Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow GĄSKI PRZECIW w 95 % a Bieńkowska ZA! I co mi zrobisz ?? !!
Sunday 31 May 2020 03:01:08.30.
W Y S Z U K I W A R K A
GĄSKI PRZECIW w 95 % a Bieńkowska ZA! I co mi zrobisz ?? !! Drukuj Email
Wpisał: Minister Bieńkowska   
05.03.2014.

GĄSKI PRZECIW w 95 % a Bieńkowska ZA!  I co mi zrobisz ?? !!

 

Minister Bieńkowska podtrzymała decyzję o lokalizacji EJ w Gąskach

 

 

[Ja bym - przywrócił karę śmierci. W trybie natychmiastowym. Koniecznie przez powieszenie. MD]

 

 

5 marca 2014 poznajatomPoznaj atom

 

Ministerstwo Infrastruktury utrzymało w mocy decyzję wojewody zachodniopomorskiego o lokalizacji w Gąskach elektrowni atomowej. Decyzja, która zapadła 28 lutego, oznacza że w gminie może zostać wybudowana elektrownia, pomimo sprzeciwu ludności wyrażonego 2 lata temu w referendum lokalnym, podczas którego blisko 95% głosujących opowiedziało się przeciwko inwestycji.  Dla mieszkańców oznacza to również zamrożenie wszelkich przedsięwzięć budowlanych na terenie potencjalnej lokalizacji, co stanowi problem dla gminy utrzymującej się głównie z turystyki.

Obecnie lokalna społeczność ma 30 dni od daty otrzymania pisma z ministerstwa na zaskarżenie decyzji do wojewódzkiego sądu administracyjnego za pośrednictwem minister infrastruktury.

Gąski, zaraz po ogłoszeniu decyzji o wytypowaniu miejscowości na lokalizację elektrowni jądrowej, intensywnie zabiegały o skreślenie z listy rozważanych miejscowości. Ówczesny wicepremier Waldemar Pawlak mówił w 2012 roku, że należy usunąć je z proponowanych lokalizacji.

Jednak PGE przez cały czas podtrzymywało status Gąsek jako potencjalnego miejsca powstania elektrowni.

Pełnomocniczka ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanna Trojanowska stwierdziła natomiast, że decyzja mieszkańców Gąsek o odrzuceniu inwestycji wyrażona w referendum, nie była „świadoma” ani „autonomiczna”.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.