Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Zdrówko 15 arrow Celiakia: ROUNDUP przyczyną choroby
Friday 23 April 2021 04:15:09.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Celiakia: ROUNDUP przyczyną choroby Drukuj Email
Wpisał: Silvia Franzini   
15.10.2015.

Celiakia:  stosowanie herbicydu ROUNDUP -glifosatu w uprawie zbóż jest prawdopodobnie przyczyną choroby (skrót)

 

Lekarz Silvia Franzini dla  disinformazione.it  - "Poza oficjalną prawdą"

 

Celiachia: l’utilizzo del diserbante glifosate nella coltivazione dei cereali una possibile causa
D.ssa Silvia Franzini in esclusiva per www.disinformazione.it

http://www.disinformazione.it/celiachia_glifosate.htm

 

3 październik 2015

[Celiakia: nietolerancja na gluten - białko zawarte m.in. w pszenicy ]

Nietolerancja glutenu i zachorowalność na celiakię rosną tak w Europie, jak i w USA i na całym świecie w postępie geometrycznym i stają się czymś w rodzaju epidemii. Szacuje się, że 5% populacji europejskiej i amerykańskiej jest chore na celiakię.

 

Badania opublikowane na łamach Interdisciplinary Toxicology poddają w wątpliwość przyczynę celiakii, która według medycyny oficjalnej jest chorobą auto-immunologiczną i której skutki są powiązane ze konsumpcją produktów spożywczych zawierających gluten, czyli białko obecne w zbożach. Opublikowana praca twierdzi iż zwiększone stosowanie herbicydu zawierającego glifosat, znanego jako ROUNDUP w produkcji zbóż i nie tylko może być powodem wzrostu zapadalności na celiakię, nietolerancję glutenu i syndrom jelita drażliwego, jak prezentuje to wykres poniżej:  

 

http://www.disinformazione.it/images/glifosate2.JPG

Hospital discharge diagnosis (any) of celiac disease ICD-9 579 and glyphosate applications to wheat (R=0.9759, p≤1.862e-06). Sources: USDA:NASS; CDC. (Figure courtesy of Nancy Swanson).

 

Wg.  autorów przeprowadzonych badań, celiakia jest powiązana z zachwianiem równowagi liczebności populacji bakterii jelitowych, spowodowanym działaniem glifosatu. Następuje więc zmniejszenie ilości bakterii typu lactobacillus i bifidobacterium z jednoczesnym nienaturalnym powiększeniem się populacji c. difficilis i  desulfovibrio.

 

Również niedobory żelaza, kobaltu, molibdenu, miedzi i innych metali rzadkich, które pojawiają się przy zachorowaniu na celiakię, mogą być wytłumaczalne jako skutek bardzo silnych właściwości chelatacyjnych glifosatu w stosunku do tych metali.

 

Sposoby używania glifosatu w produkcji zbóż

 

Herbicyd glifosat jest stosowany podczas przygotowywania gleby pod zasiew zbóż i ostatnio został również dopuszczony jako desykant [w celu wywołania obumierania i zasychania liści] używany podczas zabiegów przed żniwami tj. od siódmego do czternastego dnia przed zbiorem, w celu utwardzenia ziaren, po okresach deszczowych lub gdy uprawy znajdują się w klimacie zimnym. Badacze stwierdzili, że od czasu wprowadzenia sposobu suszenia ziarna przy pomocy glifosatu bardzo znacznie wzrosła ilości tej trucizny w zbożach i innych uprawach i w ten sposób wzrosła również ekspozycja populacji ludzkiej na zatrucie się nią poprzez pokarm. Dlatego też naukowcy zwracają uwagę na fakt, że od roku 2001, ze względu na rozprzestrzenienie się roślin OGM Roundup Ready, (czyli odpornych na glifosat), użycie tego herbicydu w rolnictwie wzrosło w postępie geometrycznym. Tu trzeba przypomnieć, że glifosat jest zabroniony w uprawach typu biologicznego.

 

Celiakia i „kofaktory”

 

Innymi czynnikami zwiększającymi zachorowalność na celiakię mogą być nawozy sztuczne, szczególnie nitraty, które mają tendencję do zwiększania ilość białek w ziarnach, a zatem glutenu (w mące). Co ponadto, od lat 60΄, zboża są naświetlane [napromieniowane gamma md] , jak również przeprowadzono selekcję tak, aby uzyskać rośliny niskie - wszystko w celu zwiększenia produkcyjności i wydajności. Jednakże te odmiany wymagają o wiele większej ilości najróżniejszych środków syntetycznych, w uprawach biologicznych zabronionych.

 

Podsumowanie

 

Opierając się o dane ze wspomnianych powyżej badań, można wywnioskować, że najprawdopodobniej przyczyną celiakii jest stosowanie jako herbicydu i/lub desykanta glifosatu w uprawach i późniejsze spożycie jego pozostałości, a nie sama obecność glutenu w mące. Tak więc, nietolerancja glutenu jest skutkiem choroby, a nie jej przyczyną. Dlatego też, w wielu przypadkach, kiedy wykluczy się całkowicie ewentualne przyczyny genetyczne, celiakii można uniknąć żywiąc się żywnością (również mąką) pochodzącą z upraw biologicznych. (...)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3945755/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.