Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zboczeńcy 14 I arrow Władza idzie na rękę. Dzieci wybiorą sobie płeć
Thursday 21 November 2019 23:19:06.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Władza idzie na rękę. Dzieci wybiorą sobie płeć Drukuj Email
Wpisał: Jakub Klimkowicz   
04.01.2014.

 Władza idzie na rękę. Szwedzkie dzieci wybiorą sobie płeć

za: http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/4587-wladza-idzie-na-reke-szwedzkie-dzieci-wybiora-sobie-plecWładze Szwecji zamierzają obniżyć wiek, w którym będzie można dokonać zmiany płci. Rząd chce, aby mogły ją przeprowadzić również osoby niepełnoletnie.

 

Minister ds. Integracji Erik Ullenhag jest zdania, że już 15. albo 16- latkowie powinni decydować o możliwości zmiany swojej płci, a nie jak obecnie, osoby pełnoletnie, czyli mające skończone 18 lat.

 

Minister uważa, że czas w oczekiwaniu na osiągnięcie odpowiedniego wieku może mieć duży wpływ na ich samopoczucie. Jednocześnie zaznacza, że konieczne jest również przygotowanie przepisów na sytuację, w których z decyzją o zmianie płci przez dziecko nie zgadzają się rodzice.

 

Erik Ullenhag, zajmujący się również polityką rządu wobec osób LGBT, zapowiedział też podjęcie przez władze działań, mających zbadać przyczyny i rozwiązać problem dwukrotnie gorszego stanu zdrowia gejów i lesbijek, niż reszty społeczeństwa.

 

Ponadto wdrożone mają zostać przepisy, dzięki którym policja skuteczniej będzie tropić przestępstwa na tle nienawiści do osób homoseksualnych.

 

Dotychczas jednak nie przedstawiono żadnych konstruktywnych propozycji dotyczących przyjmowania przez Szwecję uchodźców, którzy w innych krajach są prześladowani z powodu swojej orientacji seksualnej.

 

Jakub Klimkowicz

za: sverigesradio.se, svd.se


Zmieniony ( 04.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.