Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T
Friday 04 December 2020 00:15:16.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
N O W O Ś C I
W Y S Z U K I W A R K A
 
POLECANE
Dziesięć zasad sterowania ludźmi i ludami. Drukuj Email
Wpisał: Noam Chomsky   
18.04.2020.

Dziesięć zasad sterowania ludźmi i ludami.

 

TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky'ego:https://independenttrader.pl/kto-zyska-na-zniszczeniu-gospodarki.html

[tj jest PS do artykułu, który też ew., można przeczytać... MD]

 

1. Rozpraszanie uwagi:

Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez ciągłe rozpraszanie uwagi i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwrócenia uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.
„Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych, poprzez zniewolenie nieważnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte, bez czasu na myślenie”.

2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie:

Ta metoda jest również określana jako „problem – reakcja – rozwiązanie”. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu rozwiązanie problemu lub zapobieganie mu w przyszłości. Na przykład: pozwól, by rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności. Wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.

3. Zmiany wprowadzaj stopniowo:

Nie wprowadzaj radykalnych zmian drastycznie lecz stopniowo, przesuwaj granicę wytrzymałości i akceptacji krok po kroku, aż do granic wytrzymałości, rozbijając zmiany na kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalne zmiany społeczno-ekonomiczne latach 80. i 90., które doprowadziły do ukształtowania się ekonomii neoliberalnej: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność zatrudnienia, masowe bezrobocie, wypłaty na niskim poziomie, brak gwarancji godnego zarobku – wprowadzenie takich zmian jednocześnie wywołałoby rewolucję.

4. Strategia odroczenia:

Kolejny sposób na wprowadzenie niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności”, którą koniecznie będziemy musieli wprowadzić w przyszłości.

Ludziom łatwiej jest zaakceptować widmo przyszłego poświęcenie, niż wprowadzić zmianę od razu. Ponadto społeczeństwa mają tendencję do naiwnej wiary, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także przyjęcie jej w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas by wcielić ją w życie.

5. Mów do społeczeństwa jak do dziecka:

Większość reklam i komunikatów kierowanych do opinii publicznej wykorzystuje język oraz sposób argumentowania, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub osób umysłowo chorych, a więc uproszczony i wręcz infantylny. Im bardziej chcesz zamglić obraz rzeczywistości swojemu rozmówcy, tym bardziej staraj się infantylizować komunikat. Dlaczego?

Jeśli będziesz mówić do osoby, jakby miała ona 12 lat, to po wpływem sugestii prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

6. Skup się na emocjach, a nie na racjonalności:

Wykorzystywanie emocji to klasyczna technika mająca na celu odstawienie racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki na bok. Co więcej, użycie języka odpowiednio nacechowanego emocjonalnie daje możliwość podświadomego zaszczepienia idei, pragnień, lęków, niepokojów, impulsów, a przez to wywołanie określonych zachowań.

7. Utrzymuj ludzi w ignorancji:

Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania kontroli.

Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, a techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla niższych klas”.

8. Promuj przeciętność:

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że bycie głupim, wulgarnym i niewykształconym jest w porządku.

9. Wzmacniaj w ludziach poczucie winy:

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedyną osobą winną swoich niepowodzeń przez niedostatek inteligencji, zdolności lub własnych starań. Dzięki temu, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, który stawia jednostkę w niekorzystnej sytuacji, będzie ona żyła w poczuciu winy i dewaluacji własnej wartości, prowadząc do depresji. W takim stanie osoba stanie się bierna i niezdolna do podejmowania działań mających na celu zmianę systemu. Bierność oznacza brak rewolucji.

10. Poznaj ludzi lepiej niż oni są w stanie poznać siebie:

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce spowodował rosnącą przepaść pomiędzy zasobami wygenerowanej wiedzy a tym, co jest dostępne (i tłumaczone) dla szerokich mas. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii elity władzy są w stanie posiąść zaawansowaną wiedzę na temat jednostek, jak i społeczeństwa, co pozwala im poznać człowieka lepiej, niż on sam może znać siebie. Oznacza to, że będąc w posiadaniu tej wiedzy można mieć większą kontrolę nad jednostkami, niż one same nad sobą.

Zmieniony ( 18.04.2020. )
 
Myszygene kopf --------[nie bój się, po POLSKU] Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna TS   
18.04.2020.

Myszygene kopf

Prace nad stworzeniem szczepionki na koronawirusy trwają od 30 lat. Bez rezultatu!

Katarzyna TS: Kwi 17, 2020 https://wprawo.pl/katarzyna-ts-myszygene-kopf/


Żydzi mają takie określenie „myszygene kopf”. Co to znaczy? To znaczy wariat, czubek, pomylony.

Po czwartkowej (16.04.2020) konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pozwolę sobie określić tego drugiego mianem „myszygene kopf”. Wobec deklaracji, którą wygłosił minister Szumowski, jest to określenie bardzo łagodne. Dlaczego? Dlatego, że w związku z tym, co wyczynia minister Szumowski, bardziej adekwatne byłoby określenie powszechnie uważane za wulgarne i to z gatunku mocno wulgarnych. Pozostańmy jednak przy „myszygene kopf” licząc na to, że ministrowi Szumowskiemu wróci rozum i wycofa to, co powiedział podczas konferencji. Chodzi o wypowiedź dotyczącą obowiązku zasłaniania nosa i ust ze względu na epidemię koronawirusa. Zapytany, kiedy możemy spodziewać się wycofania tego nakazu, minister Szumowski odparł: „Jak będzie szczepionka”. Nie czarujmy się. To nie jest poważna odpowiedź. To jest odpowiedź na poziomie „jutro, w grudniu, po południu”. Tyle ma do powiedzenia Polakom minister zdrowia. A jeśli szczepionka nie powstanie, to co powie Szumowski? Nakaże nam noszenie szmaty na twarzy do końca życia?

Przyjrzyjmy się bliżej kwestii ewentualnej szczepionki na koronawirusa. Pierwsze pytanie brzmi: kiedy i czy w ogóle taka szczepionka powstanie, a jeśli tak, to czy będzie bezpieczna i czy będziemy mieli gwarancję, że przyniesie ona pożytek, a nie szkodę?

Drugie pytanie brzmi: jeśli szczepionka powstanie, to czy zostanie wprowadzony przymus szczepień pod rygorem ograniczenia praw obywatelskich? Na drugie pytanie odpowiedź jest prosta – tak, zostanie wprowadzony obowiązek szczepień pod rygorem ograniczenia praw obywatelskich. Dlaczego tak sądzę? Dlatego, że przez ostatni miesiąc władza przekonała się, iż może z nami zrobić, co chce. A skoro władza ogłosiła, że pozwoli nam normalnie żyć dopiero wtedy, gdy będzie szczepionka, to oczywistym jest, że zostaniemy przymuszeni do szczepień. W taki, czy inny sposób, ale ten przymus będzie.

Teraz przejdźmy do pytania pierwszego, czyli samej szczepionki. Prace nad stworzeniem szczepionki na koronawirusy trwają od 30 lat. Bez rezultatu! Jedyne szczepionki, jakie udało się wyprodukować to takie, które nie dają odporności, ale powodują cięższy przebieg choroby. Testowano je na kotach. To nie jest teoria spiskowa, tylko informacja przedstawiona pod koniec marca 2020 przez epidemiologa, dr. Johna Ioannidisa z Uniwersytetu Stanforda. Dr Ioannidis ostrzegł, że obecna sytuacja, w której istnieje niesłychana presja na stworzenie szczepionki przeciw SARS-CoV-2, już doprowadziła do złamania podstawowych reguł bezpieczeństwa. Rozpoczęto testy na ludziach bez przeprowadzenia koniecznej fazy weryfikacji.

– Uważam, że to bardzo zły pomysł, szczególnie w przypadku szczepionki na koronawirusa –  mówi dr Ioannidis w programie „Perspectives on the Pandemic”. Co ważne, ten naukowiec nie jest przeciwnikiem szczepień. Wprost przeciwnie, w swojej wypowiedzi podkreśla, że szczepionki to najwspanialsze osiągnięcie medycyny, dzięki któremu uratowano miliony ludzi. Jeśli ktoś taki alarmuje, że tworzenie szczepionki na SARS-CoV-2 odbywa się w sposób nieprawidłowy, to nie wolno tego lekceważyć i wrzucać do worka z napisem „oszołom”.

Czy wobec tych informacji minister Szumowski jest w stanie zagwarantować nam, że szczepionka na koronawirusa kiedykolwiek powstanie? Czy jest w stanie zagwarantować nam, że o ile taka szczepionka powstanie, to będzie skuteczna i bezpieczna? Odpowiedź jest oczywista: NIE! Minister Szumowski nie jest w stanie zagwarantować nam nic takiego, ale wychodzi na konferencję i oświadcza, że będziemy chodzić ze szmatami na twarzy do czasu „jak będzie szczepionka”. Myszygene kopf!

Kolejna kwestia to mutacja koronawirusa, która przebiega w takim tempie, że produkcja szczepionki jest gonieniem sprintera przez żółwia. Badacze z Uniwersytetu w Cambridge wyodrębnili już trzy odmiany SARS-CoV-2: typ A, który pojawił się w Wuhan i został przeniesiony do Stanów Zjednoczonych, Australii i Hiszpanii, typ B występujący w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii i typ C, który powstał z typu B i to on zaatakował we Włoszech.

Ciekawe ile typów będziemy mieli do jesieni. Czy minister Szumowski raczy odpowiedzieć na to pytanie? Nie sądzę.

Mamy zatem perspektywę następującą: albo będziemy dożywotnio chodzić w szmatach na twarzy, które – jak twierdzi wirusolog, prof. Włodzimierz Gut – mogą być źródłem gorszych infekcji niż koronawirus, albo zostaniemy przymusowo zaszczepieni jakimś specyfikiem, który może być skuteczny, ale wszystko wskazuje na to, że skuteczny nie będzie, a może być szkodliwy. Nie zapominajmy też o tym, że zablokowanie transmisji wirusa spowodowane obecną kwarantanną najprawdopodobniej doprowadzi do kolejnej fali zachorowań po wypuszczeniu ludzi z domów.

Owijanie twarzy szmatą nie zatrzyma koronawirusa tak jak siatka ogrodowa nie zatrzyma komara.

Amerykański epidemiolog, prof. Knut Wittkowski z  Uniwersytetu Rockefellera mówi jasno i wyraźnie, że kwarantanna całego społeczeństwa, społeczne dystansowanie i zamknięcie szkół to najgorsze, co można było zrobić w związku z pandemią koronawirusa. Prof. Wittkowski mówi, że tak jak w przypadku każdej infekcji dróg oddechowych powinniśmy chronić osoby starsze i schorowane, ponieważ zapalenie płuc jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Natomiast dzieci lekko znoszą takie infekcje, więc powinny chodzić do szkół i poprzez wzajemne zarażanie się budować odporność całego społeczeństwa. Po czterech tygodniach osoby starsze mogłyby zakończyć kwarantannę, ponieważ do tego czasu wirus byłby już wyeliminowany. – Jedynym czynnikiem zatrzymującym infekcje dróg oddechowych jest odporność stadna – mówi prof. Wittkowski. Innego wyjścia nie ma.

Oczywistym jest, że skoro nie pozwala się ludziom nabyć tej odporności w sposób naturalny, pozostaje tylko szczepionka. Ale szczepionki nie ma, a jeśli będzie, to wirus już dawno wyprzedzi ją o kilka długości nie mówiąc już o tym, że ze szczepionki, która zostanie przygotowana metodą „na skróty”, może być więcej szkody niż pożytku. A my będziemy chodzi w szmatach na twarzach, a minister Szumowski będzie nam opowiadał, że gdyby nie te szmaty, to wszyscy już dawno bylibyśmy ciężko chorzy lub martwi.

Myszygene kopf, moi Państwo! Myszygene kopf!Zmieniony ( 18.04.2020. )
 
postępy ekumenizmu i tolerancji.[tylko obrazek] Drukuj Email
Wpisał: szereg "franków"   
27.03.2020.

 

 kato

Zmieniony ( 27.03.2020. )
 
Aby ustabilizować liczbę ludności na świecie, musimy codziennie likwidować 350 tysięcy ludzi Drukuj Email
Wpisał: David Rockefeller ... Jacques Cousteau, Margaret Sanger, Bill Gates   
24.03.2020.

LUDZKOŚĆ jest REDUKOWANA ...

Światowa „elita” o zmniejszeniu liczby urodzeń i o depopulacji

Jacques Cousteau ...
Aby ustabilizować liczbę ludności na świecie, musimy codziennie likwidować 350 tysięcy ludzi”.

Federacja Planowania Rodziny Margaret Sanger ...
„Najwyższym przejawem miłosierdzia, które rodzina może okazać jednemu ze swoich małoletnich dzieci, - to jest zabicie go”.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński 22.3.2020 r.

Większość ludzkości znajduje się w niewiedzy, ale wśród światowej elity jak pożar rozprzestrzenia się dość ponura filozofia, związana z maniakalnym przekonaniem o tym, że ludzkość stała się rakowym nowotworem, który niszczy planetę.

Obecnie wielu światowych liderów jest przekonanych, że gwałtowny wzrost liczby ludności na świecie stał się porównywalny z wirusem lub epidemią i że należy z tym odpowiednio walczyć. Rzeczywiście, trudno jest nie zauważyć, jakie maniakalnie obsesję na punkcie ograniczenia urodzeń ma wielu członków światowej elity.


ONZ wydaje memoranda, uniwersytety organizują całe kursy, na najwyższe stanowiska polityczne mianowani są radykalni zwolennicy ograniczania urodzeń, a wielu najbardziej wpływowych ludzi na planecie zbiera się razem, aby omawiać sprawę depopulacji różnych terytoriów.

Ci, którzy podzielają tę filozofię, początkowo mówią o potrzebie „ułatwionego dostępu” do aborcji, antykoncepcji i innych usług dotyczących „planowania rodziny”.

Jednak liczba ludności na świecie stale rośnie. I zwolennicy ograniczenie urodzeń przechodzą do bardziej radykalnych strategii.

Kim są ci ludzie ze światowej elity, którzy z taką pasją wierzą w regulację urodzeń? Niektóre z wymienionych poniżej imion zaskoczą Was, a nawet zaszokują.

Wielu z nich to
najbardziej znane nazwiska świata.

Na przykład książę Karol wygłosił niedawno przemówienie, w którym narzekając na szybko rosnącą populację ludności planety, powiedział:
„Mogę wybrać Bombaj, Kair lub Meksyk; wszędzie populacja świata szybko rośnie. Zwiększa się ona co roku o liczbę osób, równą całkowitej populacji Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że za 50 lat nasza biedna planeta, która z trudnością utrzymuje 6,8 miliarda ludzi, będzie musiała w jakiś sposób utrzymać ponad 9 miliardów ludzi.”

Wielu członków
elitarnego klubu światowego jest przekonanych, że rosnąca populacja planety jest problemem nr 1, przed którym stoi świat, że przeludnienie jest główną przyczyną „zmian klimatu”, niszczy nasze środowisko i grozi przemianą całej planety w jeden gigantyczny slums kraju trzeciego świata. Większość z nich ma władzę i zajmuje wpływowe stanowiska, na których naprawdę wiele robią, aby zrealizować swoje plany, samobójcze dla ludzkości.

Następne 22 szokujące cytaty światowej elity na temat regulacji urodzeń częściowo otworzą kurtynę na temat przyczyn współczesnych wojen, operacji humanitarnych, projektów naukowych, technicznych i biologicznych, finansowanych przez USA i światowe organizacje humanitarne.

1) Podsumowanie manifestu politycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Ludności, marzec 2009 r.
Co można zrobić, aby przyspieszyć spadek dzietności w krajach najsłabiej rozwiniętych?”

2) Bill Gates, założyciel „Microsoftu” ...
W dzisiejszym świecie jest 6,8 miliarda ludzi. Liczba ludności zbliża się gwałtownie do 9 miliardów. Jeśli dzisiaj naprawdę dobrze popracujemy nad nowymi szczepionkami, opieką zdrowotną i pomocą w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, to być może zdołamy obniżyć ją (populację – AL) o 10-15 procent”.

3) John Pi. Holdren (John P. Holdren) doradca naukowy prezydenta USA Baracka Obamy ...
Łatwiej byłoby zrealizować program sterylizacji kobiet po urodzeniu przez nie drugiego lub trzeciego dziecka, pomimo stosunkowo wielkiej złożoności operacji w porównaniu z wazektomią (mikrochirurgicznym zabiegiem urologicznym, polegającym na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów u mężczyzn – AL), niż próby ich sterylizacji.
Opracowanie kapsułki długoterminowej sterylizacji, którą można wszyć pod skórę i usunąć, gdy zajdzie potrzeba u kobiety zajścia w ciążę,
stwarza dodatkowe możliwości wymuszonej regulacji urodzeń. „Kapsułka byłaby wszywana w okresie dojrzewania płciowego i usuwana po oficjalnym zezwoleniu na ograniczoną liczbę urodzeń dzieci”.

4) Paul Ehrlich, doradca naukowy byłego prezydenta USA George'a W. Busha ...
Każdy człowiek, który dzisiaj rodzi się na świecie, wnosi dysproporcję do otaczającego środowiska i systemu utrzymywania życia na planecie”.

5) Sędzia Sądu Najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg ....
Szczerze mówiąc, myślałam, że kiedy zapadała decyzja w sprawie Roe, istniały obawy dotyczące wzrostu populacji, a zwłaszcza wzrostu tej jej części, której najmniej chcemy.”

6) Raport Funduszu Ludnościowego ONZ „W obliczu zmieniającego się świata: kobiety, ludność i klimat” ("Facing a Changing World: Women, Population and Climate")
Żaden człowiek nie jest naprawdę „neutralny w stosunku do dwutlenku węgla”, zwłaszcza gdy wszystkie gazy cieplarniane są w równowadze”.

7) David Rockefeller ...
„Negatywny wpływ wzrostu populacji na wszystkie nasze ekosystemy planetarne staje się przerażająco oczywisty”.

8) Jacques Cousteau ...
Aby ustabilizować liczbę ludności na świecie, musimy codziennie likwidować 350 tysięcy ludzi”.

9) Założyciel agencji prasowej CNN Ted Turner ...
Cała populacja od 250 do 300 milionów ludzi, po zmniejszeniu o 95% obecnego poziomu - byłaby idealna”.

10) Dave Foreman, współzałożyciel organizacji „Earth Above!” (
„Ziemia przede wszystkim!”) ...
„Moimi trzema głównymi celami byłyby: zmniejszenie populacji ludzkiej do 100 milionów na całym świecie, zniszczenie infrastruktury przemysłowej i zobaczenie pustyni z pełną gamą gatunków, przywróconych do życia na całym świecie.”

11) Książę Filip, książę Edynburga ...
Gdybym został reinkarnowany, to chciałbym powrócić na ziemię jako wirus - zabójca, aby zmniejszyć populację ludzi”.

12) David Brower, pierwszy dyrektor wykonawczy ekologicznej organizacji publicznej „Klub Sierra Club”, ...
Urodzenie dziecka [powinno być] karalnym przestępstwem przeciwko społeczeństwu, jeśli rodzice nie mają licencji rządowej ... Wszyscy potencjalni rodzice [byliby zobowiązani] do stosowania chemicznych środków antykoncepcyjnych, rząd wydaje odtrutki obywatelom, wybranym do urodzenia dziecka”.

13) Założycielka amerykańskiej
Federacji Planowania Rodziny Margaret Sanger ...
Najwyższym przejawem miłosierdzia, które rodzina może okazać jednemu ze swoich małoletnich dzieci, - to jest zabicie go”.

14) Założycielka amerykańskiej Federacji Planowania Rodziny Margaret Sanger. „Kobieta, moralność i kontrola urodzeń” (Woman, Morality, and Birth Control). Nowy Jork. Wydawnictwo New York Publishing House, 1922 Strona 12 ...
„Regulacja urodzeń powinna ostatecznie doprowadzić do czystszej rasy”.

15) Filozof Uniwersytetu Princeton Peter Singer ...
„Dlaczego więc nie zostaniemy ostatnim pokoleniem na naszej planecie? Gdybyśmy wszyscy zgodzili się na naszą sterylizację, to nie wymagałoby to poświęcenia - moglibyśmy świętować naszą drogę do wyginięcia!”

16) Thomas Ferguson, były
urzędnik Departamentu Populacji Stanu USA ...
Jest tylko jeden temat naszej pracy - musimy zmniejszyć populację. Albo rządy zrobią to według nas, stosując dobre, czyste metody, albo wpadną w kłopoty, podobne do tych, które mamy w Salwadorze, w Iranie lub w Bejrucie. Ludność – to kwestia polityczna. Gdy populacja wymknie się spod kontroli, to potrzebny jest autorytarny rząd, a nawet faszyzm, aby ją zmniejszyć ...”

17) Michaił Gorbaczow ...

Powinniśmy mówić bardziej otwarcie o seksualności, antykoncepcji, aborcji, znaczeniu regulacji urodzeń, ponieważ kryzys ekologiczny – to, mówiąc w skrócie, jest kryzys demograficzny. Zmniejszcie populację o 90% - a po prostu nie będzie wystarczającej liczby ludzi, aby spowodować katastrofę ekologiczną”.

18) John Guillebaud, profesor planowania rodziny na University College London ...


W skali planetarnej efekt faktu, że w rodzinach będzie o jedno dziecko mniej, jest znacznie większy niż ze wszystkie inne środki, na przykład z powodu wyłączenia światła. Kolejne dziecko - to odpowiednik dużej liczby lotów na planecie.”

19) Wykładowca biologii na University of Texas w Austin (Eric R. Pianka) ...
„Ta planeta mogłaby utrzymać pół miliarda ludzi, którzy żyliby we względnym komforcie, nie szkodząc przyrodzie. „Populacja powinna zostać znacznie zmniejszona i to jak najszybciej,aby zmniejszyć szkody wyrządzone środowisku naturalnemu”.

20) Szef Departamentu Stanu USA Hillary Clinton ...
W tym roku USA wznowiły finansowanie zdrowia reprodukcyjnego za pośrednictwem Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych i oczekuje się kolejnych inwestycji. Niedawno Kongres USA przeznaczył ponad 648 milionów dolarów na pomoc zagraniczną na programy planowania rodziny i zdrowia reprodukcyjnego na całym świecie. Muszę dodać, że jest to największy przydział funduszy od ponad dziesięciu lat – od czasu, odkąd mieliśmy demokratycznego prezydenta.”

21) Nina Fiodorowa, doradca Hillary Clinton ...
Musimy nadal obniżać tempo wzrostu liczby ludności na świecie; planeta nie może utrzymać więcej ludzi”.

22) Pierwsze z „Nowych 10 przykazań” na tablicach ze stanu Georgia Guidestones, popularnie zwanych także „American Stonehenge” - duży granitowy monument w okręgu Elbert w stanie Georgia w USA głosi:
„Niech ziemska populacja nigdy nie przekracza 500 000 000, pozostając w stałej równowadze z naturą”.

Pomnik zawiera długi napis w ośmiu 
współczesnych językach a na szczycie pomnika znajduje się krótszy napis w 4 starożytnych językach. W czerwcu 1979 roku osoba, ukrywająca się pod pseudonimem R. S. Christian zleciła budowę pomnika firmie „Elberton Granite Finishing Company”.


=================

monument


      Wysokość monumentu wynosi prawie 6,1 metra, składa się on z sześciu płyt granitowych o łącznej masie około 100 ton. Jedna płyta znajduje się w środku, a cztery wokół niej.
Ostatnia górna płyta znajduje się na tych pięciu płytach, ustawionych zgodnie z wydarzeniami astronomicznymi. Niedaleko na zachód od pomnika na ziemi znajduje się kamienna tablica z napisem na temat historii powstania i celu tablic.

    
Napis składa się z dziesięciu zasad (przykazań) i jest wygrawerowany w 8 współczesnych językach, po jednym języku z przedniej lub tylnej stronie 4 pionowych płyt. Gdy się obchodzi monument zgodnie z ruchem wskazówek zegara od północy, to kolejność języków jest następująca: angielski, hiszpański, suahili, hindi, hebrajski, arabski, chiński i rosyjski.

     A oto tłumaczenie napisów na płycie monumentu z języka rosyjskiego:


1.Niech ziemska populacja nigdy nie przekracza 500 000 000, pozostając w stałej równowadze z naturą.
2. Rozumnie regulujcie liczbę urodzeń, zwiększając wartość przygotowania do życia i różnorodności ludzkości.
3. Znajdziemy nowy żywy język, zdolny zjednoczyć ludzkość.
4. Okazujcie tolerancję w sprawach uczuć, wiary, tradycji i tym podobnych.
5. Niech sprawiedliwe prawa i bezstronny sąd staną w obronie narodów i nacji.
6. Niech każda nacja sama decyduje o swoich sprawach wewnętrznych, przedstawiając ogólnokrajowe problemy sądowi światowemu.
7. Unikajcie drobnych sporów sądowych i bezużytecznych urzędników.
8. Zachowujcie równowagę między prawami osobistymi a obowiązkami publicznymi.
9. Przede wszystkim ceńcie prawdę, piękno, miłość, dążąc do harmonii z nieskończonością.
10. Nie bądźсie rakiem dla Ziemi, zostawcie też miejsce dla natury!


Rosyjski tekst głosi:

 

1. Пусть земное население никогда не превышает 500.000.000, пребывая в постоянном равновесии с природой.

2. Разумно регулируйте рождаемость, повышая ценность жизненной подготовки и многообразия человечества.

3. Найдём новый живой язык, способный объединить человечество.

4. Проявляйте терпимость в вопросах чувств, веры, традиций и им подобных.

5. Пусть справедливые законы и беспристрастный суд встанут на защиту народов и наций.

6. Пусть каждая нация сама решает свои внутренние дела, вынося на мировой суд общенародные проблемы.

7. Избегайте мелочных судебных тяжб и бесполезных чиновников.

8. Поддерживайте равновесие между личными правами и общественными обязанностями.

9. Превыше всего цените правду, красоту, любовь, стремясь к гармонии с бесконечностью.

10. Не будьте раковой опухолью для Земли, природе тоже оставьте место!


Tekst w języku angielskim:

 

1. Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature.

2. Guide reproduction wisely — improving fitness and diversity.

3. Unite humanity with a living new language.

4. Rule passion — faith — tradition — and all things with tempered reason.

5. Protect people and nations with fair laws and just courts.

6. Let all nations rule internally resolving external disputes in a world court.

7. Avoid petty laws and useless officials.

8. Balance personal rights with social duties.

9. Prize truth — beauty — love — seeking harmony with the infinite.

10. Be not a cancer on the earth — Leave room for nature — Leave room for nature.

 

 

Źródło: Человечество будут сокращать... Мировая элита о сокращении рождаемости и депопуляции https://3rm.info/publications/61886-mirovaya-elita-o-sokraschenii-rozhdaemosti-i-depopulyacii.html

16.3.2020 r.

Скрижали Джорджии http://www.drozdovland.ru/index.php?action=add&id=1496&add&rod=592

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
Poprzeć Andrzeja Dudę w pierwszej turze! To tylko tytuł. Drukuj Email
Wpisał: MacGregor   
14.02.2020.

Poprzeć Andrzeja Dudę w pierwszej turze!

MacGregor http://macgregor.neon24.pl/post/153129,poprzec-andrzeja-dude-w-pierwszej-turze


Nie, nie dokonałem samoobrzezania mózgu, to tylko tytuł.

Pewnie lepszy byłby: „poparcie w pierwszej turze w zamian za ustawę anty-447 przed wyborami”.

==============

Red. Marian Miszalski w Emisja TV (12 lutego br) podzielił kandydatów na urząd prezydenta na poważnych (Andrzej Duda i Krzysztof Bosak) oraz resztę. Ten pierwszy jest kandydatem poważnym mocą dotychczas sprawowanego urzędu, poparciem rządzącej partii politycznej oraz mimo wszystko realizacją składanych obietnic i ma dużą szansę na reelekcję. Ten drugi nie ma większych szans na wygraną, ale jest – co przyznaje większość nawet wrogich mu komentatorów - najbardziej merytorycznym i rzeczowym kandydatem.

Reszta to kandydaci niepoważni – posągowa pani Kidawa Błońska, jak cała platforma silna tylko i wyłącznie swoją bezczelnością, Hołownia czyli Petru-Reaktywacja, sequel gorszy niż oryginał („ile szydeł wylazło z wyborczego worka, ilu wielkich działaczów wyjrzało z rozporka”), Biedroń chcący dobrać się nam wszystkim do de czy Kosiniak-Kamysz jak z przedwojennego anonsu: ”fryzjer damski, czesze wszędzie”.

Wg p. Miszalskiego dzisiejsza sytuacja Polski niebezpiecznie przypomina tę z drugiej połowy XVIII wieku, tyle, ze zamiast Austrii są Eskimosi, zaś gwarantem ustroju Rzeczpospolitej i jej „źrzenicy wolności” (sądów wolnych od jakiejkolwiek odpowiedzialności) nie jest już Rosja i jej imperatorowa, a UE i TSUE (zamiast wprowadzania wojsk kary finansowe itd) ... a trzeba pamiętać, że mówimy UE, a myślimy Niemcy (za komuny mówiło się partia, a myślało Lenin, mówiło Lenin, a myślało partia i tym sposobem człowiek zawsze co innego mówił, a co innego myślał)).

Otóż biorąc pod uwagę możliwości i terminy realizacji wrogich wobec Polski planów, największe niebezpieczeństwo grozi nam ze strony naszych ... potencjalnych współgospodarzy „Rzeczpospolitej przyjaciół” - od 447, przez szlachtę jerozolimską do Judeopolonii. A jaka byłaby sytuacja Polaków w Judeopolonii to widzimy po ogłoszonym przez Trumpa i  Netanjahu „planie stulecia dla Palestyny” (ciekawe, ile palestyńskich dzieci zostało postrzelonych w głowę w tym tygodniu).

Drugie w kolejności niebezpieczeństwo grozi nam ze strony niemieckiego jamochłona, z którym nie mamy traktatu pokojowego, który stracił był na rzecz Polski jedną trzecią naszego obecnego terytorium, a my nie mamy już gwaranta naszej zachodniej granicy w postaci Sowietów i co więcej, z podważania postanowień poczdamskich uczyniliśmy podstawę naszej polityki historycznej.

Najmniejsze niebezpieczeństwo  – choć też nie należy go lekceważyć – grozi nam ze strony Rosji i być może dlatego starsi i mądrzejsi tak ekscytują Polaków przeciw Rosji, by tym łacniej mogli nas zajść od tyłu Judejczykowie i Teutonowie.

W związku z powyższym red. Marian Miszalski sugeruje (za MM):

„Konfederacja może zaproponować prezydentowi Dudzie, by to on złożył ów projekt (scil. anty-447), jako własny, jeszcze przed majowymi wyborami. Gdyby złożył – Konfederacja mogłaby wycofać swego kandydata na prezydenta w I turze, wzywając elektorat do głosowania na Dudę, co mogłoby dać mu zwycięstwo już w I turze.

Kandydat Konfederatów nie ma dużych szans: jego udział w wyborach służy raczej popularyzacji konfederackiego programu i „odliczeniu się”, sprawdzeniu własnego potencjału wyborczego. Gdyby jednak za cenę rezygnacji własnego kandydata z udziału w wyborach Konfederaci uzyskali poparcie urzędującego prezydenta dla blokady żydowskich roszczeń – sukces polityczny Konfederacji zaprocentowałby na przyszłość może bardziej, niż udział własnego kandydata w wyborach prezydenckich”.

(taka propozycja sfalsyfikowałaby przy okazji kłamliwe oskarżenia, jakoby Konfa w ewentualnej II turze miała głosować na kandydatkę PO).


  Jeśli pan Prezydent taką propozycję odrzuci, to i tak nie zaszkodzi ona w niczym kandydatowi Konfederacji, a raczej da szanse na otrzeźwienie jakiejś części uczciwych zwolenników PiS-u.

Zmieniony ( 15.02.2020. )
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 50 z 536
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.