Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 104 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Białoruś, Litwa arrow Mądre i odważne wystąpienie Aleksandra Łukaszenki na forum 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ
Monday 26 October 2020 08:27:26.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Mądre i odważne wystąpienie Aleksandra Łukaszenki na forum 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
29.09.2015.

Mądre i odważne wystąpienie Aleksandra Łukaszenki na forum 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

 

http://www4.rp.pl/Polityka/309299858-11-letni-Lukaszenko-na-sesji-ONZ.html

[Z głupawego, tendencyjnego  tekstu w Rzepie można wyciąć ciekawą informację: ]

 

Podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w swym przemówieniu Aleksandr Łukaszenko zapewnił, że „na Białorusi nie będzie anarchii i chaosu, które narzucają zewnętrzne siły pod pretekstem eksportu demokracji".

Białoruski prezydent mówił o „rewolucjach kolorowych przeprowadzanych przez Zachód w krajach Bliskiego Wschodu".

- Przykłady otwartego politycznego chamstwa, kłamstw i przestępstw są znane. Pod pretekstem obecności na terenie Iraku broni atomowej, znane państwo postanowiło demokratyzować Irak. Gdzie jest ta broń atomowa? Gdzie demokracja w Iraku? Dlaczego zabili prezydenta Iraku? Gdzie jest państwo Iraku i jaka jest przyszłość tego narodu? – mówił Aleksandr Łukaszenko.

– Ci, którzy ponoszą za to odpowiedzialność posunęli się dalej. Rozpoczęli w Tunezji i skończyli w Libii. Scenariusz jest ten sam. Ukrzyżowali prezydenta Kadafiego i zniszczyli libijskie państwo. Wepchali się do Syrii i próbują tam obalić prawowitego prezydenta. Panowie, może wystarczy – konkludował białoruski przywódca.

W 2006 roku Waszyngton zastosował sankcje wobec dziesięciu obywateli Białorusi, w tym wobec prezydenta tego kraju. Przyczyną temu były systematyczne łamania praw człowieka oraz represje wobec demokratycznej opozycji. Od tamtej pory białoruski prezydent ma zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych oraz do krajów UE (Unia wprowadziła sankcje w 2011 roku).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.