Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow BOLEK przegrał z Wyszkowskim. Ostatecznie.
Sunday 23 February 2020 18:51:50.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
BOLEK przegrał z Wyszkowskim. Ostatecznie. Drukuj Email
Wpisał: BOLEK   
08.10.2014.

„BOLEK” przegrał z Wyszkowskim. Ostatecznie.

 

Koniec procesu o "Bolka". Wałęsa przegrał z Wyszkowskim

 

8 października 2014 koniec-procesu

 

Proces o ochronę dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciw byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu został zakończony po dziewięciu latach. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Lecha Wałęsy, a były prezydent został obciążony kosztami procesowymi. Wyrok jest prawomocny.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak - Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku  na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko - Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia - powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie - napisano w orzeczeniu, które otrzymał Krzysztof Wyszkowski.

Przypomnijmy, że laureat pokojowej nagrody Nobla domagał się wcześniej od Wyszkowskiego zwrotu kosztów, poniesionych przez Wałęsę za opublikowanie na antenie TVN przeprosin samego siebie w imieniu byłego działacza opozycji PRL. Przegrał jednak proces z byłym opozycjonistą.

Krzysztof Wyszkowski podtrzymuje stanowisko o agenturalnej przeszłości Wałęsy.

Lech Wałęsa wytoczył mu w 2005 proces o naruszenie dóbr osobistych za nazwanie go współpracownikiem SB o pseudonimie „Bolek”.

Dziś Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Lecha Wałęsy i obciążył byłego prezydenta kosztami procesowymi. Wyrok jest prawomocny.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.