Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Regiony, germanizacje, judeo-polonia arrow Czy Dietera Przewdzinga zabiło BND?
Thursday 25 February 2021 19:24:47.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy Dietera Przewdzinga zabiło BND? Drukuj Email
Wpisał: Marucha   
28.02.2014.

 

 

Czy Dietera Przewdzinga zabiło BND?http://marucha.wordpress.com/2014/02/26/czy-dietera-przewdzinga-zabilo-bnd/

Marucha

Is fecit cui prodest.

Kilka dni temu znaleziono brutalnie (jak twierdzi policja) zamordowanego, wieloletniego (bez przerwy od lat 70.) burmistrza pod-opolskich Zdzieszowic, wywodzącego się z mniejszości niemieckiej Dietera Przewdzinga. O Przewdzingu zrobiło się głośno w główno-nurtowych mediach w zeszłym roku z powodu jego stanowczych wypowiedzi domagających się autonomii regionów:

http://www.wprost.pl/ar/411750/Burmistrz-szokuje-Autonomia-dla-Slaska-Dla-Malopolski-i-Wielkopolski-tez/Już wtedy wydało mi się to dziwne, bo to chyba jedyny przypadek w całej historii III RP, gdy ogólnopolskie media głównego ścieku nagłaśniają na cały kraj wypowiedzi jakiegoś małomiasteczkowego samorządowca, “pompując” jego popularność.

Ale pomyślałem: media głównego ścieku od lat wspierają postulaty zniszczenia unitarnego charakteru państwa polskiego na rzecz autonomicznych regionów, więc nie należy się promocji Przewdzinga i jego postulatów specjalnie dziwić. Jest to zgodne zarówno z interesem niemieckim (a media głównego ścieku są w Polsce w dużej mierze niemieckie), jak i interesem globalistycznym/ unijnym (eurofederastyczne media w rodzaju “Gazety Wyborczej” od lat na polskim gruncie wspierają propagandowo unijną politykę regionalizacji).Jednak z powodu zeszłorocznej promocji Przewdzinga, jego niedawna śmierć, mimo, że był on zwykłym samorządowcem z tzw. głębokiej prowincji, stała się głośnym wydarzeniem nie tylko w jego rodzinnych Zdzieszowicach, ale odbiła się echem także w całym województwie opolskim i sąsiednim śląskim, a wręcz w całej Polsce! O sprawie znów piszą ogólnopolskie głównonurtowe merdia.Przewdzing został pochowany z wielką pompą. Jak podaje portal Wirtualna Polska:

Tłumy ludzi – strażaków, samorządowców – nie tylko z Opolszczyzny, działaczy oraz mieszkańców gminy i regionu pożegnało w sobotę zamordowanego kilka dni temu burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga. Pochowano go w miejscowości Żyrowa pod Zdzieszowicami. Przewdzinga żegnano z honorami. Do kościoła parafialnego p. w. św. Antoniego w Zdzieszowicach na mszę żałobną dowieziono go karawanem w asyście straży miejskiej jadącej na sygnale. Ze świątyni na cmentarz w Żyrowej trumnę z ciałem samorządowca transportowano natomiast strażackim wozem bojowym, w asyście umundurowanych strażaków.Jednym z przemawiających po mszy żałobnej był prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. opolskiego Andrzej Borowski. Wspominał, że Przewdzing sam najpierw był strażakiem, a potem wiele lat działał na rzecz straży i w jej strukturach – pomagał budować i remontować remizy, kupować sprzęt. – Wszyscy tu jesteśmy dogłębnie wzburzeni i z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragedii sprzed kilku dni – mówił Borowski nawiązując do informacji o zabójstwie burmistrza. – Zadajemy pytanie: “dlaczego?” i zwyczajnie, po ludzku tego nie rozumiemy – mówił.Wśród żegnających samorządowca byli przedstawiciele władz regionu, gmin i powiatów z woj. opolskiego i śląskiego, organizacji – m.in. władze Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (Przewdzing należał do mniejszości niemieckiej) oraz Ruchu Autonomii Śląska z Jerzym Gorzelikiem na czele.

Wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski mówił, że zasługi “bestialsko zamordowanego” Przewdzinga, można wymieniać długo – zwłaszcza te dla Zdzieszowic i gminy, które były “pasją jego życia”.

Starosta krapkowicki Maciej Sonik wspominał z kolei burmistrza Zdzieszowic jako człowieka o dużym poczuciu humoru, pogodnego, wesołego, czasem “nieznośnie bezpośredniego, ale zawsze szczerego wobec siebie i innych”. – Żegnamy dziś dobrego gospodarza i znanego samorządowca; aktywnego działacza mniejszości niemieckiej; wychowanka zdzieszowickiej ziemi; zasłużonego dla Opolszczyzny prawdziwego Ślązaka – dodał Sonik. – Nikt już dziś nie zaskoczy nas żadną oryginalną ideą i nie będzie bronił swoich poglądów tak bezkompromisowo, jak ty – dodał starosta zwracając się do zmarłego.Duchowny wygłaszający kazanie opowiadał, że Przewdzing jeszcze rano w dniu śmierci był u niego i radził się, jak urządzić urodziny (przypadające w poniedziałek), by nikogo nie pominąć. Wspominał, że samorządowiec każdego witał uśmiechem i powiedzeniem: witaj, przyjacielu. – Szukał przyjaźni i przyjaciół, do każdego odnosił się jak do przyjaciela. Czy takie słowa usłyszał od niego również jego morderca lub mordercy. Tego się nie dowiemy – mówił ksiądz. Burmistrz Zdzieszowic Dieter Przewdzing został brutalnie – jak wynika z sekcji zwłok – zamordowany 18 lutego. Jego ciało znaleziono w domu w Krępnej pod Zdzieszowicami.Był jednym z najdłużej urzędujących samorządowców w regionie. Gminą zaczął zarządzać w latach 70-tych, m.in. jako naczelnik. Potem wygrywał wszystkie wybory samorządowe. 24 lutego skończyłby 70 lat. W ostatnim czasie zasłynął z wypowiedzi o gospodarczej autonomii Śląska. Tłumaczył, że samorządy w Polsce realizują coraz więcej zadań, a budżety mają mniejsze. Kwestionował prawo, które pozwala firmom na przenoszenie swoich siedzib. W ten sposób – przekonywał – wypompowują one z samorządów miliony złotych, które w większości trafiają do Warszawy. Wzbudziło to polityczne reakcje – organizowano pikiety, a do prokuratury trafiło zawiadomienie o ewentualnym nawoływaniu do separatyzmu przez Przewdzinga.”

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019399,title,Pogrzeb-burmistrza-ktory-zostal-brutalnie-zamordowany,wid,16426329,wiadomosc.htmlNie ma wątpliwości co do tego, że Przewdzing stał się dla wielu ludzi męczennikiem sprawy regionalizacji oraz męczennikiem Śląska poległym w obronie regionu przed “ciemiężycielami” z mitycznej Warszawy. Takie płyną sugestie z głównonurtowych merdiów i są widoczne w komentarzach internautów. Nie bez symbolicznego znaczenia jest też pojawienie się na pogrzebie Przewdzinga Jerzego Gorzelika, przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska, czego nie omieszkały odnotować chyba wszystkie merdia relacjonujące to wydarzenie.Któż więc mógł zabić Przewdzinga? Sugestie płynące z mediów i komentarzy internautów wskazują na mitycznych “przeciwników autonomii”. Pytam się więc kto? Jakiś/jacyś nacjonalista/nacjonaliści? Zwłaszcza w tak bestialski (jak to podała policja) sposób? I dlaczego akurat jakiegoś Przewdzinga z pipidówy? Jeśli już by ktoś miał mordować promotorów “sprawy autonomii”, to prędzej Gorzelika, albo chociaż Kutza (to też byłoby głupie, ale jednak bardziej wytłumaczalne), a nie jakiegoś Przewdzinga (bo niby co mityczni “przeciwnicy autonomii” mieliby zyskać na śmierci burmistrza miasteczka z tzw. głębokiej prowincji?)Warto zwrócić uwagę na okoliczności samego mordu:

Ciało Dietera Przewdzinga, wieloletniego burmistrza Zdzieszowic, znaleziono na terenie jego posiadłości we wtorek wieczorem. Sprawie wciąż towarzyszy wiele znaków zapytania. Bo choć śledczy potwierdzają, że doszło do brutalnego mordu, to specjalnie szkolone psy nie znalazły tropu sprawcy, jak do tej pory nie ma też świadków zdarzenia ani narzędzia zbrodni. – Sprawa nie jest prosta – nieoficjalnie przyznają policjanci.”

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,15490903,Policjanci_zdradzaja_jakie_mogly_byc_przyczyny_smierci.htmlZ tego, co podaje policja, można wywnioskować, że mordu dokonali profesjonaliści. I teraz możliwości widzę dwie:

  1. Profesjonalni złodzieje włamali się do domu wieloletniego lokalnego polityka, a więc człowieka, po którym można się spodziewać, że przez kilkadziesiąt lat “samorządowania” zgromadził atrakcyjny do zagrabienia majątek. Dla bandytów mógł się wydawać łakomym kąskiem. Być może zastosowali tak brutalne metody, by wydobyć z niego informacje, gdzie ma pochowany majątek lub np. szyfr do domowego sejfu (jeśli takowy był). Sprawa przypomina trochę okoliczności zabójstwa Piotra Jaroszewicza, gdzie sprawcy bez wątpienia torturowali swą ofiarę, by wyciągnąć z niej informacje (tylko nie wiadomo, czy dotyczące posiadanego majątku, czy archiwaliów RSHA, które rzekomo miał posiadać Jaroszewicz).

  2. Mordu na Przewdzingu dokonało BND. Ta opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna, ponieważ największe korzyści ze śmierci Przewdzinga odniosą ci, którzy prą do dezunitaryzacji Polski. Są to bez wątpienia Niemcy i globaliści stojący za Unią Europejską. Jako, że Unia Europejska nie posiada jeszcze własnych służb specjalnych (choć czyni już podchody w tym kierunku)http://wpolityce.pl/wydarzenia/66247-unijne-sluzby-wywiadowcze-ue-chce-by-powstaly-do-2020-roku

pozostają Niemcy, a więc ich wywiad Bundesnachrichtendienst (BND). To by też wyjaśniało dlaczego morderstwa dokonano na Przewdzingu i na Opolszczyźnie.Z jednej strony jest to uczynienie z Niemca “ofiary polskiego nacjonalizmu” i męczennika “sprawy śląskiej” (scalonej w ten sposób ze “sprawą niemiecką”), a z drugiej strony gdzie łatwiej działać BND, jeśli nie w regionie posiadającym znaczącą populację Niemców?Sprawa naprawdę wygląda podejrzanie: najpierw w sierpniu 2013 r. lans medialny Przewdzinga i jego postulatów autonomicznych na całą Polskę przez merdia, a pół roku później – w lutym 2014 r. – zagadkowy mord na nim – znów nagłośniony na całą Polskę i to z dodatkiem korzystnych dla dalszej działalności na rzecz dezunitaryzacji Polski sugestii. Od jakichś 2 lat (od ogłoszenia wyników spisu powszechnego) sprawa podzielenia Polski na autonomiczne regiony przygasła, o RAŚ zrobiło się cicho, w Polsce coraz większą popularność zdobywa sobie (przeciwny dezunitaryzacji) nacjonalizm – macherzy dezunitaryzacji Polski mogli poczuć się zaniepokojeni takim rozwojem sytuacji (zwłaszcza, że owa dezunitaryzacja, wg Gorzelika, miałaby się ziścić w 2020 r., czyli już za 6 lat).

Być może parciu do dezunitaryzacji Polski trzeba było dać nowy napęd w postaci męczennika?

PS. Prof. Jerzy R. Nowak o roli BND w rozbiciu Jugosławii:http://www.youtube.com/watch?v=9V2EB9GuCvI

http://powiewswiezosci.neon24.pl


Zmieniony ( 28.02.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.