Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk 14 arrow Widać, że to strażacy w Smoleńsku podkładali ogień
Friday 28 February 2020 22:33:26.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Widać, że to strażacy w Smoleńsku podkładali ogień Drukuj Email
Wpisał: Yurko   
21.03.2014.

Widać, że to strażacy w Smoleńsku podkładali ogień

 

http://arkanoego.net/index.php/2014/03/20/to-strazacy-w-smolensku-podkladali-ogien/#more-1638

20/03/2014 przez Yurko

 

[ W oryginale zdjęcia potwierdzające tezę. MD]

Film Sławomira Wiśniewskiego z „pierwszych chwil” nakręcony ponoć tuż po „katastrofie rządowego tupolewa” jest pod pewnymi względami zbieżny z innym słynnym filmem nazwanym przez blogerów „filmem Koli”. I na jednym filmie (Koli) i na filmie S.W. padają strzały. Co prawda na filmie montażysty słychać tylko jeden, ale film w kilku miejscach jest cięty. (Wiśniewski tłumaczył przed ZP, że to trzask łamanego drzewa). Na filmie S.W. w początkowej jego fazie tuż przed jednym z cięć, słychać także ucięty dźwięk syreny – trzeba odsłuchać na zwolnionej prędkości. Nie o to jednak chodzi, wiemy już, że na polanie smoleńskiej leżało złomowisko podrzuconych fragmentów pochodzących z dwóch samolotów rozstawionych odpowiednio, by przypominały rzekomą katastrofę. Omal prawie od początku od publikacji filmu Wiśniewskiego i innych materiałów uwagę zwracał fakt, że samolotowe fragmenty nie paliły się, nie były objęte pożarem i ogniem mimo dużej ilości paliwa, które samolot powinien mieć w zbiornikach. O tym już pisano.

Zwracamy tym razem uwagę, na poszczególne kadry z filmu telewizyjnego montażysty S.W. w których widać miejsca poza szczątkami złomu palącego się ognia.
By było ciekawiej, ognia początkowo brak.
Spoza ogona widać w postaci obłoku – kłęby pary. Dopiero po chwili za ogonem (widok od wschodu w kierunku zachodnim), a potem wśród drzew wybucha ogień, który zostaje wkrótce ugaszony.

Gdy Wiśniewski zbliża się do końcówki ogona od strony zachodniej widać już tylko stertę m.in. kilku foteli – pokrytą pianą, dogasające małe płomienie ognia i strażaków.

Oto kilka kadrów w kolejności czasowej z podaniem czasów momentu zrzutów ekranowych z filmu Wiśniewskiego pokazujących opisane zdarzenie:

00:29:42, brak ognia

0:29:77

00:32:25, zaczyna się palić za ogonem

00:33:48

0:33:56

00:34:26

00:35:79

01:17:65, wybucha ogień wśród drzew

01:53:99

02:00:58

03:20:19, koniec ognia wśród drzew

06:18:45, „stos” dopala się…

Przytoczone kadry z filmu Wiśniewskiego dowodzą, że to nie kto inny, a strażacy wzniecili ogień przy fragmentach złomu, a potem dopiero go gasili. Niemożliwe bowiem by przybyli oni na polanę „na styk czasowy” z momentem niby upadku. Ogień więc nie powstał na skutek uderzenia w ziemię jakiegoś samolotu - ani wybuchów.

Jeśli leżały tam ciała ludzkie (nie widać ich, więc pewności nie mamy), to spaliły się (całe lub częściowo) na skutek nie wybuchu i katastrofy, ale zostały podpalone w stosie przez strażaków i zapewne także przez nich zostały następnie rozrzucone po polanie.

http://arkanoego.net/index.php/2014/03/12/podrzucano-ciala/

Yurko

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.