Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - m.inn. Rosji wobec Polski arrow "Rzeczpospolita" uderzyła w twarz rodziny pomordowanych Polaków
Wednesday 04 August 2021 02:17:39.40.
W Y S Z U K I W A R K A
"Rzeczpospolita" uderzyła w twarz rodziny pomordowanych Polaków Drukuj Email
Wpisał: ks. T. Isakowicz Zaleski   
13.02.2010.

„Rzeczpospolita” uderzyła w twarz rodziny pomordowanych Polaków

ks. T. Isakowicz Zaleski

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2678 2010-02-13 

            Wszystkiego można było się spodziewać po redakcji "Rzp", ale nie wywiadu z "autorytetem moralnym", Stepanem Banderą juniorem, wnukiem osławionego zbrodniarza wojennego i ludobójcy. Wywiad przeprowadziła Tatriana  Serwetnyk, znana ze swego braku obiektywności w sprawie nacjonalizmu ukraińskiego. Najgorsze jest jednak to, że tekst ten został zatytułowany - uwaga - "To Polska stworzyła Stepana Banderę". Istny skandal!

Wywiad jest pełną gloryfikacją zbrodniarza, opartą na większych czy mniejszych kłamstwach. Np. zabójstwo ministra Pierackiego nazwane jest "zabiegiem chirurgicznym". Jak takie "zabiegi" wyglądały w następnych latach  na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to wystarczy przeczytać relacje ocalałych świadków, opisujące przecinanie księży katolickich piłą na pół czy nadziewanie niemowląt na sztachety.

            Na tej samej zasadzie redakcja "Rzp" powinna przeprowadzić wywiad z jednym z potomków Heinricha Himmlera czy Hansa Franka i cały tekst zatytułować "To Żydzi stworzyli Adolfa Hitlera". Jestem pewien, że ci potomkowie też mówiliby czule o swoich dziadkach, a Holokaut Żydów nazywaliby "zabiegiem chirurgicznym" czy bardziej właściwie "troską o czystość i porządek".

            Wywiadem tym "Rzp" nie tylko spadła to poziomu "Gazety Wyborczej" i ukraińsko-języcznego "Naszego Słowa", ale i uderzyła w twarz rodziny Polaków, Żydów i Ormian, pomordowanych przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, stworzoną i kierowaną przez Stepana Banderę, Jeszcze w lipcu 1941 r. ten ostatni kierował osobiście pogromami Żydów we Lwowie.

            No cóż, zaledwie dwadzieścia lat temu w ten sposób "Trybuna Ludu" w sposób absolutnie bezkarny waliła po twarzy rodziny pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie oraz na Syberii i w Kazachstanie.

Zmieniony ( 14.02.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.