Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 32 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow kultura arrow przeciw anty-madonnie w Warszawie
Wednesday 21 October 2020 00:27:26.30.
W Y S Z U K I W A R K A
przeciw anty-madonnie w Warszawie Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.06.2009.

Warszawa, 16 czerwca 2009 r.

Dawno nie wiem,
gdzie moja podziała się wiara,
nie mieszam się do świętych z litanii
lecz nie dozwolę bluźnić imieniu Maryi!
(...)
Vivat Polonus, unus defensor Mariae!

Adam Mickiewicz

Informacja dla instytucji państwowych, samorządowych,  kulturalnych  oraz ruchów i stowarzyszeń patriotycznych i katolickich

           W sobotę 13 czerwca osoby i środowiska protestujące przeciwko organizacji w dniu 15 sierpnia w Warszawie koncertu skandalizującej piosenkarki Madonny powołały Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia". Przewodniczącym Komitetu został wybrany radny województwa mazowieckiego - Marian Brudzyński, a jego zastępcami mec. Marian Barański i dr Paweł Ziemiński. Wśród członków założycieli jest m.in.: ks. Stanisław Małkowski, Elżbieta Bączkowska - prezes Stowarzyszenia Unum Principium, które zainicjowało protest, Krzysztof Zagozda - rzecznik prasowy, prof. Mirosław Dakowski, dr Ryszard Szkopowski, Radosław Kamiński, Dariusz Kosiur i Rafał Bernacki.

           Podjęcie przez nas decyzji o powołaniu Komitetu jest następstwem wydanego przez funkcjonariuszy publicznych oraz instytucje państwowe i samorządowe pozwolenia na organizację koncertu. Decyzja ta jest wyrazem braku poszanowania dla przypadających równolegle rocznic i świąt ważnych dla dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej Polaków. Jak powszechnie wiadomo, w tym dniu przypada niezwykle ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i związana z tym świętem rocznica Cudu nad Wisłą. Obchodzimy również święto Wojska Polskiego, kiedy to Matka Boża czczona jest jako Hetmanka żołnierskiego stanu.

            Przypominamy, że na terenach przyległych do Lotniska Bemowo znajdują się zarówno katolickie parafie pod wezwaniem Matki Bożej, jak i Wojskowa Akademia Techniczna. Uzasadnione zatem jest stwierdzenie, że dojdzie do naruszenia powagi przeżywanych w tym dniu uroczystości o charakterze religijnym i rycerskim, poprzez zagłuszenie ich koncertem perwersyjnej piosenkarki - kabalistki Madonny.

            Dodajmy, że jest ona anty-ikoną Maryi - Matki Boga i Królowej Polski - nie tylko z powodu noszonego imienia. Wielokrotnie drwiła z wiary chrześcijańskiej. Bulwersująca jest jej wypowiedź o tym, iż podnieca ją ukrzyżowany Chrystus z powodu Jego nagości...                     Nasze obawy nie są więc zaściankowe i nietolerancyjne, jak to komentują liberalne środowiska, ale uzasadnione obawą o zakłócenie wrażliwości Polaków podczas przeżywania uroczystości państwowych i religijnych. Właśnie przez wzgląd na szczególne w tym dniu oddawanie przez katolików czci Matce Bożej - którą ma nam w Warszawie w dużej mierze zastąpić Antymadonna - oraz na pamięć o zasługach, bohaterstwie i godności warszawian ginących w obronie stolicy przed bolszewicką nawałą w 1920 r., podejmujemy się obrony świętości oczywistych dla zdecydowanej większości Polaków.

           W związku z powyższym zwróciliśmy się o odwołanie koncertu, wycofanie się z jego sponsorowania bądź odmowie w przeprowadzeniu transmisji telewizyjnej do następujących instytucji:

 Prezydent Rzeczypospolitej Polski - Głowa Państwa Polskiego

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - właściciel lotniska

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Obrony Narodowej -

wprowadzanie w czasie obchodzenia świąt państwowych wartości nie korelujących z naszym dziedzictwem narodowym

Prezydent Warszawy i Burmistrz Dzielnicy W-wa Bemowo, Radni -

samorządy mające bezpośredni wpływ na decyzję

Wojewoda Mazowiecki - uchylenie decyzji samorządowców, zezwalających

na organizację koncertu

Archidiecezja Warszawska i Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - prośba

o moralne poparcie naszych działań.

Portal aukcyjny Allegro.pl - wyłączny sponsor - wizerunek firmy, której

klientami są w dużej mierze katolicy

Media publiczne i prywatne - ustawa o wartościach chrześcijańskich

          W przypadku podtrzymywania przez poszczególne instytucje swoich decyzji lekceważących religię katolicką i tradycję narodową Polaków odwołamy się do najwyższej władzy - społeczeństwa. Nasz protest oprócz kampanii informacyjnej będzie polegał przede wszystkim na masowym doręczeniu wszystkim bezpośrednim i pośrednim organizatorom koncertu ostrzeżeń o możliwości wytoczenia procesów w przypadku, gdyby podczas koncertu oraz w jego bezpośrednim otoczeniu doszło do ekscesów godzących w uczucia religijne i patriotyczne.

           W związku z tym, iż 15 sierpień jest również świętem państwowym, przewidujemy na Bemowie organizację wielu uroczystości i pikników patriotycznych, podczas których będziemy domagać się od władz zapewnienia nam bezpieczeństwa i powagi należnej ustawowo takim uroczystościom.

Marian Brudzyński       Przewodniczący Komitetu    

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.