Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo 16. arrow Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję
Wednesday 22 February 2017 09:16:14.36.
migawki
W połowie stycznia napłynęła nad Europę fala aktywnego Jodu 131. Zupełnie niegroźna dla zdrowia, półokres 8 dni, już zgasła, ale ciągle nie wiadomo skąd. Mapa wskazuje [w Polsce z 20 razy więcej, niż we Francji], że z jakiegoś reaktora w Rosji czy na Ukrainie. Stamtąd żadnych danych. Agencja Atomistyki milczy. Mapa aktywności I131 w części Europy.
=========================================================

26 lutego Siedlce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

Godz. 13-ta: Msza św. w Katedrze

Godz. 14-ta: Początek Pokutnego Marszu Różańcowego.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję Drukuj Email
Wpisał: Św. Robert Bellarmin   
31.10.2016.

Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję

 

Papież będący jawnym heretykiem automatycznie (per se) przestaje być papieżem i głową Kościoła, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem (katolikiem) oraz członkiem Kościoła. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez Kościół.

Jest to zgodne z nauką wszystkich Ojców Kościoła, którzy nauczali, że jawni heretycy natychmiast tracą wszelką jurysdykcję (De Romano Pontifice, II, 30).

==========

Ostatnia próba Kościoła

Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy (Katechizm Kościoła Katolickiego 675).

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.