Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 64 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 14 arrow Konferencja prasowa antysyjonistycznych Żydów w Berlinie
Tuesday 20 October 2020 08:47:01.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Konferencja prasowa antysyjonistycznych Żydów w Berlinie Drukuj Email
Wpisał: AdNovum   
05.02.2014.

Konferencja prasowa antysyjonistycznych Żydów w Berlinie

 

 

AdNovum - 4.02.2014 http://adnovum.neon24.pl/post/105687,konferencja-prasowa-antysyjonistycznych-zydow

 

27 stycznia br. odbyła się w Berlinie konferencja prasowa antysyjonistycznych rabinów, która jest odpowiedzią na udział izraelskich polityków w Oświęcimiu podczas ostatniego Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu.

 

Ortodoksyjni rabini, członkowie organizacji Neturei Karta  zorganizowali w dniu 27 stycznia br. konferencję prasową, która była odpowiedzią na udział 69 członków izraelskiego parlamentu w Oświęcimiu w uroczystościach Międzynarodowego Dnia pamięci Ofiar Holokaustu.

 

Członkami Neturei Karty  są ortodoksyjni Żydzi, którzy przeżyli holokaust i ich potomkowie. 

 

W swym oświadczeniu wygłoszonym podczas konferencji prasowej w Berlinie, rabini poinformowali, że:

"..odrażające jest, że państwo Izrael, którego zalożyciele odmówili ratowania Żydów podczas Holokaustu, biorą udział w uroczystości upamiętniającej Zagładę"

 

Mosze Dov Beck lat 79, który ukrywał się w podziemiu w Budapeszcie w czasie zagłady, powiedział że:

"Powszechnie jest wiadome, że polityka syjonistyczna prowadzona podczas Holokaustu polegała na tym, że tylko kosztem krwi żydowskiej przelanej na masową skalę, pozwoli im osiągnąć założone wcześniej cele gdy już się zakończy wojna, co miało wynikać z poczucia winy i sympatii zwyciężców. Oni sprowokowali antysemityzm i sabotowali wszelkie wysiłki na rzecz ratunku, co było wliczone w ich cele polityczne"

 

"Jeśli zaś chodzi o współczesne oblicze antysemityzmu, Izraelczycy uważają, że jest on dwulicowy, ponieważ istnienie państwa izraelskiego i jego okrucieństwo jest w dużej mierze jego bezpośrednią przyczyną. I jasnym jest, że oczywiście czerpią oni z tego tytułu korzyści- bo czym więcej jest na świecie antysemityzmu, tym więcej Żydów emigruje do kraju  (Izraela- dopisek mój)- powiedział podczas konferencji rabin Dovid Feldman.

"Syjoniści mają cel polegający na tym, aby cały świat sądził, że to oni reprezentują całe światowe żydostwo i judaizm- co jest nieprawdą"-  powiedział rabin Yisroel Dovid Weiss.

 

"Oni wszyscy, którzy zarzucają innym antysemityzm , krytykujących ich i ich podłe działania,  są oszczercami. Oczywiście, że są tacy, którzy nienawidzą Żydów, ponieważ uważają syjonizm i judaizm za jedno i to samo. Tak więc to syjoniści są winni poczucia zagrożenia Żydów, a następnie wykorzystują go jako pretekst do tego aby głosić, że są obrońcami narodu żydowskiego."-  uzupełnił swoją wypowiedź rabin Yisroel Dovid Weiss.

 

"Tora naucza, że Żydzi są na wygnaniu zarządzeniem Devine. Żydzi byli zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących wśród narodów gdzie oni przebywali. Tora zabrania aby Żydzi mieli własne państwo. Żydzi przyjęli od  Wszechmogącego zobowiązanie, aby cierpliwie czekać na Jego odkupienie, bez żadnych....interwencji ze strony człowieka, co jest rzeczą oczywistą, bo Żydzi mają zakaz kradzieży ziemi, zabijania i wyrzucania kogokolwiek z niej, dlatego właśnie doświadczyliśmy Holokaustu, aby nauczyć się tolerancji i szacunku dla innych, a nie wykorzystywać nasze cierpienia jako pretekst do gnębienia innych....

Ta syjonistyczna ceremonia (w Oświęcimiu podczas uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu- dopisek mój) jest dla mnie brutalną obrazą pamięci tych, którzy zginęli w Holokauście"- tak dokończył swoją wypowiedź rabin Yisroel Dovid Weiss.

 

Po zakończonej konferencji prasowej rabinów z Neturei Karty  zostali oni zaproszeni przez szefa departamentu w biurze kanclerza Niemiec, gdzie wyjaśnili swoje stanowisko, które polega na tym, że syjoniści nie reprezentują judaizmu.

 

Przedstawiciel Angeli Merkel został również poinformowany przez rabinów o tym, że około 10% Żydów jest antysyjonistami.

Pozdrawiam.

1.  nkusa.org/activities/press/20140127.cfm,

2. www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4484183,00.html,

3. www.nkusa.org/,

4. pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Pami%C4%99ci_o_Ofiarach_Holoka

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.