Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 14 - II arrow Polsat: "Tusk osobiście kazał zakodować MŚ w siatkówce"
Monday 06 July 2020 06:58:50.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polsat: "Tusk osobiście kazał zakodować MŚ w siatkówce" Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
15.09.2014.

Polsat: "Tusk osobiście kazał zakodować MŚ w siatkówce"

 

15.9.2014 http://niezalezna.pl/59410-polsat-atakuje-rzad-tusk-kazal-zakodowac-ms-w-siatkowce 

 

 

Szokujące informacje przekazał mediom szef Polsatu Sport Marian Kmita. Zgodnie z jego wiedzą, to przez Donalda Tuska transmisja z meczów siatkówki została zakodowana.

Jako pierwsza o politycznej decyzji w sprawie mistrzostw świata w siatkówce pisała "Gazeta Polska Codziennie". - Wszystko było już dogadane i praktycznie zapięte na ostatni guzik. Orlen miał zostać strategicznym sponsorem mistrzostw świata w siatkówce, a także nawiązać szeroką współpracę z PZPN. Nagle rozmowy zostały zerwane - pisała na początku września "GPC".

Wajcha po prostu została przełożona. Gdzieś na górze zapadła decyzja, że spółki skarbu państwa nie będą już łożyły na sport. Nie były brane pod uwagę żadne tłumaczenia i logiczna argumentacja. Po prostu nie, bo nie.”


W rozmowie z dziennikiem „Polska the Times” Marian Kmita tłumaczy, że przez dwa lata szukano sponsorów zarówno w firmach prywatnych jak i spółkach Skarbu Państwa i ministerstwach. Pojawiła się nawet szansa, że grupa spółek Skarbu Państwa zostanie sponsorem siatkarskiej imprezy. Okazuje się nawet, że w umowie pojawiły się zapisy o nadawaniu meczów Polaków na antenie otwartej.

Szef Polsatu Sport zapewnia, że wszystko było już uzgodnione, a umowa miała zostać podpisana w styczniu. W ostatniej chwili jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie. Według Marian Kmity winę za to ponosi właśnie Donald Tusk.

- Dziś wiem to już na pewno. Za wszystkimi decyzjami o odmowie współpracy spółek Skarbu Państwa z Polsatem przy organizacji turnieju stał osobiście premier Donald Tusk. Nie wierzyłem w tę wersję długo, choć pytano mnie o nią wielokrotnie. Podczas meczu otwarcia na Stadionie Narodowym i potem we Wrocławiu, podczas meczów Polaków rozmawiałem jednak z politykami z wielu frakcji Platformy Obywatelskiej. Tych protuskowych i tych przeciw. Wszyscy potwierdzili - to była jednoosobowa decyzja premiera. Nie pomogły zaangażowanie i życzliwość ministrów Biernata i Karpińskiego – tłumaczy szef Polsatu Sport.

========================

A w Rzepie czytamy jeszcze: Dopytywany, czy powodem takiej decyzji Tuska mogły być związki właściciela Polsatu Zygmunta Solorz-Żaka z Grzegorzem Schetyną, nie zaprzecza. - Choć to niewiarygodne - na to wygląda - kończy Kmita.

 

Zmieniony ( 15.09.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.