Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow w Polsce arrow Rząd Tuska promuje matematykę - gigantyczny przekręt?
Friday 29 May 2020 18:40:01.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Rząd Tuska promuje matematykę - gigantyczny przekręt? Drukuj Email
Wpisał: Filip Stankiewicz   
13.03.2010.

Rząd Tuska promuje matematykę - gigantyczny przekręt?

[... „tylko” 113 milionów – md]

Filip Stankiewicz

            Kampania promująca matematykę wykupiona przez rząd głównie w prywatnych TV - a jej największą część w niszowej stacji - na kilometr śmierdzi gigantycznym przekrętem.

Dlaczego? Po pierwsze kampania będzie prowadzona na kanale TV4 o godzinie 18.55. Kanał jest niszowy, niewielki odbiór - gwarantowany. Bez sensu. Ile by to kosztowało i tak forsa idzie ewidentnie w błoto. Po drugie – właśnie koszta. Pracownik TV Bogdan Miś, który ćwierć wieku spędził na różnych dość ważnych stanowiskach w TVP, twierdzi że około 20 tys. złotych na odcinek to gigantyczna kwota. Kampania ta zaplanowana jest na 75 odcinków czyli powinno to kosztować góra 1,5 miliona złotych. Koszty zakupu czasu antenowego w niszowej telewizji nie powinny przekroczyć kilku milionów, zwłaszcza że zamówienie jest duże. Drugą część kampanii stanowią reklamy w większej ilości mediów, tu koszty mogą wynieść nieco więcej. Tymczasem koszty kampanii zaplanowano na aż 113 milionów złotych. Ze środków UE, czyli także naszych. Dlaczego nie pokaże tej kampanii należąca do Państwa TVP, tylko pieniądze są wyprowadzane do stacji należącej do holdingu Polskie Media Andrzej Kuchara, w której 90% należy do telewizji Polsat i ok. 9% posiada spółka TVN???

            Współdziałające w tej sprawie Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz agencje DDB Warszawa i Optimum Media OMD powinny rozliczyć się z tych monstrualnych pieniędzy przed opinią publiczną. Powinny być ujawnione szczegóły: kto wziął jakie honoraria, ile wyniosły marże, ile kosztowała produkcja w rozbiciu na poszczególne pozycje wykonawcze. Głos powinny zabrać przedstawiciele organów Państwa: rządu, NIK, organów ścigania.

  Filip Stankiewicz

 Źródła:

Oparłem się w znacznej mierze na artykule Bogdana Misia oraz informacjach medialnych:
http://alfaomega.webnode.com/products/bogdan%20mi%C5%9B:%20s%C5%82adam%20donos%20obywatelski
http://www.marketing-news.pl/message.php?art=25031
http://pl.wikipedia.org/wiki/TV_4

http://wiadomosci.onet.pl/2128077,11,1,1,,item.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/spoty-i-program-w-tv4-promuja-mature-z-matematyki

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.