Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow Żona niejakiego GRADA [byłego ministra] ma zgarniać kokosy przez 30 lat!
Sunday 31 May 2020 01:41:00.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Żona niejakiego GRADA [byłego ministra] ma zgarniać kokosy przez 30 lat! Drukuj Email
Wpisał: Grady z Donkiem   
24.04.2017.

Żona niejakiego GRADA [byłego ministra] ma lukratywny kontrakt.

Będzie zgarniać kokosy przez 30 lat![to są ci sami geodeci, którzy wzięli od nas ok. 250 milionów na propagandę energetyki jądrowej. MGGP – czego to skrót? Nie potrafiłem znaleźć. Mirosław Dakowski]http://niezalezna.pl/97652-zona-bylego-ministra-ma-lukratywny-kontrakt-bedzie-zgarniac-kokosy-przez-30-lat
Żona Aleksandra Grada, ministra Donalda Tuska, była w zarządzie firmy, która w 2009 r. podpisała bardzo intratny kontrakt ze spółką należącą do PGNiG. Kontrakt warty był 24 miliony złotych – pisaliśmy o tym wcześniej.

Na jaw wychodzą jednak nowe fakty. Okazuje się, że firma zarabiać będzie jeszcze przez 30 lat, bowiem na taki okres zagwarantowano sobie serwisowanie oprogramowania. Taką usługę wyceniono na 180 tys. zł… miesięcznie.

W 2009 roku państwowa spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z konsorcjum trzech firm kontrakt na wykonanie i wdrożenie systemu informatycznego.

W zespole trzech firm była spółka geodezyjna-projektowa MGGP należąca m.in. do Małgorzaty Grad – żony Aleksandra Grada – ministra skarbu państwa w latach 2007-2011.

W MGGP 25 proc. udziały posiadał Aleksander Grad. W 2007 roku, gdy został ministrem skarbu – przepisał je swojej żonie – Małgorzacie. MGGP z całej ww. umowy dostała 24,8 mln zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza ten kontrakt.

Choć konsorcjum zawarło umowę na system informatyczny, aż 24 z 40 mln zł trafiły do MGGP za wykonanie map geodezyjnych - pisaliśmy wcześniej.

Do tego dochodzą nowe informacje. Wyszło na jaw, że „firma zagwarantowała sobie w kontrakcie, że będzie także pobierać opłaty za serwisowanie oprogramowania przez... 30 lat! – podał „Fakt”.

Co ciekawe miesięczna opłata za tę usługę wynosi 180 tys. zł. Łączne koszty serwisowania mogą więc sięgnąć ponad 64 mln zł.

Dziś Małgorzata Grad zasiada w radzie nadzorczej MGGP.
  • W firmie pracuje również syn Gradów – Paweł. Jest jej wiceprezesem.

Zmieniony ( 24.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.