Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 41 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia 13 arrow Francuska Partia Socjalistyczna: ZA bezkarnym zabijaniem dzieci - w Hiszpanii...
Sunday 12 July 2020 23:30:18.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Francuska Partia Socjalistyczna: ZA bezkarnym zabijaniem dzieci - w Hiszpanii... Drukuj Email
Wpisał: pch24   
29.12.2013.

Francuska Partia Socjalistyczna: ZA bezkarnym zabijaniem dzieci -  w Hiszpanii...

 

Protestujmy przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego w Hiszpanii...

 

2013-12-29 pch24

Rządząca we Francji Partia Socjalistyczna zaapelowała o udział w manifestacji przed siedzibą ambasady Hiszpanii w Paryżu, by w ten sposób zaprotestować przeciw projektowi ustawy ograniczającej aborcję, który zgłosił rząd Mariano Rajoya.

 „Partia Socjalistyczna udziela swojego wsparcia manifestacji feministek francuskich przeciw prawu antyaborcyjnemu konserwatywnego rządu hiszpańskiego”napisała w specjalnym komunikacie Laurence Rossignol, rzeczniczka prasowa i krajowy sekretarz PS.

 Według oceny francuskich socjalistów, „prawo do aborcji jest fundamentalnym prawem kobiet i warunkiem ich autonomii. Nie można tolerować tego, że hiszpański rząd podważa to uniwersalne prawo”.

[ Oficjalne dane, Johnson: Spain       1941-2005     1,908,434     MD]

 „Projekt rządu Mariano Rajoya jest atakiem na prawo kobiet do dysponowania własnym ciałem. Konsekwencje tego ataku mogą być dramatyczne. Kobiety zostaną bowiem zmuszone do potajemnego przerywania ciąży kosztem ich bezpieczeństwa i zdrowia”głosi komunikat Partii Socjalistycznej.

 Feministki nie kryją zadowolenia z poparcia jakiego udzielili im francuscy socjaliści. -Biorąc pod uwagę powagę sytuacji, jestem zadowolona, że przyłączyła się do nas Partia Socjalistyczna – deklarowała, Maya Surduts, sekretarz generalny Koordynacji Stowarzyszeń na Rzecz Prawa do Aborcji i Antykoncepcji (CADAC). To jedna z pięciu organizacji, wzywających do protestu.

 Oburzenie z powodu zaostrzenia hiszpańskiego prawa aborcyjnego wyraziły wszystkie francuskie organizacje feministyczno-lewackie takie jak Planning Familial, Krajowe Stowarzyszenie Ośrodków Przerywania Ciąży i Antykoncepcji wraz z Collection Tenon.

 

FLC

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.