Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk - pięć lat walki o PRAWDĘ arrow Pierwszy z szajki "Gruppenführer KAT" - odwołany.
Tuesday 20 October 2020 08:04:55.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Pierwszy z szajki "Gruppenführer KAT" - odwołany. Drukuj Email
Wpisał: dziennik   
26.11.2015.

Pierwszy z szajki "Gruppenführer KATodwołany.

 

Tomasz Arabski, były szef kancelarii Tuska, odwołany ze stanowiska ambasadora w Hiszpanii.

 

[Por: Gruppenführer KAT ]

 

26.11.2015, http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/506586,tomasz-arabski-odwolany-ze-stanowiska-ambasadora-w-hiszpanii.html

 

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odwołał Tomasza Arabskiego ze stanowiska ambasadora w Hiszpanii - dowiedziały się Kulisy24.com.

Papiery zostały już podpisane przez szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego -. Tomasz Arabski ma wrócić do kraju jeszcze w grudniu.

- Sprawy resortu są niekomentowane na zewnątrz - tak na prośbę TVN24 o komentarz w tej sprawie odpowiedział Witold Waszczykowski. Dodał, że w tej sprawie nie musi być wydany żaden komunikat, bo to nie są kwestie polityczne, o których trzeba informować.

- To są decyzje o charakterze wewnętrznym urzędniczym. I nie mamy potrzeby, o tym informować społeczeństwa - odpowiedział, dopytywany o potwierdzenie informacji o odwołaniu Arabskiego.

O tym, że Arabski może stracić stanowisko, Waszczykowski mówił w połowie listopada. - Jest powszechne oczekiwanie, by ktoś taki jak Tomasz Arabski nie był dłużej ambasadorem Rzeczypospolitej. Jego postępowanie w sprawie wizyty w Smoleńsku i po katastrofie całkowicie go dyskwalifikuje - podkreślał wówczas szef MSZ.

Tomasz Arabski był ambasadorem w Hiszpanii od maja 2013 roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcję szefa kancelarii premiera Donalda Tuska. Przez część polityków PiS jest oskarżany o nieprawidłowości przy organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku.

==================

[Por: Gruppenführer KAT , gdzie Łażący_Łazarz rozszyfrował „Grupę KAT” jako Komorowski, Arabski, Tusk. Nie miał [wtedy..] wystarczająco dużo danych, by dodać Sikorskiego, co zrobiłoby (zrobi?)  miły skrót KATS. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.