Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 81 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Węgiel, kopaliny arrow Niemcy otwierają kopalnię na Śląsku i nie mają wątpliwości że będzie dochodowa
Sunday 31 May 2020 19:26:45.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Niemcy otwierają kopalnię na Śląsku i nie mają wątpliwości że będzie dochodowa Drukuj Email
Wpisał: Heinz Schernikau   
05.11.2015.

Niemcy otwierają kopalnię na Śląsku i nie mają wątpliwości że będzie dochodowa

 

 

4 listopada 2015

[Czy jest szansa, że zrozumiemy wreszcie, dlaczego eurosojuzowi  tak się nie podobają nasze kopalnie?  J.B.]

 

za:   http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/69521-niemcy-otwieraja-kopalnie-na-slasku-i-nie-maja-watpliwosci-ze-bedzie-dochodowa

 

Niemiecka firma HMS Bergbau już wkrótce otworzy kopalnię w Orzeszu na południe od Gliwic. Liczy na znaczne zyski.

Prezes niemieckiego koncernu Heinz Schernikau tak oceniał w wywiadzie dla Deutsche Welle perspektywy eksploatacji nowego złoża: „Szacuje się je na około 680 milionów ton. Leżą na głębokości 800 do 1050 metrów czyli w strefie, która jest zagospodarowana. Planujemy wydobycie trzech milionów ton rocznie”. 

„Nie inwestowalibyśmy, gdybyśmy nie byli przekonani, że będziemy czerpać zyski i to nawet dobre zyski przez długi czas” – Schernikau przyznając, że jego firma przejęła już istniejący szyb w którym, jak się okazało, były jeszcze pokłady węgla – „Dzięki temu koszty inwestycji będą niższe, niż to by było w wypadku projektu typu greenfield, czyli tworzenia wszystkiego od nowa”  – cytuje portal wpolityce.pl.

Kopalnia będzie zatrudniała 700-800 osób. Pytany o nierentowność polskich kopalń Niemiec stwierdził, że mają one zbyt wysokie koszty produkcji.

wpolityce.pl/kresy.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.