Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 128 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 13 arrow FBI: wielki koncern korumpuje polskich lekarzy i dyrektorów szpitali
Sunday 26 September 2021 11:11:33.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
FBI: wielki koncern korumpuje polskich lekarzy i dyrektorów szpitali Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
25.10.2013.

FBI: wielki koncern korumpuje polskich lekarzy i dyrektorów szpitali

 

25.10.2013 niezalezna

 

FBI, prowadząc śledztwo w sprawie interesów korupcyjnych amerykańskiego koncernu Stryker Corporation, odkryło, że korumpował on polskich lekarzy, ordynatorów i dyrektorów szpitali. W sprawie zatrzymano już Bożenę W., dyrektor dwóch łódzkich szpitali - pisze "Super Express". 

Prokuratura twierdzi, że zatrzymana dyrektor przyjęła 22 tys. zł od amerykańskiej firmy dostarczającej sprzęt medyczny. [To na waciki... A naprawdę? MD] W aferę może być zamieszanych nawet 50 placówek medycznych w naszym kraju.

Jak informuje "Super Express" - Bożena W. wpadła, bo w Stanach Zjednoczonych FBI prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w sprawie nieuczciwych praktyk Stryker Corporation. Agenci biura odkryli korespondencję e-mailową między amerykańską centralą firmy a jej polską filią. Wynikało z niej, że w koncernie istniał fundusz łapówkowy, a polscy przedstawiciele firmy korumpowali szefów szpitali, by wygrywać przetargi.

Sprawa Bożeny W. to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Według "SuperExpressu" w śledztwie zarzuty korupcyjne przedstawiono już ordynatorom i dyrektorom szpitali w Rzeszowie i Lublinie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.