Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 72 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "politycy" 15 arrow Zamach stanu w Polsce? Minister odmawia posłuszeństwa Prezydentowi.
Friday 29 May 2020 09:08:46.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Zamach stanu w Polsce? Minister odmawia posłuszeństwa Prezydentowi. Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Cierpisz   
24.09.2015.

Zamach stanu w Polsce?

Minister odmawia posłuszeństwa Prezydentowi Dudzie.

 

24 września 2015

za:   http://gazetawarszawska.com/pugnae/2255-zamach-stanu-w-polsce

 

Krzysztof Cierpisz

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska odmówiła Prezydentowi Państwa stawienia się przed Jego Urzędem.

Forma odmowy oraz podane jej powody w zaistniałych okolicznościach mają charakter prowokacyjnego buntu zwierzchnika MSW wobec Prezydenta.

MSW to jedno z najważniejszych ministerstw w Polsce, a w tych dniach jest to organ mający kluczowe znaczenie dla dalszego konstytucyjnego funkcjonowania Państwa.

Jest to sprawa niesłychana. W Europie nie ma ani jednego państwa, gdzie urzędujący minister (jakikolwiek) odmówiłby stawienia się na wezwanie głowy państwa.

Nie jest to możliwe nawet w Szwecji, aby jakikolwiek minister nie przybyłby na wezwanie króla, który jest chyba najmniej prestiżowym królem (a zarazem głową państwa) w Europie.

Urzędujący szef MSW minister Terasa Piotrowska – demonstracyjnie – poniżyła publicznie Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tego żaden urząd nie może nigdy tolerować.

Jest to ewidentny znak do rozpoczęcia puczu. Tego nie wolno lekceważyć i nie gra tu żadnej roli to, czy minister Piotrowska jest idiotką na poziomie Kopacz, czy nawet kimś gorszym. Bo dzisiejsze zachowanie Piotrowskiej ma wszelkie znamiona początku zamachu stanu lub sygnalnego trąbienia do jakiegoś puczu, który jest już być może zaplanowany. A jak wiadomo – wg nowego prawa – Sejm może usunąć prezydenta z urzędu. W godzinach wieczornych w TVP Info wystąpił właśnie były minister Andrzej Olechowski i swoimi wypowiedziami sugerował to, że Prezydent Duda nie nadaje się do pełnienia Urzędu.

Prezydent Duda musi bezzwłocznie żądać dymisji Piotrowskiej, a sprawy formalne są tu bez znaczenia. Jeśli żądania takiego nie przyjmie Sejm – tłumacząc niekonstytucyjnością takiego wniosku, to Prezydent Duda musi zwrócić się bezpośrednio do Narodu i domagać się już nie tylko dymisji Piotrowskiej, ale i premier Kopacz. Bo premier Kopacz powinna była sama złożyć wniosek o dymisję Piotrowskiej z powodu jej buntu wobec Prezydenta.

Jest to okazja do zrobienia porządku. Teraz albo nigdy.

In Christo

Krzysztof Cierpisz

23.IX.2015

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.