Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 15 arrow 30 lat dezinformacji -2. Z cyklu: Listy do Wnuczka.
Monday 25 January 2021 21:16:38.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
30 lat dezinformacji -2. Z cyklu: Listy do Wnuczka. Drukuj Email
Wpisał: dr Jerzy Jaśkowski   
02.04.2015.

30 lat dezinformacji -2.

 

 Z cyklu: „Listy do Wnuczka”.

 

dr Jerzy Jaśkowski

 

 

 

Pamiętaj: „Większość się kompletnie nie liczy.

Masa zawsze ciągnie w dół”

 

Nie ma złych czy dobrych chłopców są tylko bakierzy.

 

 

Kochany Wnuczku!

 

Kontynuując historię ostatnich 30 lat przedstawię „losy” wojny z terrorem wymyślone tylko i wyłącznie w celu postawienia kolejnej fałszywej flagi

 

1996. FBI musi zaprzestać prowadzenia śledztwa przeciwko bin Ladenowi, ze względu na jego związek z Światowym Zgromadzeniem Młodzieży Muzułmańskiej WAMY. Abdullah, były dyrektor USA WAMY, mieszka razem z bratem Omara w Falls Church w Wirginii, na obrzeżach miasta Waszyngtonu. WAMY posiada swoje legalne biura w 5613 Leesburg Pike. W tym samym czasie mieszkają tam dwaj bracia bin Ladena. FBI przyznaje, że zawsze istniały ograniczenia rządowe inwigilacji Saudyjczyków.

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje globalne pranie pieniędzy w dziale narkotyki od 590 mld, do 1.5 biliona dolarów rocznie tj. od 2 - 5 % światowego PKB.

Handel narkotykami stanowi jedną z największych operacji finansowych na świecie, po ropie, lekarstwach i broni.

Istnieją potężne interesy biznesowe i finansowe stojące za narkotykami. Z tego punktu widzenia, geopolityczna i militarna kontrola szlaków narkotykowych jest tak samo ważna, jak kontrola szlaków na przykład ropy, czy gazu. Generalnie przecież tzw. służby specjalne są po to, aby zapewnić ciągłość produkcji w danym kraju [z wyjątkiem Polski i innych kondominiów].

Z tego powodu CIA chroni te szlaki, jako ważne dla struktur państwowych. Wyprane pieniądze zasilają budżety legalne. 

Na rynku nowojorskim w latach 1990. cena jednego kilograma heroiny o czystości 75% wynosiła od 85 000, do aż 190 000 dolarów.

 

1996 Izraelski think tank publikuje dokument Clean Break; nie jest to nic niezwykłego, ale jednym z autorów był Richard Perle, późniejszy przewodniczący Rady Polityki Obronnej USA, bardzo wpływowa postać za rządów Busha. 

Richard Perle, (ur. 1941) - amerykański politolog, publicysta, lobbysta. Był zastępcą sekretarza obrony USA w administracji prezydenta Ronalda Reagana, doradcą prezydenta George'a W. Busha oraz wieloletnim doradcą Pentagonu.

Jest ekspertem neokonserwatywnych instytutów, takich jak American Enterprise Institute (AEI), Project for the New American Century (PNAC), Center for Security Policy (CSP), czy Hudson Institute.

 

 

W latach 1996 - 2000 istniała specjalna jednostka w Centrum Zwalczania terroryzmu CIA do inwigilacji mudżahedinów, cokolwiek rozumiano pod tym pojęciem. Pomimo podpisania przez prezydenta Clintona w 1998 roku zgody na likwidację  terrorystów, szef CIA, Tenet, nie wyraża zgody na ataki z powodu, że „informacja nie jest na tyle wiarygodna, by atak się powiódł”.

 

25 czerwca 1996.  Wybuch niszczy Khobar Tower w Dhahran, w Arabii Saudyjskiej, zabijając 19 amerykańskich żołnierzy i raniąc 500. Zlecenie na odbudowę otrzymuje firma budowlana, należąca do bin Ladena.

 

13 sierpnia 1996 roku, UNICAL i DELTA Petrol Arabii Saudyjskiej podopisują umowę o współpracy w sprawie rurociągu Turkmeńskiego. 

 

Pranie pieniędzy odbywa się głównie w rajach bankowych, w Szwajcarii, Luksemburgu, Kajmanach i około 50 innych miejscach na świecie. Oczywiście, te małe banki są całkowicie pod kontrolą światowych potentatów.

Ostatnio HSBC, jeden z największych banków na świecie, porozumiał się z Departamentem Sprawiedliwości USA, że nikt z tego banku nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za pranie brudnych pieniędzy i żadnego śledztwa nie będzie, za sumę około 2 miliardów dolarów. Jak widać, jest to promil zysków.

Policzmy, o jakich pieniądzach mówimy. Według tej samej agencji, jeden gram heroiny kosztuje w hurcie około 172 dolary. Czyli z 472 000 000 g heroiny otrzymujemy  81.184 000 000 dolarów, tj. słownie ponad osiemdziesiąt miliardów dolarów zysku. Oczywiście, cały czas mówimy o hurcie. Ponad 60% zbiorów opium jest z Afganistanu. Ten towar zalewa głównie Europę i Afrykę. USA i Kanada są zaopatrywane z Ameryki Łacińskiej.

Przypominam, że do 1936 roku handel marihuaną był legalny w USA i można było dostać ją w każdej kawiarni.

 

27 września Talibowie opanowują Kabul i większość terytorium Afganistanu. To zwycięstwo przypisuje się wzmocnionym dostawom z PAKISTANU.

 

1997. Zbigniew Brzeziński, w publikowanej książce, prezentuje przeciek kontrolowany o zasobach ropy i gazu na tych terenach Azji Środkowej. Brzeziński stwierdza jednoznacznie, że USA, chcąc utrzymać prymat, muszą opanować te złoża. Stanowią one bowiem 20% ropy spoza OPEC.

 

4 grudnia 1997 Talibowie prowadzą rozmowy w Teksasie z Texas UNOCAL w sprawie budowy rurociągu. Wyrażają zgodę na budowę za 2 miliardy dolarów i uznanie swoich rządów w Afganistanie przez USA. Gubernatorem TEKSASU jest Bush Jr.

Nie zwracając uwagi na to, co znaczy to pojęcie TALIB - grupa ta w bardzo krótkim okresie czasu doprowadziła do istotnego ograniczenia upraw opium. Produkcja opium pod rządami Talibów spadła z około 3300 ton, do 180 ton. No nie, takiego spadku dochodów żaden wywiad nie mógł znieść. Powstała więc błyskawicznie kolejna koalicja do najazdu na Afganistan. Już w rok po najeździe powierzchnia upraw zaczęła wzrastać. W 2003 roku doszła do 80 000 hektarów, a produkcja wynosiła 3 600 ton. Dane te podaje Wiedeńskie Biuro ONZ ds. narkotyków i Przestępczości UNODC. 

 

12 lutego 1998 roku Wiceprezes UNOCAL John J. Maresca - późniejszy ambasador USA w Afganistanie, oświadcza przed Izbą Reprezentantów, że musi być przyjazny rząd w Afganistanie, w celu kontynuowania budowy rurociągu.

John Maresca ma doktorat (PhD) w stosunkach międzynarodowych z genewskiej Szkole Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych. Absolwent Uniwersytetu Yale, następnie napisał pracę dyplomową na London School of Economics . Po ukończeniu studiów pracował w amerykańskiej armii, jako oficer marynarki w Afryce Północnej i Europie. Następnie przez 6 lat jako dyplomata w Departamencie Stanu USA. Był Szefem Gabinetu dla dwóch sekretarzy generalnych z NATO, Manlio Brosio i Josepha Luns, w Brukseli. Od 1978 do 1985 roku Maresca zajmował szereg stanowisk kierowniczych w ramach Departamentu Stanu USA. Był zastępcą szefa delegacji USA w sprawie negocjacji dotyczących Akcie końcowym z Helsinek, szefa NATO Spraw Politycznych, dyrektor zachodnich stosunków europejskich i zastępca szefa misji w ambasadzie USA Paryżu.

Od 1986-1989, Maresca, pełnił funkcję zastępcy asystenta sekretarza obrony dla Europy i NATO w Departamencie Obrony USA w Waszyngtonie. Był odpowiedzialny za wszystkie amerykańskie działania  w Europie, w tym udział w NATO, amerykańskich baz wojskowych, a także stosunków z ZSRR i Układu Warszawskiego.

W 1989 roku Maresca został mianowany ambasadorem i przewodniczącym delegacji do Stanów Zjednoczonych w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). [1] W tej roli był głównym architektem umów, które formalnie zakończyły zimną wojnę. 

W 1992 roku został mianowany ambasadorem Stanów Zjednoczonych oraz specjalnym przedstawicielem dla mediacji konfliktów na Cyprze i Górskim Karabachu. W tej roli Maresca był odpowiedzialny za pomoc w utworzeniu tzw. "Grupy Mińskiej", która od 1992 roku była podstawowym forum dla negocjacji pokojowego rozwiązania konfliktu w NK. Potem  Maresca został ambasadorem i specjalnym wysłannikiem do otwarcia stosunków Stanów Zjednoczonych z nowymi niepodległymi państwami Azji Centralnej i Kaukazu.

 

1998 sierpień, w odstępie kilku minut bomby samochodowe wysadzają ambasady USA w Tanzanii i Kenii, zabijając ponad 120 osób. Kontrolowany terroryzm nasila się.

 

1998, 9 sierpinia. Talibowie „dogadują” się z tzw. Sojuszem Północnym. Pozwala im to na kontrolę 90% powierzchni Afganistanu, w tym całą trasę planowanego rurociągu.

Logistyka budowy jest gotowa. Głównymi partnerami są: UNOCAL, Delta Oil z Arabii Saudyjskiej i Hunday z Korei Południowej, dwie firmy japońskie i rząd Turkmenistanu. 5 grudnia. Unocal, w związku z atakami na ambasady USA, wycofuje się z projektu budowy rurociągu, z konsorcjum CENGAS i zamyka 3 z czterech biur w Azji Środkowej.

 

1999, 4 lipca. Rząd USA wydaje zakaz transakcji handlowych z Talibami.

 

1999, 3 listopada. Szef służby bezpieczeństwa Australii podaje do publicznej wiadomości, że globalny system nadzoru [czyli inwigilacji] o nazwie ECHELON istnieje. Rozbudowa tego systemu jest związana z rzekomym zagrożeniem terroryzmem. USA zaprzecza temu. 

 

[Echelon – globalna sieć wywiadu elektronicznego. System powstał przy udziale Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, w ramach porozumienia AUSCANNZUKUS i jest zarządzany przez amerykańską służbę wywiadu NSA. Echelon posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania wiadomości w kanałach telekomunikacji[1].]

Powstał na początku 1960 roku w celu monitorowania komunikacji wojskowych i dyplomatycznych z ZSRR i sojuszników bloku wschodniego w czasie zimnej wojny i został oficjalnie ustanowiony w roku 1971 r. [6] [7]

Pod koniec XX wieku, system "ECHELON" rozwinął się poza ramy wojskowe. Początki jego były dyplomatyczne, a potem stał się "globalnym systemem podsłuchiwania rozmów prywatnych i komercyjnych." [8]

Jedna z baz nasłuchowych systemu znajduje się w Menwith Hill, w Północnym Yorkshire, w Wielkiej Brytanii, niedaleko Harrogate[2][3]. Oficjalnie jest to baza wojskowa Wielkiej Brytanii, jednak część terenu jest dzierżawiona stronie amerykańskiej. Baza nasłuchu elektronicznego znajduje się także w Polsce na Mazurach. Zasięg inwigilacji ocenia się na 3000 km.

System gromadzi i analizuje transmisje fal elektromagnetycznych przez urządzenia elektroniczne z całego świata – urządzenia telekomunikacyjne, IT, faksy, e-maile, transfery plików, rozmowy telefoniczne, komputery, radary, satelitów rozpoznawczych, s. telekomunikacyjnych itp. System gromadzi i przetwarza miliardy przekazów elektronicznych na dobę. Jest to tylko niewielki ułamek całej komunikacji elektronicznej – jedynie w Stanach Zjednoczonych wykonuje się prawie 4 mld samych tylko rozmów telefonicznych na dobę. [----]

W roku 1991 amerykańskie służby wywiadowcze miały przedłużyć nowy program działania po rozpadzie bloku wschodniego, który uwzględniał zmienioną sytuację geopolityczną. [---- zob. w wikipedii md]

Parlament Europejski stwierdził w swoim raporcie, że termin ECHELON jest stosowany w wielu kontekstach, lecz przedstawione dowody wskazują, że jest to nazwa systemu zbierania sygnałów przez wywiad. Raport stwierdza, że, na podstawie informacji przedstawionych, ECHELON był zdolny do przechwytywania i zawartości kontroli rozmów telefonicznych, faksów, e-mail i inne dane o ruchu na całym świecie, poprzez przechwytywania nośników komunikacji, w tym transmisji satelitarnej, przełączanie publicznych sieci telefonicznych i łącza mikrofalowe. [8]

Bamford opisuje system, jako oprogramowanie sterujące gromadzeniem i dystrybucją cywilnego ruchu telekomunikacyjnego, przekazywane za pomocą satelitów komunikacyjnych. BBC podaje, że każde połączenie międzynarodowe, fax, email, lub transmisję radiową, można słuchać i rejestrować z rozpoznaniem głosu danego mówcy w czasie rzeczywistym.

  

2000, styczeń. Dokumenty rządowe DEA ujawniają, że pierścień izraelskich szpiegów penetruje USA.

 

2000, 23 lutego. Parlament Europejski nie tylko potwierdza istnienie ECHELONU, jako globalnej sieci nadzoru, ale udowadnia, że jest wykorzystywany do wywiadu gospodarczego, co pozwala firmom amerykańskim wygrywać przetargi na przykład w krajach europejskich.

 

2000, lipiec. Talibowie wprowadzają zakaz uprawy maku w Afganistanie, produkcja spada katastrofalnie z 3656 ton, do 185 ton. Handel narkotykami był głównym źródłem finansowania tajnych operacji wywiadowczych.

Umiera ibn Laden z powodu niedomogi nerek. Już wcześniej był leczony w szpitalu Marynarki Wojennej USA w Kuwejcie. Jest to przykład dziwnej śmierci, ponieważ z podobnego powodu zmarł wcześniej J. Andropow, gensek Sowietów, wcześniej szef KGB. Jest to o tyle dziwne, że pomimo podania informacji o niedomodze nerek, nie przeprowadzono ani zabiegów sztucznej nerki, ani transplantacji. A przecież w obu przypadkach, przynajmniej teoretycznie, pieniądze nie stanowiły problemu.

 Bezzałogowe samoloty typu Predator są używane od 1996 roku do bezpośredniego śledzenia wybranych osób. Przekazują zdjęcia i filmy w czasie rzeczywistym do bazy w USA.

 

2001,  21 marca. Washington Post informuje, że programy inwigilacyjne np. OASIS  potrafią automatycznie rozpoznawać mowę nawet  w takich językach jak chiński czy japoński i to z dwu głośników jednocześnie, tłumacząc w czasie rzeczywistym na angielski. Oprogramowanie łączy jednocześnie powiązania telefoniczne.

 

2001, kwiecień 26, samolot Global Hawk leciał przez 22 godziny z USA do Australii bez pilota prowadzony automatycznie i zdalnie od startu do lądowania. Było to powtórzenie niemieckiego eksperymentu z 1922 roku. Specjalny samolot  Meserschmit - Focker przeleciał z bazy niemieckiej [powstałej po Rapallo] z Tomska do Sztokholmu, gdzie nabrał paliwa i potem do Niemiec. Był to rok z 1922 roku. Samolot niemiecki prowadzony automatycznie przez około 6000 km, z międzylądowaniem, stracił tylko, podczas lądowania w Niemczech, jedno z kół podwozia. Ujawniają to odtajnione dokumenty Międzynarodowego Towarzystwa Inżynierów, organizacji założonej w Berlinie pod koniec XIX wieku. Obecnie siedziba organizacji mieści się w USA. Musimy pamiętać, że z samej Bawarii Amerykanie wywieźli 50 samochodów dokumentów patentowych. Są one rozdawane w USA po kosztach wykonania kopii. Jak stwierdził przedstawiciel Coca-coli, wartość pojedynczych wynalazków przekracza 30 - 50 milionów dolarów.

 

2001, maj. Sekretarz stanu Powell przekazuje 43 miliony dolarów dla rolników w Afganistanie - czyli Talibom, jako pomoc z powodu zniszczenia upraw maku.

W maju 2012 roku powierzchnia upraw opium w Afganistanie wzrosła do 154 000 hektarów, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2011 aż o 18%. A produkcja opium wynosiła już 3 700 000 kg.

Z 10 kg opium można wyprodukować jeden kilogram heroiny. Czyli przykładowo z zebranych 4 620 000 kg opium, według UNODC, na świecie wyprodukowano 472 000 kg heroiny.

Policzmy, o jakich pieniądzach mówimy. Według tej samej agencji jeden gram heroiny kosztuje w hurcie około 172 dolary. Czyli z 472 000 000 g heroiny otrzymujemy 81 184 000 000 dolarów, tj. słownie ponad osiemdziesiąt miliardów dolarów zysku. Oczywiście cały czas mówimy o hurcie. Ponad 60% zbiorów opium jest z Afganistanu. Ten towar zalewa głównie Europę i Afrykę. Ameryka jest zaopatrywana z Ameryki Łacińskiej.

W związku z faktem pobytu armii amerykańskiej w Afganistanie od ponad 12 lat, i praktycznym zablokowaniu dróg transportu, beż zgody armii nic się  na większą skalę nie dzieje. 

Tak wiec źli Talibowie mogli zwalczyć produkcję opium, a dobrzy alianci nie dają rady. Działania Talibów spowodowały przejściowe braki heroiny na rynku europejskim w 2001 roku. Ale jak widać, jednym z ukrytych celów wojny było przywrócenie handlu narkotykami, podobnie jak w czasie słynnych wojen opiumowych w Chinach.

 

Wnioski:

Większość tzw. operacji terrorystycznych i następnie wojen była prowadzona przez służby specjalne. Służby uzasadniały w ten sposób konieczność uzyskiwania większych uprawnień i unikanie kontroli swojej działalności.

Tak naprawdę maskowano działalność gospodarczą różnych dużych koncernów.

W tym świetle musisz oceniać tzw. gadające głowy w telewizji, czy komentatorów politycznych w prasie. Służą oni tylko i wyłącznie podnoszeniu fałszywej flagi i odwracaniu uwagi od istoty rzeczy.

To samo dzieje się w internecie. Jak oceniono, wystarczy 200 trolli, aby opanować wszelkie dyskusje internetowe w Polsce. Dotyczy do przede wszystkim tzw. prawicowych, czyli niepoprawnych politycznie blogów.

Stąd te spektakle wyborcze.
Zauważ Szanowny Czytelniku, że z dokładnością zegarka powtarzają się te gierki  przy każdych wyborach i nic sie nie zmienia. Ludek się wyszumi i uspokoi. Dlaczego więc Ty, rozsądny Człeku, się w to mieszasz???

I tak się ten świat toczy.

 

 P.S Od kilku dni mam zablokowaną pocztę. Przepraszam więc wszystkich, ale nic do mnie nie dochodzi i teksty mogę przesyłać tylko przez znajomych. Musiałem kogoś bardzo zdenerwować. Informuję, także, że powstała co najmniej trzecia strona poświęcona mojej działalności. Ciekawe, kto wydaje tyle niepotrzebnej forsy, na utrzymanie strony, zatrudnienie trolla itd.?

Podobnie zablokowano stronę naszej organizacji.

 

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Międzynarodowy_Fundusz_Walutowy

http://stat.gov.pl/statystyka-miedzynarodowa/instytucjeorganizacje-miedzynarodowe/imf-miedzynarodowy-fundusz-walutowy/

http://www.polishclub.org/2014/02/06/dr-jerzy-jaskowski-po-co-ta-arabska-awantura-falszywa-flaga-czyli-male-interesy-wielkich-ludzi/

http://3obieg.pl/wspolczesna-medycyna-dr-jerzy-jaskowski-cz-iii

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/dr-jerzy-jaskowski-korupcja-i-oszustwa-w-medycynie-akademickiej-to-kamien-wegielny-tej-medycyny-a-nie-marginalne-wynaturzenie/

http://www.polishclub.org/2014/01/11/dr-jerzy-jaskowski-marihuana-problem-zdrowotny-czy-o-monopol-chodzi-czesc-2/

http://educodomi.blog.pl/2014/07/13/50-prac-o-historii-2/

http://pl.wikipedia.org/wiki/HSBC

http://en.wikipedia.org/wiki/Oasis_(software)

http://en.wikipedia.org/wiki/Carnivore_(software)

http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_Lantern_(software)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tailored_Access_Operations#QUANTUM_attacks

http://en.wikipedia.org/wiki/Chaos_Computer_Club#Staatstrojaner

http://en.wikipedia.org/wiki/PRISM_(surveillance_program)

http://en.wikipedia.org/wiki/MiniPanzer_and_MegaPanzer

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_and_Internet_Protocol_Address_Verifier

http://www.deportacje.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=3

http://www.fronda.pl/blogi/nie-jestesmy-z-tego-swiata/jerzy-jaskowski-ukraina-zydowsko-chazarski-kaganat-remarke,40492.html

http://www.polishclub.org/2014/08/28/dr-jerzy-jaskowski-jak-banderowcow-wydmuchano-z-cyklu-listy-do-wnuczka-czesc-6/

http://polscott24.com/page/5/?s=Jaśkowski&x=0&y=0

 

 

kontakt: jerzy.jaskowski@o2.pl

Gdańsk 30.03.2015r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.