Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow O mafiach i sprawiedliwości arrow Taśmy Sienkiewicz, Nowak, Belka - kompromitujące rozmowy. ".... i kamieni kupa"
Thursday 20 February 2020 06:32:48.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Taśmy Sienkiewicz, Nowak, Belka - kompromitujące rozmowy. ".... i kamieni kupa" Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
14.06.2014.

Taśmy Sienkiewicz, Nowak, Belka - kompromitujące rozmowy

 

...pogrążą układ III RP.

 

Bartłomiej Sienkiewicz ma mówić: "ch..., dupa i kamieni kupa"

 

14.6.2014 niezalezna

 

 

Tygodnik "Wprost" dotarł 1) do taśm, na których zarejestrowano rozmowy najważniejszych polskich urzędników. Na nagraniu utrwalono m.in. rozmowę, w której szef NBP ma obiecywać, że wesprze Platformę Obywatelską, finansując deficyt budżetowy.


1) To pojęcie znaczy po polsku: „MOCNIEJSI zdjęli parasol”...


Jak pisze "Wprost" - Marek Belka, szef NBP, obiecał ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi wsparcie PO przy finansowaniu deficytu budżetowego w zamian za odwołanie Jacka Rostowskiego. Scenariusz ten został zrealizowany.

"Sienkiewicz załatwia polityczny deal z Belką. Chce, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym wsparł Platformę w trudnych wyborczych latach" - tak "Wprost" opisuje jedną z wielu rozmów utrwalonych na taśmach. Przez kogo? Prawdopodobnie przez jakichś ludzi ze służb specjalnych, być może skonfliktowanych z kimś z obozu władzy.

Tak czy inaczej zawartość taśm poraża. 

Wstrząsają słowa szefa MSW o projektach jego własnego rządu. O Polskich Inwestycjach Rozwojowych Bartłomiej Sienkiewicz ma mówić: "ch..., dupa i kamieni kupa", a o III RP: "Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie".

Na taśmach jest też rozmowa Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów. Nowak skarży się mu, że "skarbówka trzepie jego żonę". Parafianowicz miał odpowiedzieć: "Zablokowałem to". Inny tekst Nowaka, pogrążający tego polityka: "Moja sprawa była skręcona w Prokuraturze Generalnej. To już nie intuicja, a wiedza już".

Kompromitujących nagrań ma być jeszcze więcej. Chodzi m.in. o rozmowy szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem oraz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.