Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 126 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow O UE - część II arrow Integracja europejska dobra dla mafii
Friday 22 January 2021 17:11:57.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Integracja europejska dobra dla mafii Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
28.10.2009.

Integracja europejska dobra dla mafii

http://blog.rp.pl/janke/2009/10/27/integracja-europejska-dobra-dla-mafii

Autorski przegląd prasy Igor Janke

Kto jest największym beneficjentem europejskiej integracji? Gangsterzy - taką dość szokującą odpowiedź przynosi raport opublikowany przez “Dziennik Gazetę Prawną”.

Raport “Ocena zagrożenia przestępczością zorganizowaną w UE 2009″ opracowała unijna policja Europol.

Jak wynika z tego materiału, wolność handlu i przemieszczania się okazały się największym sojusznikiem zorganizowanych grup przestępczych. “W czasie, gdy kryzys uderza w legalny biznes, międzynarodowe gangi korzystając z tych swobód rozwijają się w tempie nie notowanym nigdy wcześniej” - czytamy w “DGP”.

“Renesansowi mafii - w czasach załamania gospodarczego - sprzyjają również trzy inne zjawiska: liberalizacja handlu, tanie linie lotnicze i tani dostawcy towarów legalizowanych na Starym Kontynencie - chińscy producenci podróbek.

(…)

Wystarczy znaleźć słaby punkt na unijnej granicy, aby zyskać dostęp do 500 mln odbiorców łącznie wytwarzających rocznie 18 bln dol. PKB. Takim miękkim podbrzuszem Europy jest pięć wymienionych w raporcie węzłów. Pięć centrów przestępczości. Pierwszym z nich są Maroko i Hiszpania, oddalone od siebie o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. To właśnie przez arabskie królestwo przebiega jeden z najważniejszych szlaków przerzutowych do Europy. Maroko podbiło tutejszy czarny rynek swoją marihuaną, stając się jej najważniejszym producentem. Przez królestwo na Stary Kontynent trafiają też nielegalni imigranci z Czarnej Afryki.

Na znaczeniu zyskuje też korytarz tranzytowy biegnący z kokainowych pól Kolumbii przez Afrykę Zachodnią i Maroko do Hiszpanii. Niemniej groźne są jednak cztery inne punkty. To kraje Beneluksu, pozostające głównym ośrodkiem dystrybucji narkotyków; Litwa, przez którą z Rosji do Unii trafiają azjatyccy imigranci, podróbki markowych ubrań, papierosy i afgańska heroina; Włochy - cel dla nielegalnych przybyszów z Afryki i fałszerzy euro; wreszcie Rumunia i Bułgaria, służące jako drzwi do UE dla bałkańskich mafii, ale i kolumbijskiej koki, która szerokim strumieniem przecieka przez palce celników z rumuńskiego portu w Konstancy.

(…)

Nieoczekiwane korzyści gangom przyniósł też… rozwój tanich linii lotniczych. Przestępcy mają do dyspozycji większą liczbę szlaków przerzutowych. Kokainowy kurier może dotrzeć z Ameryki do Europy z kilkunastoma przesiadkami, dzięki czemu znacznie trudniej ustalić jego zleceniodawców. Ponadto kilkukrotnie wzrosła liczba pasażerów przy podobnej liczbie funkcjonariuszy celnych na lotniskach, przez co przemytnikom łatwiej jest zniknąć w tłumie”.

Warto pamiętać o tych wszystkich ubocznych skutkach integracji. Nie chcę tym samym apelować, by integrację powstrzymywać, ale o to, by dostrzegać problemy, które są jak najbardziej realne i na rozwiązanie których warto wydawać pieniądze. Bo bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne zbyt rzadko trafia na szczyt listy priorytetów unijnych eurokratów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.