Strona Mirosława Dakowskiego.
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T
05.05.2015.
 
 
migawki

Przysyłają mi Dobrzy Ludzie adresy spotów. Dobrych, ciekawych, przekonywujących spotów. To za późno, Kochani! Nie warto wkładać wysiłku w przekonywanie przekonanych. To należało robić w grudniu i styczniu, by zebrać EKIPĘ. Teraz działają już tylko te spoty (programiki), które są w TV i PRadio. Bo to może docierać (potencjalnie) do milionów. Jeśli sztaby pozostawiają na ekranach spoty już widziane, ocenione jako nudne, to kandydat „ma przechlapane”. Jego przydupasy, kapciowi zaś już tylko węszą za prezesurą nowej partyjki, czy miejscem w radzie nadzorczej. Zapamiętajmy im to!

======================

Święci się Pierwsza MAJA: Adam Weishaupt 1 maja 1776 roku założył tajne stowarzyszenie  - „Zakon Iluminatów”. Różne gałęzie spadkobierców tego spisku wspominają....

 2 maja na Polach Elekcyjnych Królów Polski ELEKCJA VIRITIM:  Błagaliśmy Boga by powrócił na tron Polski.

Smutne i zabawne, iż swych obietnic masowego udziału nie spełnili ani szefowie Ruchu Narodowego, ani ci z innego skrzydła - związani z Solidarnością 2010. Boją się Tego Króla ??

=========

Pamięci „profesora”

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tematy wykładów, z którymi jeżdżę po Polsce Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
21.06.2009.

Są to tematy proponowane, ale można wybrać cokolwiek interesującego ORGANIZATORA i jego publiczność z tej strony. Wszystko, co według mnie istotne, tu umieszczam. Sąsiedni artykuł podaje, jak zebrać 100 osób. Zobacz!   MD 

Tematy wykładów, z którymi jeżdżę po Polsce

I.               Stan świata - oraz: gdzie są nadzieje dla Polski  

        Trzy Obrazy nie namalowane przez człowieka; nasza Nadzieja (Turyn, Manoppello, Meksyk)

      8. Czy Pasterzami w Kościele powinni być byli agenci lub TW? Komu służą teraz?

      9. Przesłanie Matki Bożej fatimskiej i św. Maksymiliana dla naszych czasów (90-cio-lecie). Krucjata o Rosję a niepodległość Polski

      10. Intronizacja Jezusa Króla Polski a polityka

      11. Krucjaty Różańcowe miejskie – ich rola polityczna

              12. Katolicyzm: czy ma 40 lat, czy 2 tys. lat? (O roli Tradycji)

         II. SMOLEŃSK 2010 - przygotowanie i wykonanie ZAMACHU

III    1. Niezależność energetyczna: naszego domu, wsi, Polski

      2. Biomasa, biogaz, roślinne oleje napędowe: bezpiecznie i tanio.

      3. Koszt energii jądrowej a (głupie...) decyzje rządzących.

      4. Czy grozi nam ocieplenie planety przez nas spowodowane (antropogenne)?               Dlaczego mamy płacić za emisje CO2?

    IV.     5. Głosowanie a wybory – różnice, cele (nasze a polityków)

      6. Ordynacja partyjniacka a JOW (czy wolisz wybrać osobę, czy listę partyjną?)

      7. O rany, na kogo głosować??? (jak możemy wpływać na polityków)

V.

      13. Ewolucjonizm wobec logiki i matematyki. "Religia" neo-darwinizmu

      14. Czy globalizm to nowa (ew. przyszła) cywilizacja?

 I podobne tematy, np. obecne czy sygnalizowane na stronie Dakowski.pl oraz w książce „O Energetyce”.

            Mirosław Dakowski

Poniżej:  Jak skutecznie zorganizować 100 osobową publiczność?

Z instrukcji Janusza Sanockiego, znanego jako „Burgermeister z Nysy”. Tekst dotyczy ruchu JOW, trochę skróciłem, każdy może dopasować do swej sytuacji. MD]

Jak skutecznie zorganizować 100 osobową publiczność?

Drodzy! czas byśmy przy szczupłości naszych sił wykorzystywali je najbardziej efektywnie. A zatem stawiam warunek: minimum 100 osobowa publiczność! Za każdą osobę brakującą do 100 organizator płaci 10 złotych kary na fundusz  (wybierz, na jaki cel!)

Jak zorganizować 100 osób?

I. Ustal termin i miejsce spotkania w sposób dający szansę na przyjście jak największej liczby słuchaczy. Oznacza to, że sala nie może leżeć w miejscu mało znanym, na odludziu, a spotkanie nie może rozpoczynać się w godzinach wieczornych wiadomości, czy meczu Polska-Anglia.

II. Oznacz wyraźnie miejsce (budynek) spotkania i to na kilka(- naście) godzin przed rozpoczęciem. Naklej tam plakaty (minimalny format A-3, minimum dwa kolory: np. czarny i czerwony) na drzwiach, przy wejściu, na "wystawkach" na chodniku. Jeśli to możliwe - wywieś transparent (baner).

III. Informuj o spotkaniu kilkakrotnie i korzystaj ze wszystkich możliwych środków przekazu. Nie wystarczy wykleić kilka ogłoszeń, ani nawet nie wystarczy zakleić miasto plakatami, nie wystarczy też zamieszczenie jednego - dwu artykułów w lokalnej gazecie - trzeba to wszystko zrobić razem i powtórzyć kilkakrotnie. Pamiętaj, że współczesny odbiorca nie ma czasu, jest rozkojarzony i musi być bombardowany informacjami na kilka sposobów. A zatem i płatne ogłoszenie i artykuł zaprzyjaźnionego dziennikarza i audycja w lokalnym radio i ogłoszenia z ambony i plakaty a w końcu:

OSOBISTE ZAPROSZENIA. Osobiste zaproszenia wydrukowane i wręczone najlepiej ok. 10 dni wcześniej, a potem jeszcze dzień - dwa przed spotkaniem siądź przy telefonie i obdzwoń wszystkich Twoich znajomych, bliższych i dalszych krótko wygłaszając następującą formułkę:

"Słuchaj jutro/pojutrze robimy niezwykle ważne i ciekawe spotkanie na temat (np.) ordynacji wyborczej. Wiesz, to jest sprawa najważniejsza dla demokracji, a na spotkaniu będą bardzo interesujący ludzie, znani w całym kraju: Prof. Przystawa z Wrocławia, prof. Dakowski i najbardziej kontrowersyjny samorządowiec III Rzeczypospolitej - burmistrz Sanocki z Nysy. - Serdecznie Cię (Pana, Panią) zapraszam i proszę też przekaż moje zaproszenie sąsiadom, rodzinie i kolegom z pracy. Cześć, mam nadzieję że się spotkamy."

JA tak zawsze w Nysie robiłem i robię jeśli mi zależy na ściągnięciu 200 ludzi i zawsze się to sprawdza! A więc instrukcję proszę wykonywać ściśle i z fantazją.

IV. Treść zaproszenia (tzn. plakatu, ulotki, komunikatu) sformułuj ciekawie i konkretnie.

Pamiętaj, że każda informacja musi odpowiadać na 5 pytań: 1) Kto? (Przystawa, Dakowski, Sanocki, Obywatelski Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie); 2) Co? (Zapraszają na otwarte spotkanie pod hasłem: "Poseł z każdego powiatu"); 3) Gdzie? (W sali Domu Kultury); 4) Kiedy? (W piątek 22 lipca, o godzinie 16,00); 5) Po co? (Żebyś Obywatelu mógł mieć wpływ na posła, bo go nie masz - cholera!)   .

Zachęcajcie ludzi do udziału czymś takim extra rozrywkowym. O najbardziej kontrowersyjnym burmistrzu wcale nie żartowałem - tak mnie ochrzcił "Super Expres" pamiętając o aferze z Senator Grześkowiak i słynnym obiedzie nyskim, o konkurencyjnej w stosunku do Owsiaka zbiórce pieniędzy ­uwieńczonej sukcesem. Zezwalam na wykorzystanie wszystkich tych faktów w ściąganiu słuchaczy, albowiem pierwszy warunek sukcesu, to sprawić żeby nas przez chwilę słuchali. Na tle moich "afer" tym bardziej zajaśnieją zasługi naszych profesorów, w końcu Przystawa z Dakowskim napisali książkę o Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego i Przywieczerski ciągał ich po sądach (to jednak też aferzyści!) a itd. itp. W ogóle o każdym z uczestników Ruchu JOW da się powiedzieć wiele interesujących rzeczy, które mogą zwrócić uwagę potencjalnego uczestnika. Uważać jednak należy by nie przesadzić w zaciekawianiu. Najlepiej jak informacje przenikają kilkutorowo (tutaj znów jest walor korzystania z kilku przekaźników), wówczas inaczej może wyglądać informacja na plakacie (bardziej zwięzła i poważna), inaczej w artykule prasowym, ulotce czy wreszcie w owej niezbędnej rozmowie telefonicznej. Oczywiste jest, że najbardziej sensacyjne treści mogą być zawarte w rozmowie, albowiem można je różnicować i dostosowywać do indywidualnych gustów rozmówcy. Absolutnie koniecznie zadbaj o to by na spotkanie przyszli ludzie, którzy mogą następnie przekazać informacje jak najszerszemu gronu odbiorców: proboszcz, prezydent miasta, radni, dziennikarze, studenci, nauczyciele itd. itp.

VI. Zapewnij odpowiednią oprawę spotkania.

Zorganizuj koniecznie grupę młodych wolontariuszy, poproś o pomoc własne dzieci, ich kolegów ze szkoły, albo młodsze rodzeństwo - wszystko jedno, byle młodzież była - choćby niewielka grupka. Potrzebni będą do udzielania informacji, rozdawania biuletynów, a przede wszystkim nasłuchają się, coś zrobią dla sprawy i będziemy mieć z nich za kilka lat pożytek. Poza tym, nawet gdybyś sam wykonał 99,99% roboty, to jednak daj podziałać innym, pozwól im mieć wrażenie, że współuczestniczyli w tej pracy. Polityka, a to dla dobra Polski próbujemy robić, jest działaniem zespołowym i nie bądź zazdrosny o cudze sukcesy i satysfakcję.

            PO spotkaniu - kiedy już wyjedziemy z Twojej miejscowości, spotkaj się z grupą, która pomagała Ci w organizacji choćby na luzie i przy kawie. Omówcie konferencję od strony organizacyjnej, co było dobrze, a co nie wyszło, pomówcie także co możecie zrobić żeby samemu rozpowszechnić ideę JOW.

            I to w zasadzie wszystkie uwagi, które przyszły mi do głowy we wtorek 19 czerwca 2001 r. Myślę że sami potraficie dodać do nich wiele innych spostrzeżeń. To jednak co napisałem, napisałem z bezpośredniego doświadczenia i dlatego jak sądzę, moje uwagi mogą się przydać.

Zmieniony ( 26.09.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Top! Top!