Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura II arrow Uczeni a naukawcy. Systematyka
Monday 06 July 2020 09:56:37.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Uczeni a naukawcy. Systematyka Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
03.04.2009.
Uczeni a naukawcy.  Systematyka

Na liczne pytania odpowiadam:

            Uczony to człowiek, którego interesuje Prawda. Wiele zrobi i poświęci, by Ją poznać. Musi być odważny, inteligentny i uczciwy. Szerokie horyzonty. Powinien być pracowity, choć to niekonieczne.

            Naukowiec to ktoś, kto wybrał zawód związany z badaniami, wykładaniem, wyjazdami itp. Sytuacja niestabilna: może wpaść w poprzednią lub następną kategorię.

            Pracownik naukowy to przede wszystkim urzędnik nauki, musi znać zarządzenia, aktualne trendy w polityce naukowej. Wykonuje też konieczne pomiary czy wyliczenia. Dużo publikuje, bo to niezbędne do zaszeregowań i kariery zawodowej.

            Naukawiec zaś to taki, który robi dużo reklamy, szumu wokół swej misji, zdobywa granty, etaty, pilnuje, by media GO znały i hołubiły. A ile „ważnych konferencji” zorganizował i uświetnił! Wyjątkowo szkodliwy typ.

            Są jeszcze pogrobowcy komuny. Ci ciągle jeszcze piastują stanowiska Rektorów, dziekanów.. Ukrywają swą prawdziwą karierę jako TW czy politruki. To-to jeszcze psuje powietrze, bo uratowała ich GRUBA KRESKA. Swą jałowość konserwują w alkoholu. Wymierają, biologia czyści. Ale synkowie zostają, najczęściej plasują się w dwóch poprzednich kategoriach.

A naukowczynie? Tylko malkontent lub sadysta odpowie: Patrz Szyszkowska, Senyszyn, Środa. Coś jeszcze na S?

Zmieniony ( 23.08.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.