wyszperane 8/7/13; Gruzja oskarża Izrael o sabotaż; rytuał okazał się farsą...
Wpisał: Jacek BEZEG   
10.07.2013.

wyszperane 8/7/13; Gruzja oskarża Izrael o sabotaż; rytuał okazał się farsą...

 

Jacek BEZEG


W ciągu wieków Kościół miał wielu wrogów, lecz mało z nich żywiło dla chrześcijaństwa taką nienawiść jak zwolennicy fałszywego proroka Mahometa. Na początku drugiej połowy XVI wieku zielone sztandary islamu powoli zbliżały się do serca Europy. Imperium Ottomańskie, podporządkowawszy sobie zachodnią część Azji Mniejszej (1354), zająwszy Adrianopol (1361) i rozgromiwszy wojska chrześcijańskie w bitwie na Kosowym Polu (1389), ruszyło na podbój Europy. Wiek XV przyniósł chrześcijaństwu kolejne klęski: pogrom pod Warną (1444) i utratę Konstantynopola (1453).
W następnym stuleciu, za panowania Bajezyda II, Selima I i Sulejmana Wspaniałego, Imperium doszło do szczytu potęgi. Rozbudowana flota ottomańska panowała niemal niepodzielnie na wodach Morza Śródziemnego, a częściowo i Czarnego. Kolejne uderzenie w kierunku południowo-wschodnim przyniosło islamowi tereny dzisiejszej Syrii, Irak, Egipt i Półwysep Arabski. W roku 1521 Sulejman Wspaniały zdobył Belgrad. Rok później padła twierdza joannitów na Rodos, a w 1526 r. wojska tureckie zdziesiątkowały armię węgierską w bitwie pod Mohaczem.
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/562ks.Tadeusz Kiersztyn - Prawda o Intronizacji Chrystusa Króla Polski
http://www.youtube.com/watch?v=tdb5uV4leMQ#at=652Nie zdawałem sobie wtedy sprawy z tego, jakie to może mieć długofalowe skutki, że to wchodzenie w okultyzm. Ludzie się śmieją z księży, którzy przed tym ostrzegają, ale to było otwieranie się na szatana, nawet jeśli nieświadome. To nie musi działać od razu. Następstwem były depresja, hipochondria, nerwica lękowa
http://gosc.pl/doc/1572342.Przywrocony-wzrokWywiad z egzorcystą Rzymu ks. Gabrielem Amorth’em z okazji opracowania po 30 latach oczekiwania (sic!) nowego rytu egzorcyzmów:
– Proszę księdza, włoskie tłumaczenie nowego rytuału dla egzorcystów jest już gotowe.
– Owszem, jest gotowe. (…) Ten długo oczekiwany rytuał okazał się farsą. Niewiarygodną przeszkodą, która może nam uniemożliwić działanie przeciwko demonom.
– To poważne oskarżenie. O czym Ksiądz myśli?

– Dam tylko dwa przykłady. Spektakularne przykłady. Punkt 15. dotyczy uroków oraz jak powinno się z nimi postępować. Urok jest złem, które jest czynione poprzez poddanie się szatanowi. Może zostać uskutecznione w różnych formach, takich jak zaklęcia, przekleństwa, złe oko, voodoo lub macumba. Stary rytuał wyjaśniał, jak powinno się z tym walczyć. Nowy rytuał kategorycznie stwierdza, że jest absolutnie zabronione odprawianie egzorcyzmów w takich przypadkach. To absurd! Uroki są najbardziej częstą przyczyną opętania oraz zła, czynionego z pomocą demona: co najmniej w 90% przypadków! Równie dobrze egzorcyści mogliby w ogóle nie przeprowadzać egzorcyzmów. Punkt 16. definitywnie stwierdza, że nie powinno się egzorcyzmować, jeśli nie jest się pewnym obecności diabła. Jest to przykład wyjątkowej niekompetencji:
pewność co do obecności diabła uzyskuje się właśnie przez egzorcyzm. (…) Postanowienia zawarte w nowym Rytuale są bardzo poważne i bardzo niszczycielskie. Są owocem ignorancji i braku doświadczenia. [to ALARM sprzed 10-ciu lat, od tego czasu „zanotowaliśmy ogromny POSTĘP... md]
http://marucha.wordpress.com/2013/07/07/wybor-usunietych-i-spreparowanych-modlitw-od-1959-r


Ponieważ Kościół Boży zobowiązany jest troszczyć się, jak sumienna matka, o potrzebujących tak wsparcia materialnego, jak i tego, co służy  dobru duszy,  przeto aby ubodzy, którzy nie mogą liczyć na pomoc z majątku rodziców, nie byli pozbawieni możliwości  czytania i rozwoju, w każdym kościele katedralnym niech będzie wyznaczone beneficjum, odpowiadające  potrzebom nauczyciela, który bezpłatnie będzie uczyć  kleryków tego kościoła  oraz ubogich uczniów. W ten sposób zapewni się  konieczne środki utrzymania , a uczącym otworzy się drogę do wiedzy. Niech nikt nie wymaga żadnej opłaty  za przyznanie licencji do nauczania albo, pod pretekstem jakiegoś zwyczaju nie żąda  czegoś od tego , który naucza, ani niech nie zabrania uczyć, domagając się licencji, temu,  kto ma do tego przygotowanie i zdolności.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9823&Itemid=80 W pewnym sensie był przybyszem ze średniowiecznej Europy i jedną nogą ciągle w niej tkwił. Uważał, że właśnie w tej epoce ludzki intelekt wspiął się na wyżyny swych możliwości, a filozofia po Świętym Tomaszu z Akwinu już tylko pchała człowieka w coraz większe szaleństwo. Całą swoją twórczością dowodził słuszności tej tezy, niestrudzenie obnażając zabobony produkowane przez tzw. "nowoczesnych" ludzi i przeciwstawiając im nie własne poglądy, ale ludzki zdrowy rozsądek. Tym samym realizował średniowieczny ideał Mądrości, używał intelektu do rozróżniania prawdy i fałszu, czyli do tego, do czego intelekt służy.
        Chesterton był apologetą Katolicyzmu nie tylko jako religii, ale jako pewnej konkretnej filozofii życiowej i konkretnej Cywilizacji, której historia urwała się wraz z nadejściem Reformacji. Twierdził, że Cywilizacja ta została porzucona zbyt pochopnie. Nie dlatego, że jej ideały zrealizowano i stwierdzono, że są błędne, ale dlatego, że uznano je za zbyt wymagające. Był to wyraz przede wszystkim niewiary w człowieka i jego możliwości. Niewiara ta pokutuje do dziś, zmieniając nasz świat w wytwór coraz bardziej nieludzki i coraz bardziej człowieka zniewalający.
http://www.gkchesterton.pl/Janusz Kusociński i setki tysięcy, miliony  Polaków, polskiej inteligencji zostali  zamordowani przez Niemców  w ramach zaplanowanej w 1938 roku akcji Intelligenzaktion . akcja „Inteligencja” zwana także „Flurbereiningung” „Akcja Oczyszczenia Gruntu” lub / Direkteaktion / w ramach planu "Generalplan Ost",Generalny Plan Wschodni , GPO który w pewnym sensie był powieleniem  Kulturkampfu  „walka kulturowa” opracowanej na polecenie kanclerza Bismarcka. Który powie w niemieckim parlamencie
Bijcie Polaków tak długo, dopóki nie utracą wiary w sens życia. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście – wytępić
ich" *
http://blogmedia24.pl/node/63991...uczucie fizycznego i moralnego wstrętu wzbudził we mnie widok profesora Zygmunta Baumana wycierającego sobie wzruszeniowe kapki z nosa nieświeżą chustką - ale jeszcze większe obrzydzenie poczułem na widok czołobitności, z jaką prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz witał go przed wykładem. Ponieważ pan prezydent Dutkiewicz i jako prezydent i jako uczestnik słynnego „układu wrocławskiego”, o którym tak szeroko opowiada Grzegorz Braun, coś tam musi wiedzieć o aktualnych mądrościach etapu, to w świetle tego łatwiej zrozumieć, że w osobie prof. Baumana, komunisty, politruka kabewiaków i konfidenta Informacji Wojskowej dzisiaj rehabilituje komunę i komunistycznych zbrodniarzy.
Skoro tak, to tylko patrzeć, jak doczekamy się rehabilitacji i fetowania zbrodniarzy „nazistowskich”. Upływ czasu wprawdzie temu nie sprzyja, ale jeśli prawdą jest, że w niemieckim konsulacie we Wrocławiu pracuje 600, czy nawet 700 urzędników, to ...
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2862   Skoro Jaruzelski zawsze znakomicie czuł się w roli reprezentanta kremlowskich interesów w zniewolonym przez Sowietów kraju (gorliwie zadbał o nie również w 1968 roku w Czechosłowacji), to czy nie byłoby mu przyjemnie spędzić darowaną przez Opatrzność resztę lat życia w Rosji, którą tak szczerze i z wzajemnością ukochał? Nie mógłby już wprawdzie chlubić się - jak niegdyś Włodzimierz Majakowski w słynnym wierszu - czerwonym paszportem nie istniejącego już Kraju Rad, dla którego tyle zdziałał, ale i zmiana obywatelstwa na rosyjskie byłaby mu z pewnością miła.
[Ale w Warszawie żyje w zrabowanym państwu Przedpełskim domu – wygodnie, bezpiecznie... MD]
         Zanim komunistyczny satrapa stanie się ewentualnie obywatelem Federacji Rosyjskiej, warto by mu było jednak urządzić huczne pożegnanie w niepodległej Polsce, przez co rozumiem pozbawienie go orderu Virtuti Militari i zdegradowanie do stopnia szeregowego.
Skoro on sam powiedział kiedyś, że „gdyby uznać pułkownika Ryszarda Kuklińskiego za bohatera, znaczyłoby to, że my jesteśmy zdrajcami” (owo „my” to nie ogół kadry oficerskiej Ludowego Wojska Polskiego, ale tylko jego zaprzedane Moskwie kierownictwo), należy go potraktować zgodnie z tymi słowami, ponieważ historia wydała już wyrok w sprawie bohaterstwa pierwszego polskiego oficera w NATO. A zdrajcy nie noszą generalskich lampasów, ani najwyższych odznaczeń wolnego kraju na piersiach.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9825&Itemid=100Amerykańska poczta zbiera dane adresowe dotyczące nadawców i odbiorców wszystkich listów, które dostarcza w USA – ujawnił w czwartek “New York Times”, powołując się na pracowników resortu sprawiedliwości i byłego agenta FBI.
http://www.radiomaryja.pl/informacje/poczta-zbiera-informacje-o-wszystkich-listach/Gruzja oskarża Izrael o sabotaż w trakcie wojny z Rosją w 2008 roku. Według prezydenta Micheila Saakaszwilego, przed wojną pięciodniową Moskwa otrzymała od Izraela kody do zakupionych przez Tbilisi dronów. W zamian za to przekazała Tel-Awiwowi kody do zakupionych przez Iran systemów obrony przeciwlotniczej.
http://cyklista.wordpress.com/2013/07/07/saakaszwili-oskarzyl-izrael-o-zdrade-gruzji-na-rzecz-rosji/