Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 108 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd PiS arrow To niesamowite draństwo: Rewolucja w polskiej polityce migracyjnej. Pro-demogr. otwarcie na Ukrainę.
Friday 22 October 2021 17:33:47.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
To niesamowite draństwo: Rewolucja w polskiej polityce migracyjnej. Pro-demogr. otwarcie na Ukrainę. Drukuj Email
Wpisał: resorty "rozwoju", rodziny oraz spraw wewnętrznych   
19.01.2017.

To niesamowite draństwo: Rewolucja w polskiej polityce migracyjnej. Będzie pro-demograficzne otwarcie na Ukrainę.

 

[ To niesamowite draństwo. Przecież tak niewiele brakuje aby nasi wystraszeni arabami zaczęli wracać z zachodu. Banderowców będą nam tu ściągać?  Dwa miliony to za mało, aby powtórkę z Wołynia zorganizować?  J.B. ]

z:  http://www.pch24.pl/rewolucja-w-polskiej-polityce-migracyjnej–bedzie-pro-demograficzne-otwarcie-na-ukraine,48830,i.html

 

Polski rząd planuje spore zmiany w polityce migracyjnej. Projekt zakłada otwarcie, głównie na Ukraińców, co ma być skuteczną receptą na demograficzne kłopoty Polski. Zmiany mają wpisywać się także w strategię rozwoju gospodarczego. Chodzi o uzupełnianie niedoborów na rynku pracy.

O pracach, w które zaangażowani są przedstawiciele resortów: rozwoju, rodziny oraz spraw wewnętrznych poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Po zmianach osoby przyjeżdżające do Polski ze Wschodu mają łatwiej znaleźć pracę i szybciej uzyskać prawo do pobytu stałego. Rząd stawia tu jednak pewne warunki.

Nowa polityka migracyjna ma być nastawiona głównie na Ukraińców. To oni mają być receptą na demograficzne kłopoty Polski. – Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – powiedział dziennikowi wiceszef resoru rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Projekt stawia na młodych imigrantów i dopasowanie imigracji do „rzeczywistych potrzeb rynku pracy”. Przewidywane są też ułatwienia pobytowe dla rodzin pracujących w Polsce cudzoziemców. „Zaproszenia mają być adresowane do określonych z góry grup, np. ludzi młodych w wieku do 35 lat, o pożądanych kwalifikacjach” – podał „DGP”. Będą też zachęty do zyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a dzieci imigrantów będą mogły łatwiej korzystać z polskiej oferty edukacyjnej.

Niewykluczone, że dzieci osób z pozwoleniem na pobyt stały zostaną objęte programem 500+.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, interia.pl

MA

http://www.pch24.pl/rewolucja-w-polskiej-polityce-migracyjnej–bedzie-pro-demograficzne-otwarcie-na-ukraine,48830,i.html#ixzz4WAGlReaz

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.