inscenizacji, nie ulega kwestii. Każdy, kto twierdzi inaczej jest skończonym durniem lub dezinformacyjną szują. Pytanie, ile „faktów” z naszej dalszej i bliższej historii to efekt „maskirowki”, a ile skutek naturalnego ciągu wydarzeń?


http://piko.salon24.pl/517448,bloger-yurko-inscenizacja-to-fakt

[zob., to przekonywujące md]

Opracowanie jest kontynuacją wątków, które wzajemnie się uzupełniają.

Części poprzedzające
http://arkanoego.net/index.php/smolensk/elementy-inscenizacji-smolenskiej-cz-1/

http://arkanoego.net/index.php/smolensk/elementy-inscenizacji-smolenskiej-cz2/

W dalszym ciągu, w sferze naszych analiz pozostaje miejsce tzw. katastrofy, zwane polanką przy Siewiernym lub polanką/miejscem w którym kręcił film swojego życia, montażysta S.Wiśniewski. Film ten i sceny na nim utrwalone, odegrał zasadniczą rolę w promocji „Kłamstwa smoleńskiego”. Sceny pobojowiska sztucznie zaaranżowanego wyglądały wystarczająco realistycznie, by wywołać odpowiednią reakcję u przeciętnego widza. Ułożenie szczątków – kilku fragmentów. Na tyle mocną, by obraz pozostał w pamięci i utrwalił Oszustwo smoleńskie.

By osłabić domniemanie manipulacji na zdjęciach do analizy wybrano screen’y z filmów video i sprawdzano pod kątem retuszu.

Jan Tomaszewski, brat cioteczny Lecha i Jarosława Kaczyńskich wspomina:

Przejeżdżamy dalej, pokazują miejsce tego rozbitego samolotu: lasek, ścięty, brzozowy, pełno porozrzucanych małych, metalowych kawałków dookoła, zmieszanych z błotem. Samolotu tam nie ma. Największa część to ta znana z telewizji
(…).

Otóż to. Samolotu tam nie ma…

Na zdjęciu wyżej widok z kierunku wschodniego na zachód. W okolicy stateczników brak złomu lotniczego poza małymi skrawkami niewiadomego pochodzenia. Poszycie zniszczone (trawa, krzaczki, połamane samosiejki). Miejsce zionie pustką (brak ciał ludzi), brak foteli, części wyposażenia, itp. Błoto. Jedynym, poza statecznikami, „rekwizytem” jest rozgałęzione w charakterystyczny sposób drzewo „Obiekt X”. (Na zdjęciu z filmu Wiśniewskiego zaznaczone czerwoną strzałką. Zdjęcia powiększają się po kliknięciu na zdjęcie) [w oryg., niestety md]

 Za skrzydłem statecznika brakuje drzew (lewa strona zdjęcia), wolna przestrzeń jest widoczna. Ma to znaczenie dla dalszej analizy.

Na zdjęciu to samo miejsce filmowane od północy

 Obiekt X także widoczny, lecz za skrzydłem sporo drzew i krzewów w przeciwieństwie do zdjęcia wcześniejszego. Wytłumaczenie tego faktu jest łatwe – drzewa po prostu wycięto. (Patrz, FYM)

Jest więc to zdjęcie, zdjęciem utrwalającym obraz wcześniejszy „przed wypadkowy” i „przed wybuchowy”. Trawa stoi na baczność (po zbliżeniu lepiej widać) – nie ma śladów „fali uderzeniowej”, czy „wybuchowej” w przeciwieństwie do pierwszego zdjęcia.

Jeszcze raz zbliżenie z innego kąta z filmu Wiśniewskiego. Obiekt X także widoczny. [w oryg., niestety md]

Zdjęcie skrzydła „od tyłu” ilustruje zniszczenia, których nie było wcześniej za skrzydłem, a więc wygląd terenu „wokół” zmienił się. Porównanie to ewidentnie obnaża mit katastrofy (wypadku lotniczego) i dowodzi, użycia wybuchów naziemnych (tam gdzie śmietnik) dla spotęgowania dramatyzmu „zdarzenia” i ukrycia faktu „ręcznego ustawienia kilku fragmentów. Jeśli drzewo nie jest sztuczne (patrz Kwatera Hitlera, Wilczy Szaniec – tam były całe zagajniki sztucznego lasu) to dzięki niemu możemy być pewni, że mamy do czynienia z tym samym miejscem „przed” i „po”.

Zestaw trzech zdjęć poniżej [w oryg., niestety md] przybliża nam opisywaną sytuację i jeszcze lepiej widzimy suchy teren z niezniszczonym poszyciem, wręcz nienaruszonym. (Elementy wstawione z góry). Duże błotniste kałuże są też widoczne. Możemy się zastanawiać, czy połacie zmarzniętego śniegu roztopiły się na skutek temperatury z detonacji, czy też trzecie zdjęcie pochodzi z próby generalnej (nie widać w głębi skrzydła statecznika) np z lutego 2009, czyli okresu manewrów ZAPAD kiedy ćwiczono obronę przed atakiem Polski?

Jeśli jednak „przed wybuchem/mi” to co robią strażacy przy stateczniku? Co gaszą?

Przy analizie tego elementu inscenizacji jakim były dwa charakterystycznie ustawione stateczniki trzeba jeszcze sięgnąć do panoram zamieszczonych na okładce raportu ZP, a ściągniętych właśnie z filmu Wiśniewskiego.

Chodzi nam o panoramę drugą, poniżej. [w oryg., niestety md]

Widok w kierunku północnym, lekko na zachód. Brak jakichkolwiek większych i mniejszych drzew. Otwarta przestrzeń za rzędem (wzdłuż północnego krańca polanki) pochylonych i uszkodzonych (ściętych) drzewek.

Z kolei patrząc na mapę i jedno ze zdjęć wykonanych pół roku później w tym samym kierunku (prawie tym samym) widzimy spore zadrzewienie, właśnie od strony północnej (prawa strona zdjęcia). Na zestawieniu dwóch omawianych widoków zielone strzałki pokazują kierunek północny, rzekomo tego samego obszaru.

„Cudowne drzewa” wyrosły w pół roku?

Czy rzeczywiście jest to jedno miejsce? Ile razy i gdzie filmował Wiśniewski?