Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Z życia Elojów: NORWEGIA, Szwecja... arrow Szwedzkie feministki wieją z przedmieść. Nie chcą się już "ubogacać" z imigrantami?
Tuesday 26 May 2020 02:51:21.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Szwedzkie feministki wieją z przedmieść. Nie chcą się już "ubogacać" z imigrantami? Drukuj Email
Wpisał: Nalin Pekgul, była deputowana   
06.04.2017.
Szwedzkie feministki wieją z przedmieść. Nie chcą się już "ubogacać" z imigrantami?

"http://reporters.pl/author/4marek77/"(WIDEO)A to rasistki!

Znane działaczki feministyczne ze Sztokholmu ogłosiły, że wyprowadzają się z imigranckich przedmieść w obawie o swoje życie – donosi portal Breitbart, powołując się na szwedzką telewizje SVT. Feministki przyznają, że w tych dzielnicach rządzą islamscy fundamentaliści.

Nalin Pekgul, była deputowana Partii Socjaldemokratycznej, mieszkała w dzielnicy Tensta od 30-tu lat. Teraz postanowiła stamtąd wyjechać, gdyż – jak mówi – „wizyta w centrum dzielnicy nie obyłaby się bez szykanowania”, a będąc znaną osobą nie chciałaby prowokować rozgłosu kiedy już ją napadną.

Czołowa feministka przyznaje, że „sytuacja kobiet w tej dzielnicy pogorszyła się w ciągu ostatnich kilku lat” i wzrósł fundamentalizm religijny wśród mężczyzn, głównie ze środowisk imigranckich. Pani socjalistka próbowała temu przeciwdziałać organizując… spotkania przy kawie. Szybko jednak okazało się, że jej szlachetna inicjatywa nie spotkała się z żadnym zrozumieniem.

Nalin Pekgul ma nadzieję, że jeszcze wróci do swojej ulubionej dzielnicy. „Zawsze mam nadzieję, że to minie. Nie powinniśmy zapominać, że zdecydowana większość mieszkańców przeklina fundamentalistów” – mówi. Tak, tak, minie. Pomarzyć zawsze można, choć z tym „masowym przeklinaniem fundamentalistów” to chyba trochę myślenie życzeniowe.

Z kolei feministka Zeliha Dagli musiała się wynieść z innej dzielnicy Sztokholmu – Husby, która również jest imigrancką strefą bezprawia „no-go”. Lewicowa działaczka narzeka, że działa tam samozwańcza islamska „policja moralności”, która kontroluje zachowanie kobiet.

Ona również przyznaje, że agresja imigrantów, szczególnie wobec tak przecież im życzliwych feministek, to coraz większy problem. „Pojawiły się plotki, że chciałyśmy zabronić kobietom noszenia hidżabów” – mówi działaczka i dodaje, że po tym incydencie doradzono jej aby trzymała się na uboczu. „Nie mogę już czuć się tu bezpiecznie” – przyznaje.

Husby to nie mniej agresywne przedmieście Sztokholmu jak „słynne” Rinkeby. Stało się o nim głośno po ataku islamskich bandytów na ekipę norweskiej telewizji, która pojechała tam kręcić materiał.

Teraz jednak Zeliha Dagli przeniosła się do centrum i mówi, że jest szczęśliwa bo może nosić i mówić to, co jej się podoba i nic jej za to nie grozi.

Do czasu, do czasu, droga pani…

Zmieniony ( 06.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.