Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow O mafiach i sprawiedliwości arrow Kolejny Świadek ws. Papały nie żyje!
Saturday 19 September 2020 02:19:27.30.
migawki
 

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejny Świadek ws. Papały nie żyje! Drukuj Email
Wpisał: z dziennika   
04.01.2010.

Świadek ws. Papały nie żyje. Co go zabiło?

 [jest to również ostrzeżenie dla ew. "sprawiedliwych": zobacz, kto bezkarnie rządzi w Polsce i USA... md]

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article517014/Swiadek_ws_Papaly_nie_zyje_Co_go_zabilo_.html

            Artur Zirajewski ps. Iwan, który zeznał, że polonijny biznesmen Edward M. oferował mu 40 tysięcy dolarów za zabicie generała Marka Papały, zmarł w gdańskim więzieniu. "Śmierć tego świadka powoduje, że szanse na wyjaśnienie sprawy zabójstwa gen. Papały są coraz mniejsze" - uważa prezydencki minister Paweł Wypych.

            Według TVN Zirajewski mógł popełnić samobójstwo. Kilka dni przed śmiercią miał on dostać gryps, który zawierał truciznę. "Jeżeli ta śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, to jest nie najlepsze świadectwo dla służby więziennej. W Polsce zbyt często dochodzi do samobójstw, niewyjaśnionych przypadków śmierci ważnych więźniów" - powiedział w Radiu ZET Paweł Wypych.

            Tymczasem minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wyjaśnił, że śmierć Zirajewskiego nastąpiła z przyczyn naturalnych. "Według podległych mi służb, była to śmierć naturalna. Prawdopodobnie zator płucny" - powiedział Kwiatkowski "Gazecie Wyborczej".

"Zirajewski wstał z łóżka i nalał wodę do miski, bo chciał umyć nogi. Wtedy zrobiło mu się słabo, mimo reanimacji nie udało się go uratować" - relacjonowała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa.

            "Gryps nasączony trucizną raczej w ogóle nie wchodzi w grę. Zirajewski był w szpitalu, cały czas pod obserwacją funkcjonariusza, który siedział tam 24 godziny na dobę" - dodała Sałapa

            "Jeżeli ustali to sekcja zwłok, to można przyjąć takie wyjaśnienie. Mam nadzieję, że minister Kwiatkowski dysponuje już dokumentami w tej sprawie. Przecież sam nie jest lekarzem. Dlatego jestem zaskoczony tą informacją pana ministra" - stwierdził Paweł Wypych.

"Sprawa wymaga wyjaśnienia; mam nadzieję, że prokurator generalny zda sprawozdanie opinii publicznej" - powiedział z kolei były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z PiS. Według Ziobry, Zirajewski nie miał powodów by popełniać samobójstwo, bo współpracował z prokuraturą.

            Zirajewski, ps. Iwan, został skazany w 2007 r. przez sąd w Gdańsku na 15 lat więzienia za działalność w tzw. klubie płatnych zabójców. Twierdził on, że w kwietniu 1998 r. brał udział w spotkaniu w hotelu w Gdańsku, podczas którego szukano kogoś, kto weźmie zlecenie na zabójstwo "głównego psa". Według jego relacji Edward Mazur i gangster Andrzej Z. "Słowik" spotkali się w tym celu z Nikodemem Skotarczakiem, ps. Nikoś, i właśnie z "Iwanem".

            Mazur, polonijny przedsiębiorca z Chicago, jest podejrzany o to, że w 1998 r. nakłaniał Zirajewskiego do zabójstwa Papały, oferując mu 40 tys. dolarów.

Radio ZET, TVN24, PAP

Zmieniony ( 24.03.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.