Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 182 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 17 arrow Kliniki in vitro z lukratywnymi kontraktami. -------- W POLSCE 2017 !!!
Monday 25 January 2021 20:41:51.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kliniki in vitro z lukratywnymi kontraktami. -------- W POLSCE 2017 !!! Drukuj Email
Wpisał: NFZ   
23.01.2017.

Kliniki in vitro z lukratywnymi kontraktami.

 

W POLSCE 2017 !!!

 

Środki z budżetu państwa poprawiają ich kondycję

 

2017-1-23 pch24

 

Prywatne kliniki in vitro, które nie mogą już liczyć na refundowanie pozaustrojowego zapłodnienia z budżety państwa, mają zapewniony „drugi obieg krwi”, poprawiający ich kondycję. To szereg drogich badań zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 Sprawę opisuje „Nasz Dziennik”, który dotarł do klinik działających w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu, oferujących „kompleksowe leczenie kobiet w każdym wieku”. To obok specjalistycznej diagnostyki także in vitro, opisywane zresztą jako procedura „leczenia” niepłodności.

 Choć zapłodnienie pozaustrojowe nie jest finansowane z państwowych środków, to jednak klinika ma zakontraktowane środki na profilaktykę raka piersi i raka szyjki macicy oraz badania prenatalne. „W zakres badań prenatalnych finansowanych z puli NFZ wchodzi: USG, badania biochemiczne, komputerowa ocena ryzyka choroby genetycznej, konsultacja genetyczna, badania inwazyjne, w tym amniopunkcja, oraz badania genetyczne dziecka” – podał „Nasz Dziennik”.

 To kosztowne procedury, za którymi idą pieniądze z NFZ. Dla przykładu, klinika w Gdańsku od 1 stycznia do końca czerwca tego roku „na realizację programów profilaktycznych, wśród których znajdują się profilaktyka raka piersi, szyjki macicy i badania prenatalne, dostanie 771 tys. złotych”. Do tego dochodzi kontrakt na świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i badania genetyczne. To dodatkowo ponad 1,1 mln zł.

 NFZ wyjaśnił dziennikowi, że tego rodzaju badania są bardzo potrzebne. Ponadto umowy na badania prenatalne były zawarte w 2012 roku i wygasną w połowie tego roku. „Nasz Dziennik” wskazał jednak, że sprawa ma jeszcze jeden aspekt – na bezpłatne badania prenatalne znajdujące się w ofercie klinik in vitro, kierowane są kobiety, które zaszły w ciążę po procedurze zapłodnienia pozaustrojowego. Dzięki temu mają dodatkowe środki.

 Źródło: „Nasz Dziennik”  MA

Zmieniony ( 23.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.