Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 116 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow USA, Ameryka... 16 arrow Obama nie weźmie udziału w pogrzebie sędziego Scalii. To zemsta?
Friday 22 January 2021 17:38:13.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Obama nie weźmie udziału w pogrzebie sędziego Scalii. To zemsta? Drukuj Email
Wpisał: Barack Obama   
19.02.2016.

Obama nie weźmie udziału w pogrzebie sędziego Scalii.

[Znów będzie grał w golfa? md]

 

To zemsta na konserwatywnym prawniku?

 

[por.: Weekendowy zabójca - też w USA? Sędzia Antonin Scalia ]

 

2016-2-19 pch24

Josh Earnest poinformował, że prezydent Barack Obama nie weźmie udziału w pogrzebie wieloletniego sędziego Sądu Najwyższego - Antonin Scalia, który sprzeciwiał mu się na każdym kroku. „Nie można oprzeć się pokusie – komentował Rick Moran z PJ Media –  by stwierdzić, że prezydent chce po raz ostatni odgryźć się nielubianemu przez siebie sędziemu.”

Amerykańskie media konserwatywne domagały się wyjaśnienia od rzecznika Obamy, dlaczego prezydent nie planuje brać udziału w uroczystym pogrzebie sędziego Scalii. Pytali wprost, czy Obama zamierza grać w sobotę w golfa?

Earnset wyjaśnił, że prezydent ma inne plany, a hołd złoży zmarłemu w piątek w Wielkiej Sali w budynku Sądu Najwyższego, gdzie wystawiono ciało zmarłego. W pogrzebie, który ma się odbyć w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, będzie uczestniczyć wiceprezydent Joe Biden.

Zwyczajowo w pogrzebach sędziów SN biorą udział prezydenci, albo przynajmniej wiceprezydenci. George W. Bush uczestniczył w pogrzebie sędziego Williama Rehnquista.

Bill Clinton był obecny na pogrzebach Warrena E. Burgera i Williama Brennana, ale nie uczestniczył w pochówku sędziów: Harry’egp Blackmuna i Lewisa F. Powella Jr. Były wiceprezydent Al Gore uczestniczył w pogrzebie Thurgood Marshalla.

Prezydent – na co zwracają niemal wszyscy komentatorzy – miał wiele powodów, by nie lubić sędziego Scalii. Nigdy w całej historii SN nie istniały tak wielkie animozje pomiędzy przedstawicielem SN a prezydentem. Scalia torpedował ustawę Obamacare, a niedawno odrzucił wraz z innymi sędziami prezydencki plan dotyczący ograniczenia negatywnych zmian klimatycznych.

Republikanie domagają się, by prezydent zrezygnował z mianowania następcy Scalii w roku wyborczym, Biały Dom uważa, że konstytucja daje prezydentowi prawo wyboru "dobrze wykwalifikowanego kandydata" do Sądu Najwyższego i prezydent nie zamierza z tego uprawnienia zrezygnować.

Źródło: nbc.com., pjmedia.com., AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.