Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 31 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 13 arrow Bajka dla postępowych dzieci: "O tym jak Król Bul nie zjadł bigosu"
Wednesday 26 February 2020 23:23:39.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Bajka dla postępowych dzieci: "O tym jak Król Bul nie zjadł bigosu" Drukuj Email
Wpisał: demony nacjonalizmu   
11.11.2013.

Bajka dla postępowych dzieci: "O tym jak Król Bul nie zjadł bigosu"

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ziqKWGHVJ08

 

Opublikowano 9 lis 2013

Nie tak dawno, dawno temu, za siedmioma hałdami, za siedmioma hutami było sobie Królestwo, przez które przepływała rzeka w kształcie litery "S". A lud prosty, nieuczony wiedział, że tą rzeką spływa do wielkiego morza wszelka woda z zalanych łąk i stadionów. W stolicy Królestwa, zwanej przez cudzoziemskich kupców Warsaw, co w narzeczu ludów zamorskich znaczy tyle co "Wojenna Piła", mieszkał Król Bul z Królową i dworem. Był to władca miłujący bigos i zgodę. Lubił czerwony kolor, polowania na kaszaloty i wieczorne gawędy w zaciszu ruskiej budy. Dlatego na WSI spokojnej, WSI wesołej wszyscy bardzo go lubili.

No może nie do końca wszyscy.

Żyły w Królestwie plemiona, które nienawidziły Króla Bula. Najeżdżały one stolicę Królestwa robiąc wiele hałasu i chodząc po mieście z suknem na kijach. A na tym suknie malowali najokropniejsze zaklęcia wydobyte z samego dna kufra ukrytego w najciemniejszej pieczarze wawelskiego zamku. Najbardziej nienawistne z nich to: "Bóg, Honor, Ojczyzna", które po dziś dzień jest używane przez czarnoksiężników do przywoływania demonów nacjonalizmu.

Wystarczy wypowiedzieć te słowa trzy razy a ziemia pęka i przez szczelinę wyskakują stwory tak straszliwe jak myśli Macierewicza.

I zdarzyło się jednego roku, że demony nacjonalizmu spaliły karetę stojącą na gościńcu, która należała do czarowników przepowiadających pogodę. I płakał potem lud dziesięć dni i dziesięć nocy, bo bał się zamieci śnieżnych i siarczystych mrozów. Wielu też innych okrucieństw dopuściły się te hordy i gdyby nie nadejście rycerzy będących na służbie Księcia Kaszubskiego, to kto wie jak by się ten najazd zakończył. Długo potem trwało zaprowadzanie zgody i pokoju.

Miesiące mijały. Aż pewnej nocy Król Bul miał sen. Straszny koszmar. Widział obóz plemienno-radykalny oświetlony tysiącem pochodni. A pośrodku obozu wielki namiot. A w namiocie młódź wszechplemienną. I rzekł najwyższy z nich: "Odzyskajmy Królestwo! Marsz na stolicę!". Zaraz też ruszyły hordy kierując się na Pałac Królewski leżący przy gościńcu wiodącym do Krakowa. Nie zatrzymały ich nawet najemne oddziały przysłane przez Elektora Brandenburskiego. I już barbarzyńcy wchodzili do królewskiej sypialni, gdy...

W tym momencie Król Bul obudził się zlany potem. Szybko ubrał płaszcz, zarzucił fuzję na ramię i wymknął się ze stolicy tajemnymi tunelami wybudowanymi przez legendarnych budowniczych metra. Całą noc przedzierał się przez gęsty las w kierunku na Nowy Dwór. O świcie doszedł do ukrytej w zaroślach chaty na kurzej stopie. Przez komin ulatywał w niebo dym.

- O, mam szczęście - pomyślał Król i wszedł do środka.

Przeczucie go nie zawiodło. Czarownica gotowała bigos. Była to prawdziwa czarownica z kurzajką na nosie i w kapeluszu na głowie. Przez długi czas mieszkała w stolicy Królestwa, gdzie zgłębiała tajną sztukę publicznych relacji. Gdy jednak przestała się wyróżniać w tłumie hipsterów postanowiła wrócić do lasu. Bo trzeba wiedzieć, że czarownice są bardzo próżne.

- Co cię sprowadza synku? - zapytała kosztując bigos czy aby dobrze przyprawiony.

- Problem natury polityczno-politycznej
- rzekł Król Bul i opowiedział swój sen.

- Rada jest prosta - odpowiedziała czarownica. - Musisz zrobić synku własny marsz na stolicę. A w razie problemów użyjesz tego...

Czarownica otworzyła wielki kufer i wyciągnęła z niego woreczek z napisanymi koślawo literami
"FASZYZM". Król schował go pod płaszcz, grzecznie podziękował i wyszedł zostawiając czarownicy dwie sakwy dukatów. A bigosu nie spróbował, bo zapomniał zabrać szabli.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.