Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Kościół arrow katolicka Tradycja, szczeg. Bractwo św. Piusa X arrow KONIECZNIE poprzyjmy Franciszkanów Niepokalanej !
Wednesday 21 April 2021 12:17:08.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
KONIECZNIE poprzyjmy Franciszkanów Niepokalanej ! Drukuj Email
Wpisał: Wiedeń 1683   
15.12.2013.

Franciszkanie Niepokalanej. Wierni bronią Zgromadzenia

2013.12.15 Wiedeń 1683

Już ponad pięć  tysięcy podpisów zgromadzono pod petycją dotyczącą odwołania o. Volpiego z funkcji zarządcy komisarycznego zakonu Franciszkanów Niepokalanej. Na apel odpowiedzieli katolicy z całego świata, różnego stanu, wykształcenia, wieku i pochodzenia. Swój podpis złożyli wierni Z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej czy Australii. Wszystkim im przyświeca jeden cel – uratowanie zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej.

Taki odzew świadczy nie tylko o wzajemnej pomocy katolików na całym świecie, ale także o duchowym wsparciu zakonników i samego o. Marellego, przełożonego zgromadzenia, w tej trudnej i niekomfortowej sytuacji.

Przypomnijmy. O. Volpi, wyznaczony na zarządcę komisarycznego zgromadzenia Franciszkanów Niepokalanej tradycyjnej obediencji, rozpoczął krucjatę przeciwko zakonowi. Najpierw odsunął dotychczasowe władze zakonu, założyciela o. Manellego zamknął w domowym areszcie, a 8 grudnia br. w ich własne święto (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – red.) zamknął seminarium Zakonu Franciszkanów Niepokalanej, suspendował wszystkich kapłanów i diakonów, zakazał wszelkich publikacji i dystrybucji wszelkich wydawnictw Zakonu w kościołach i kaplicach należących do nich. Zabronił także działalności franciszkańskim tercjarzom, instytutom świeckim oraz rozszerzył zarząd komisaryczny na żeńskie gałęzie zakonu, w tym siostry klaryski. Zażądał od wszystkich przysięgi wierności Soborowi Watykańskiemu II i Novus Ordo Missae.

Nie ma wątpliwości, że te posunięcia działają na szkodę klasztoru i prowadzą do jego marginalizacji z powodu przywiązania do tradycji i Mszy trydenckiej. Przyznają to sami watykaniści, zdziwieni zapałem z jakim  o. Volpi  dezorganizuje i niszczy zgromadzenie.

KONIECZNIE poprzyjmy Franciszkanów Niepokalanej ! MD

Podpisy pod petycją o odwołanie o. Volpiego można składać tutaj

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.