"Polskie" media - antypolskie, zagraniczne - obiektywne. Jak szczują na Isię
Wpisał: antypolskie   
05.07.2013.

Polskie” media - antypolskie, zagraniczne - obiektywne. Jak szczują na Isię

 

5.07.2013 antypolskie

 

Tagi: Wimbledon, cyngle, Agnieszka Radwańska

 

Większość mainstreamowych mediów po półfinałowym meczu Agnieszki Radwańskiej na turnieju w Wimbledonie pokazywało zdjęcie przedstawiające Polkę, która podaje rękę rywalce, odwracając się do niej tyłem. Okazuje się, że celowo wybrano kadr z ostatniej fazy tego gestu, chociaż można było pokazać wiele innych zdjęć mających zupełnie inny wydźwięk.

Zdjęcie przedstawiające odwróconą tyłem do rywalki Radwańską posłużyły do ataku na "chamską" Polkę. Ale tylko w Polsce, bo już w Wielkiej Brytanii nikt na pomysł takiej manipulacji by nie wpadł.

Autorzy profilu satyrycznego na Twitterze, TVN48, zrobili zestawienie pokazujące zdjęcia ilustrujące teksty w TVN24 i w "Daily Mail":zdjęcia w TVN24 i w "Daily Mail"


Także na Twitterze internauci zauważyli manipulację głównych polskich mediów. Kolaż zdjęć użytkownika @plcerber:

 

PRAWDA a Gówno PrawdaDziś pisaliśmy już, że zaraz po meczu mainstreamowe media przystąpiły do nagonki na wybitną polską tenisistkę, która nie boi się przyznawać do swoich poglądów i nie wstydzi się swojej wiary. Np. portal tvn24.pl przez cały wieczór trzymał na czołówce informację uderzającą w Radwańską. 

 

Wielu czytelników sugeruje, że jest to odwet za "czerwoną kartkę", którą tenisistka dała tej stacji.

 

Autor: wg  Współpracownicy: sp   Żródło: niezalezna.pl

Zmieniony ( 06.07.2013. )