Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 24 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty 15 arrow Afera taśmowa przykrywką? Niemcy wczoraj ostatecznie zniszczyli polski węgiel
Wednesday 04 August 2021 02:32:36.40.
W Y S Z U K I W A R K A
Afera taśmowa przykrywką? Niemcy wczoraj ostatecznie zniszczyli polski węgiel Drukuj Email
Wpisał: wgospodarce   
19.06.2014.

Afera taśmowa przykrywką? Niemcy wczoraj ostatecznie zniszczyli polski węgiel

 

17 czerwca 2014 roku, wgospodarce

Wczoraj wszyscy zajmowali się "aferą taśmową". Czy to także była przykrywka? Możliwe, bo w dniu wczorajszym, równolegle do wydarzeń w Polsce Niemcy "weszli" w Polski węgiel - chodzi o drastyczne ograniczenie emisji CO2. Efekt? Możemy utracić cały przemysł kopalniany.

Według propozycji przedstawionej przez Komisję Europejską wycofanie z obiegu 900 mln zezwoleń na emisję dwutlenku węgla ma nastąpić w 2021 roku. Tymczasem rząd Angeli Merkel chce by nastąpiło to już w 2017 roku.

Co to oznacza dla Polski? Drastyczny wzrost energii pozyskiwanej tradycyjnymi metodami. Obecnie jedno zezwolenie na emisję tony CO2 kosztuje około 5,5 euro. Gdy nadejdą zmiany cena wyniesie 20 euro.

Inicjatywa rządu Merkel jest zgodna z zabiegami lobbystów producentów energii odnawialnej [tych fałszywych, tj. praktycznie mafiozów MD] , w której interesie jest nałożenie jak największych danin na energię produkowaną z węgla.

Tym samym Polska może zamykać swój przemysł węglowy. Czy właśnie to miała przykryć hucpa z taśmami?

polskiepiekiełko.pl/ Gazeta Wyborcza/ as/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.