Strona Miros³awa Dakowskiego
Odwiedza nas 98 go¶ci
S T A R T arrow PUBLICY¦CI arrow Ja¶kowski 17 arrow ¦wiat³o, ¦wiat³o, leczenie S³oñcem
Tuesday 19 January 2021 09:58:01.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy siê czêsto jak w ariergardzie pobitej armii, a przecie¿ to Awangarda Zwyciêstwa, kiedy nast±pi ten prze³om - zale¿y od nas.

To ca³e aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczu³y zazdro¶æ i zaczê³y siê pchaæ do szczepieñ.

Ja mam zamiar siê zaszczepiæ. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie lecz±, tak bêdê siê szczepi³.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwsz± kobietê GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczêty!  

By³a "pomroczno¶æ jasna", teraz jest "dobrowolno¶æ obowi±zkowa"

Skuteczno¶æ penicyliny nie zosta³a udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych ¿o³nierzy podczas II wojny ¶wiatowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
¦wiat³o, ¦wiat³o, leczenie S³oñcem Drukuj Email
Wpisa³: dr.J.Ja¶kowski   
16.02.2017.

¦wiat³o, ¦wiat³o, leczenie S³oñcem

- a nasze zdrowie i rola w³adz.

 

Z cyklu ; „P-182, pañstwo istniej formalnie

 

 

dr.J.Ja¶kowski

 

Dopóki istnieæ bêdzie, moc± praw i obyczajów, potêpienie spo³eczne, które w pe³ni rozwoju cywilizacji stwarza sztuczne piek³a i rêk± ludzk± wik³a przeznaczenie, dzie³o Boga;

 póki trzy problemy naszego czasu nie zostan± rozwi±zane i nêdza bêdzie sprawc± poni¿enia mê¿czyzny, g³ód — upadku kobiety, a ciemnota — zatraty dziecka; 

póki ¶mieræ moralna mo¿liwa bêdzie w niektórych warstwach spo³ecznych; innymi s³owy i z ogólniejszego punktu widzenia:

póki istnieæ bêdzie na ziemi ciemnota i nêdza, publikacje takie jak ta, mog± byæ u¿yteczne.

 [Motto "Nêdzników", 1882:]

 

I. Czê¶æ ogólna

 

Od roku 1773, o¶wiata w Polsce zosta³a podporz±dkowana w ca³ej pe³ni City of London. To nie kto inny tylko p. Du Pont organizowa³ w Polsce Komisje Edukacji Narodowej - KEN, niszcz±c istniej±ce szkolnictwo. P. Du Pont wcze¶niej zorganizowa³ szkolnictwo we Francji, z tak doskona³ym skutkiem, ¿e uczniowie tych szkól przeprowadzili zamieszki i wywo³ali bunt zwany w podrêcznikach Rewolucj± Francusk±.

Nastêpnie wyr¿nêli kilkaset tysiêcy swoich rodaków, którzy nie chcieli siê podporz±dkowaæ rebeliantom zespolonym pod nazw± - „Dyrektoriatu”. W przeliczeniu na obecn± gêsto¶æ zaludnienia we Francji, te mordy zlikwidowa³y ok. 8 milionów ludzi. Sposób mordowania by³ podobny zupe³nie do mordów przeprowadzonych pod patronatem niemieckim przez stworzone przez Gestapo i Abwehrê bandy z³o¿one z Ukraiñców zwane UPA.

Zabijanie np. kobiet polega³o na zbiorowym gwa³cie, a nastêpnie wieszaniu za nogi do dwu blisko rosn±cych drzew, które puszczone rozrywa³y tak± dziewczynê podobnie jak by to by³o rozrywanie koñmi. Rozpruwanie brzuchów ciê¿arnych kobiet by³o w jednym i drugim przypadku takie samo.

Niestety tzw. historycy w Polsce, zarówno w jedynym jak i drugim przypadku trzymaj± zbiorowo twarzyczki zamurowane i do podrêczników nic  siê z tych opisów nie dostaje.  

Innymi s³owy nastêpuje og³upianie kolejnego pokolenia. Którego to ju¿?

A jak wiadomo historia nienauczona lubi siê powtarzaæ. Przecie¿ to w³a¶nie absolwenci szkól KEN próbowali przeprowadziæ zamachu na króla i tak¿e go likwidowaæ.

Gilotyny nie wymy¶lili ministranci tylko tzw. rewolucjoni¶ci. Zreszt± w sprawie tej rewolucji istnieje zamieszanie do dnia dzisiejszego. Nawet Ko¶ció³ katolicki nie protestuje ¿e z bandyty i z³odzieja  H.Ko³³±taja, zrobiono ksiêdza. W ¿adnym seminarium duchownym ani w Rzymie nie ma ¶ladu po uczêszczaniu do jakiegokolwiek seminarium tego osobnika, nie wspominaj±c o dokumencie potwierdzaj±cym otrzymanie ¶wiêceñ kap³añskich.

No  có¿! czego nie potrafi zrobiæ propaganda prowadzona systematycznie przez prawie 250 lat.

To, ¿e jest systematycznie prowadzona nie ulega ¿adnej w±tpliwo¶ci i zupe³nie nie ma znaczenia, czy to by³y zabory, czy II Rzeczpospolita, czy te¿ rz±dy „komunistyczne” , czy tzw. III Rzeczypospolita. W czasie tych 250 lat H. Ko³³±taja  zawsze przedstawiano jako rzekomego ksiêdza. By³a to typowa sprawa wype³niaj±ca cechy fa³szywej flagi. Przecie¿ to „robi³”  ksiê¿ulo z biskupami do spó³ki. W katolickiej Polsce to by³ argument trudny do odparcia. Ci sami osobnicy, którzy nam urz±dzali Polskê przed laty obecnie w podobny sposób dezinformuj± spo³eczeñstwo. Proszê zauwa¿yæ,  Ko¶ció³ Katolicki jako pierwszy od¿egna³ sie od lustracji i dekomunizacji. Nadal przez 25 lat po 1989 roku agenci byli biskupami.

I co rusz zdarzaj± siê wypadki,  ¿e polskojêzyczne media udzielaj± g³osu jakiemu¶ osobnikowi w koloratce opowiadaj±cemu duby smolone. Wiadomo, od ksiêdza ludek przyjmie g³upoty.

W podobny sposób nastêpuje dezinformacja i oszukiwanie ludno¶ci w innych dziedzinach ¿ycia.

Przyk³adowo; wprowadzono pralki automatyczne i proszki do prania w temp. 30oC. Oczywi¶cie tzw. brud zostanie wyp³ukany. Ale co z bakteriami, jajami paso¿ytów, przetrwalnikami grzybów itd?

Dawniej pranie zanurza³o siê w wodzie, wsypywa³o proszek i moczy³o przez co najmniej 12 - 24 godziny. Nazywano to chemiczn± sterylizacja.

Potem dopiero prano i suszono na s³oñcu. Wiadomo, ¿e promieniowanie ultrafioletowe niszczy zarówno bakterie jak i wirusy.

Potem mieli¶my ca³± kupê mniej lub bardziej rozgarniêtych urzêdników, którzy zakazali suszenia na dworze, poniewa¿ takiemu m±dremu inaczej siê nie podoba³o jak rêcznik, czy majtki ³opota³y na oknie. I oczywi¶cie eunuchy intelektualne zwane radnymi wprowadza³y przepisy zakazuj±ce suszenia na powietrzu.

Pytanie, a gdzie mo¿na obecnie poddaæ skarpetki czy majtki wyja³owieniu?

A no nie mo¿na, czyli taki delikwent zara¿a siê grzybic± miêdzypalcow± sam od siebie. Albo taka paniusia p³ucz±ca majtki w temperaturze 30 C ma wieczne problemy z bólami podbrzusza. Dodatkowo nosi skrzyde³ka dezynfekowane i bielone chlorem, a co za tym idzie ca³y czas maj±ce mo¿liwo¶ci uszkadzania ¶luzówki krocza.

 

II. Leczenie s³oñcem

 

I w ten prosty sposób og³upiaj±c ludzi zlikwidowano podstawowa wiedzê o ¶wietle czyli fali elektromagnetycznej.

A przecie ju¿ w  w 1861 -1876 roku August Pleasanton opisa³ swoje eksperymenty niszczenia bakterii pod wp³ywem ¶wiat³a. W tym samym czasie A. Downes i PT Blunt odkryli, ¿e to promieniowanie UV zabija bakterie.

Ma³o tego, ju¿  Andreas Gartner, zwany saksoñskim Archimedesem zbudowa³ pierwsze urz±dzenie do fototerapii.

Terapia polega³a na tym, ¿e zbudowany przez niego przyrz±d skupia³ wi±zkê ¶wiat³a na bol±cym miejscu. Urz±dzenie doskonale spisa³o siê u chorych z rozpoznaniem artretyzmu, reumatyzmu, podagry.

W 1878 roku dr Edwin Dwight Babbitt opublikowa³ 800 stronicow± ksi±¿kê pt: „Zasady stosowania ¶wiat³a i koloru”. Ksi±¿ka ta, jak twierdz± znawcy,  jest skarbnic± wiedzy dla lekarzy praktyków. Niestety jak to zwykle bywa zakazana dla polskich adeptów ESKULAPA.

Autor twierdzi³, ¿e kolory [czyli d³ugo¶æ fali] maj± istotne specyficzne znaczenie na rzecz naszego zdrowia.

I tutaj ma³a dygresja.

Otó¿ w promieniowaniu elektromagnetycznym zwanym przez laików w zakresie ok 300 do 600 nm ¶wiat³em mamy dwa istotne pojêcia: czêstotliwo¶æ czyli d³ugo¶æ fali elektromagnetycznej oraz jej natê¿enie.

O kolorze mówi czêstotliwo¶æ. Kolor ultrafioletowy to fale o d³ugo¶ci od 200 nm. potem jest ¶wiat³o widzialne i powy¿ej 600 nm czerwone.

S± to zatem powszechnie znane w fizyce wielko¶ci i warto¶ci, które mo¿emy mierzyæ. Nie powinno siê wiêc u¿ywaæ pojêcia ¶wiat³o ale fala elektromagnetyczna o okre¶lonej d³ugo¶ci i natê¿eniu. D³ugo¶æ fali ma istotne znaczenie przy penetracji jej do organizmu.  Generalnie czym d³u¿sza fala tym g³êbiej mo¿e penetrowaæ pod skórê.

 

Jest opisany przypadek przez dr Dinshah Ghadialegi z 1897 roku , który uratowa³ ¿ycie kobiecie z zapaleniem jelit za pomoc± podanej przez Babbitta instrukcji w jego ksi±¿ce : „Zasady Stosowania ¦wiat³± i Koloru”.

Podobnie wykorzystywa³ ¶wiat³o i opisa³ to dr Niels Ryberg Finsen z Danii.  W 1890 roku za³o¿y³ Instytut Dinsen w Kopenhadze i skutecznie leczy³ ¶wiat³em chorych z gru¼lic±. Otrzyma³ za to Nagrodê Nobla w 1903 roku. By³ jednym z najbardziej szanowanych lekarzy na prze³omie XIX i XX wieku.

Oczywi¶cie stosuj±c UVB powodowa³ wzrost witaminy D-3 w organizmie, a ona za³atwia³a resztê. Jednocze¶nie UV sterylizowa³o powietrze w pomieszczeniach zabijaj±c wydychane z oddechem pr±tki.

W Polsce ftyzjatrzy do dnie dzisiejszego nie zlecaj± kontroli poziomu witaminy D-3 w organizmie chorych.

Tak wiêc moja teza, ¿e obecnie polska medycyna jest 100 lat za murzynami, z ca³ym szacunkiem dla Czarnoskórych, jest jak najbardziej uzasadniona.

Prace Finsena spowodowa³y rozwój fototerapii na nastêpne kilka dekad.

Pod koniec XIX wieku John Kellogg opracowa³ metodê fototerapeutyczn± z u¿yciem ¶wiat³a czerwonego i bliskiej podczerwieni tj. fal elektromagnetycznych wywo³uj±cych uczucie ciep³± i wnikaj±cych dosyæ g³êboko do organizmu cz³owieka. Kellog za³o¿y³ Battle Creek Sanitarium, gdzie leczy³ t± metod± tysi±ce ludzi od 1876 roku. Po opatentowaniu ¿arówki  w 1891 roku opatentowa³ metodê ³a¼ni „¿arówkowych”. Te k±piele zainspirowa³y chemika Willibada Gebhardta z Berlina, który metodê leczenia ¶wiat³em przywióz³ do Niemiec. Gebhardt za³o¿y³ setki takich poradni do leczenia ³uszczycy, dny moczanowej i zmian reumatycznych. Jego instytuty by³y tak skuteczne, ¿e zaczê³y zagra¿aæ tzw. medycynie uniwersyteckiej czyli chemii.

W 1910 roku Kellogg opublikowa³ ksi±¿kê pt. ” Terapia ¦wiat³em”. Ksi±¿ka ta nadal w krajach anglosaskich stanowi cenny podrêcznik pomocy chorym. Do rewelacji opisanych w tej ksi±¿ce bez w±tpienia nale¿y walka z wirusami i bakteriami za pomoc± fali elektromagnetycznej. Proszê pamiêtaæ, ¿e to by³o przed er± antybiotyków.. Kellogg rozró¿nia³ oparzenie s³oneczne od opalania i dok³adnie to opisa³.

Pomimo, ¿e w owych czasach reaktywne formy tlenu nie by³y znane, jego obserwacje s± warto¶ciowe do dnia dzisiejszego.

Leczenie s³oñcem by³o tak popularne, ¿e szwajcarski lekarz dr Oscar Bernhard stosowa³ helioterapiê w trakcie zabiegów operacyjnych.  Bernhard chorych operowanych przed zaszyciem rany wynosi³ na s³oñce na ok. 15 minut, a dopiero potem zaszywa³ ranê. Gojenie pooperacyjne by³o znacznie lepsze ani¿eli u chorych nie na¶wietlanych.

W latach 1905 - 1940 ten sposób leczenia ¶wiat³em by³ stosowany w ok. 40 szpitalach w Szwajcarii.

Owi lekarze zauwa¿yli tak¿e, ¿e przeniesienie du¿ych grup ludno¶ci ze wsi do miast pozbawi³o ich dobroczynnego dzia³ania s³oñca, a to spowodowa³o epidemiê gru¼licy i krzywicy. W Polsce og³upiano i og³upia siê ludzi  sloganem walki z pañszczyzn± i wyzwoleniem ch³opa

Innym entuzjastom helioterapii by³ dr dr Rollier nazywany Lekarzem S³oñce. Dr Rollier stosowa³ tylko na¶wietlanie s³oñcem, zauwa¿y³, ¿e sztuczne ¶wiat³o nie daje takich efektów terapeutycznych. Metoda ta by³a stosowana przez ponad 50 lat

Helioterapia by³a znacznie tañsza od antybiotykoterapii i skuteczniejsza, nie daj±c powik³añ. Ale koncerny mniej zarabia³y. Wprowadzono wiêc procedury i wymuszono stosowanie antybiotykoterapii. Nawet obecnie ukazuj± siê prace zachêcaj±ce do stosowania przedoperacyjnego antybiotyków.

Opracowane przeze mnie wyniki leczenia dwu grup chorych na zapalenie wyrostka robaczkowego jednej z lat 50 i drugiej z lat 70 udowodni³y, ¿e podawanie antybiotyków przed, czy zaraz po operacji jest bez sensu i nie daje ¿adnych efektów terapeutycznych.

Praca by³a przeprowadzona na grupach licz±cych ponad 5000 historii chorób. By³o to jedno z pierwszych wykorzystanie komputerów z Politechniki Gdañskiej do celów medycznych. By³  rok 1975.

Ciekawym ubocznym efektem pracy, a obliczali¶my prawdopodobieñstwo oddzia³ywania 15 parametrów na siebie wzajemnie, by³o udowodnienie, ¿e w latach 50 -tych zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego rozpoznawano po ponad 3 dniowych dolegliwo¶ciach i u osób powy¿ej 50 roku ¿ycia. W latach 70 -tych natomiast, zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego rozpoznawano u osób poni¿ej 20 roku ¿ycia i 2 godzinnych obserwacjach. Jedynym wyt³umaczeniem by³ spadek odporno¶ci m³odego pokolenia chowanego na przys³owiowej margarynie.

Ciekawe dlaczego w 100 lat pó¼niej, ani polscy lekarze, ani wydzia³y o¶wiaty  jeszcze nie wiedz± o celowo¶ci korzystania ze ¶wiat³a s³onecznego.

Przyk³adowo, mo¿na bez problemów organizowaæ zajêcia dla dzieci w szko³ach w godzinach pomiêdzy 11-t± a 13-t± na zewn±trz budynków.  Wprowadzone og³upianie spo³eczeñstwa w Polsce po 1989 roku, straszenie dziur± ozonow±, której u nas nie ma, zaowocowa³o w³a¶nie zupe³nie odwrotnym postêpowaniem. Przypomnê grubo¶æ warstwy ozonowej w Polsce to ok. 350 dabsonów, a na równiku 150 dabsonów. Nikt Murzynom nie nakazuje  stosowania specjalnych filtrów ani noszenia okularów. Wymuszane  przez eunuchów intelektualnych procedury utrwali³y ten system. 

Proszê zastanów siê Dobry Cz³eku, gdzie Twoje dziecko ma chwytaæ ten Boski dar zwany ¶wiat³em, a przez fizyków fal± elektromagnetyczn±, kiedy od rana do nocy siedzi w klatce zwanej domem?

Szwajcarska metoda leczenia gru¼licy s³oñcem, dawa³a wg specjalistów znacznie lepsze wyniki, ani¿eli obecnie stosowana metoda 5 faz chemioterapii. Mia³a ona jedna podstawow± wadê; nie da³a siê monopolizowaæ. Jak powiedzia³ podobno Rockefeller, walka z konkurencj± jest bez sensu, chodzi o monopol. Dlatego wprowadzono centralny system procedur. Sprzedajemy tylko to co sami wyprodukujemy,  powsta³ wiêc system ³apówkarstwa zwany lobbingiem.

Dlatego nie mog± powstaæ nowe metody terapeutyczne, albo jak powstaj± to nie mog± byæ stosowane, poniewa¿ urzêdnik NFZ stoi na stra¿y procedur. A jaki ma w tym interes, sam musisz siê domy¶leæ Dobry Cz³eku.

I na zakoñczenie ciekawostka.

Czy wiesz, ¿e ¶wiat³o ze zwyk³ej ¶wiecy jest korzystniejsze dla Twojego wzroku ani¿eli szeroko reklamowane ¿arówki np. ledy.

Po pierwsze, nasz wzrok adaptowa³ siê do ¶wiat³a o d³ugo¶ci powy¿ej 400 nm, a te wszelkiej ma¶ci ledy czy ¶wietlówki, nie dosyæ, ¿e emituj± pary truj±cych substancji to daj± ¶wiat³o poni¿ej 400 nm.

Oczywi¶cie jest pewne ograniczenie. Mówimy o ¶wiecach woskowych, a nie parafinowych czy z soi. Parafinowe s± z pozosta³o¶ci ropy naftowej i w czasie palenia wydzielaj± substancje toksyczne. A te z soi obecnie GMO  z toksyczn± bawe³n± jako knotem wydzielaj± nie tylko dodawane substancje toksyczne maj±ce powodowaæ równomierno¶æ palenia, ale  dodatkowo zanieczyszczaj± powietrze odpadami genów. Dodatki dodawane do ¶wiec np. zapachowe, nigdy nie by³y badane po k±tem d³ugotrwa³ego oddzia³ywania na cz³owieka.

 

Gda.15.II.2017 r.

jerzy.jaskowski@o2.pl

 

www.Mercola.com

 

 
« poprzedni artyku³   nastêpny artyku³ »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.