Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 31 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo 16. arrow Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję
Thursday 27 July 2017 06:31:09.23.
migawki
Na mały błąd „wybiera 3 czy 5-ciu” zwracali uwagę posłowie, na czas.. Potem, wiedząc o tym, przepuścił senat. A w sencie jest, m. inn. od łapania takich drobnych błędów, Biuro Legislacyjne. Wyrzucić je w całości, bo albo głupi, albo same krety. Czyli celowe ścierwo w szafie, by prez. Duda miał pretekst do blokowania. Zobaczymy za parę dni, czy sytuacja dla Wsi była tak poważna, że już uruchomiono Głównego ŚPIOCHA.
 
Pon.: Prezydent wetuje, się obnaża.  Miałeś, chłopie, mandat społeczny...

Miałeś, chamie, złoty róg,

miałeś, chamie, czapkę z piór

Czapkę wicher niesie,

róg huka po lesie

ostał ci się ino sznur,

ostał ci się ino sznur.

========================

Niedziela 30 lipca Siedlce – godz. 16-ta w Katedrze - Msza Święta za Ojczyznę i ok 17-tej Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję Drukuj Email
Wpisał: Św. Robert Bellarmin   
31.10.2016.

Św. Robert Bellarmin o możliwości zaistnienia sytuacji, w której papież popada w herezję

 

Papież będący jawnym heretykiem automatycznie (per se) przestaje być papieżem i głową Kościoła, jako że natychmiast przestaje być chrześcijaninem (katolikiem) oraz członkiem Kościoła. Z tego powodu może on być sądzony i ukarany przez Kościół.

Jest to zgodne z nauką wszystkich Ojców Kościoła, którzy nauczali, że jawni heretycy natychmiast tracą wszelką jurysdykcję (De Romano Pontifice, II, 30).

==========

Ostatnia próba Kościoła

Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy (Katechizm Kościoła Katolickiego 675).

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.