Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 34 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow Egoizm i głupota. - Kopacz syta i działacz cały... A górnictwo, a Polska?
Sunday 20 September 2020 07:02:48.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Egoizm i głupota. - Kopacz syta i działacz cały... A górnictwo, a Polska? Drukuj Email
Wpisał: Marcin Tomala   
18.01.2015.

 Egoizm i głupota. - Kopacz syta i działacz cały... A górnictwo, a Polska?

 

 

Nawet nie zająknięto się o chorym układzie pośredników, oszustw, mataczenia, gigantycznych odprawach i nadużyciach.

 

Marcin Tomala 

 

Wczorajsze porozumienie rządu z górnikami okazało się być niezwykle ryzykowne dla mego zdrowia. Gdy przeczytałem bowiem dokładnie zaprezentowane porozumienie i zobaczyłem cieszących się zarówno związkowców, jak i premier Kopaczer - chwilowa frustracja spowodowała, że zaatakowały mnie bezczelnie drzwi kuchenne. Cóż, nie trafiłem w wejście - widocznie są one zdecydowanie gorzej ustawione, niż były te niby-protesty i negocjacje, walka o dobro polskiej energetyki i zasobów kopalnianych.

 

Nie bójmy się użyć tego słowa - to porozumienie jest egoistyczną ustawką. Obie strony w największym poważaniu mają dobro polskiego przemysłu, restrukturyzację czy próbę naprawy systemu wydobywczego w ten sposób, by zaczęło się to opłacać nie tylko mafii węglowej (członkom zarządów, rad nadzorczych, związków), ale całemu społeczeństwu, państwu.

Nawet nie zająknięto się o chorym układzie pośredników, oszustw, mataczenia, gigantycznych odprawach i nadużyciach.

 

Dla obu stron porozumienia liczy się wyłącznie partykularny, chwilowy, egoistyczny interes. Premier Kopacz, wcześniej dramatycznie strasząca, że jak się czegoś nie zrobi, to cały Śląsk padnie, kupiła sobie i swemu zapleczu politycznemu wyborczy spokój, odsuwając, przerzucając bezczelnie właściwie problem w czasie. Znamienne, jak dziś bełkotała w wywiadzie dla Moniki Olejnik - z jednej strony podjęła bowiem zdecydowane działania (sic!), z drugiej na pytanie z czego w ramach zawartego kompromisu musieli zrezygnować górnicy odpowiedziała, że nie musieli przecież z niczego rezygnować.

 

Związki górnicze wywalczyły nie tylko gwarancje zatrudnienia, ale i finansowe gratyfikacje i zwiększenie ewentualnych opłat osłonowych - oczywiście także dla tych, którzy tyłka swojego ciężkiego -związkowego w życiu pod ziemię nie zatargali. Na naszych oczach dokonano transakcji handlowej - wyborczy sukces i pseudo-aktywność liderki PO kosztem publicznej kasy. 

 

Parę rzeczy w całym tym szambie cieszy, o ile można się cieszyć oczywiście, taplając się w bagnie. Pijarowa zagrywka premier może się okazać mniej skuteczna, niż się jej marketingowym specom wydawało - społeczeństwo (przynajmniej część) w jakimś stopniu zdaje sobie sprawę, że takie porozumienia to odsuwanie problemów w czasie, za które zapłacą... wszyscy. Chociażby w cenach energii.

Piotr Duda po raz kolejny ujawnił swą prawdziwą twarz - nigdy za tym panem nie przepadałem, udawana agresywność i zjadliwość idą dziwnie w parze z realizowaniem interesów Komorowskiego i spółki - cóż, widocznie historia lubi zataczać koło - a jaka komuna, taki Wałęsa. Na koniec sami górnicy, którzy może i cieszą się swym "sukcesem", przecież nie będę ich ganił za to, że o swoje walczą. Tylko niech za dwa lata się nie zdziwią, że tej walki absolutnie nikt nie popiera, a pozostałe grupy społeczne (co ma już swój wyraz dziś) ich szczerze znienawidzą.

Była szansa na stworzenie ogólnokrajowego zrywu, programu naprawczego, silnej i zdecydowanej walki o normalność, uczciwość. Górnicy wybrali inaczej, wcześniej czy później poniosą tego konsekwencje. Szkoda, że pozostałym Polakom przytrafi się to jednak... wcześniej.

Egoistyczny, upadający na naszych oczach kraj - padnie to chyba jednak wszystko szybciej, niż się wielu wydaje.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

================

z poczty redakcyjnej: 


 
Co zatem strzeliło do głowy Wyszkowskiemu?
Naprawdę nie wiem, to pytam. ZZ


Odp.:
PIERDOLEC
To na starość dopada - "najzacniejsze głowy".
MD

Zmieniony ( 19.01.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.