Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty 16 arrow Marrakesz !!! Mają nas!! Umowa klimatyczna z Paryża wchodzi w rzycie
Thursday 04 March 2021 10:17:52.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Marrakesz !!! Mają nas!! Umowa klimatyczna z Paryża wchodzi w rzycie Drukuj Email
Wpisał: Marrakesz !!!   
04.11.2016.

Marrakesz !!! Mają nas!! Umowa klimatyczna z Paryża wchodzi w rzycie

 

Radio Maryja 4 listopada 2016 http://www.radiomaryja.pl/informacje/umowa-klimatyczna-paryza-wchodzi-zycie

 

 

W życie wchodzi dziś światowe porozumienie klimatyczne uzgodnione w Paryżu. Ma pomóc utrzymać wzrost globalnych temperatur poniżej 2 stopni Celsjusza w porównaniu z epoką przedindustrialną.

Do tej pory uzgodnioną w grudniu 2015 roku umowę ratyfikowały 94 kraje, które tym samym zobowiązały się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Do wejścia w życie umowy potrzebna była ratyfikacja przez 55 krajów odpowiadających za 55 proc. światowych emisji. Porozumienie przypieczętowała potwierdzona miesiąc temu przez Parlament Europejski zgoda Unii Europejskiej, która odpowiada za ok. 12 proc. światowych emisji.

5 października listy ratyfikacyjne złożyła UE i osobno siedem europejskich krajów: Francja, Niemcy, Węgry, Austria, Portugalia, Słowacja i Malta.

Szybka ratyfikacja porozumienia paryskiego stała się kluczowa dla Unii, gdy umowę zatwierdzili na początku września dwaj najwięksi emitenci gazów cieplarnianych na świecie – USA i Chiny.

Umowa wchodzi w życie przed rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek w marokańskim Marrakeszu kolejnym szczytem klimatycznym. W związku z tym będzie się tam mogło odbyć pierwsze posiedzenie stron, które zaakceptowały umowę, i zacznie się praca nad jej implementacją.

PAP/RIRM

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.