Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 40 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow wieś; \"bitwa o handel\" arrow Jak za Hitlera! Trzy lata więzienia i do 100 tys. zł grzywny za zabicie świni bez zezwolenia ?
Sunday 20 September 2020 09:11:00.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak za Hitlera! Trzy lata więzienia i do 100 tys. zł grzywny za zabicie świni bez zezwolenia ? Drukuj Email
Wpisał: Ministerstwo "Sprawiedliwości"   
27.02.2017.

Jak za Hitlera!

Trzy lata więzienia i do 100 tys. zł grzywny za zabicie świni bez zezwolenia ?

 

Przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja ustaw o ochronie zwierząt przewiduje karę do 3 lat więzienia dla rolnika, który na własne potrzeby ubije świnię bez obowiązkowego zezwolenia.

Rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za brak odpowiednich zezwoleń ministerstwo Ziobry chce karać więzieniem.

Rolnikowi, który ubije świnię na własne potrzeby, ale bez posiadania obowiązkowego zezwolenia będzie grozić kara pozbawieniem wolności do lat 3. Resort sprawiedliwości proponuje, aby sądy karały bezwzględnie finansowo takich rolników. Kary mają wahać się od 1000 do nawet 100 tys. zł.

Projekt zawiera dodatkowo przyznanie sądowi prawa do orzekania przepadku mienia oraz zakazu wykonywania zawodu, co może w wielu przypadkach skutkować wydaniem zakazu faktycznego prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie.

Pomysłowi Ministerstwa Sprawiedliwości sprzeciwia się Krajowa Rada Izb Rolniczych.

– Według naszej oceny, kary za czyny niedozwolone w stosunku do zwierząt określone w obecnie obowiązujących przepisach są wystarczające i nie powinny być zaostrzane – informuje KRIR.

To nie pierwszy tego typu zakaz w historii Polski. Za czasów okupacji hitlerowskiej za zabicie świni bez zezwolenia także groziły wysokie kary. W tym pierwszym wypadku groziła kara grzywny 500 marek, w wypadku powtórnego wykroczenia można było nawet trafić do obozu koncentracyjnego.

Za komuny tropieniem nielegalnego uboju zajmowała się milicja przy wydatnej pomocy ORMO. W razie wpadki rolnik płacił wysoką grzywnę albo i szedł siedzieć.

Źródło: Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy – Kodeks karny

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.