Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Węgry ++ arrow Premier Węgier: Soros rujnuje życie Europejczyków
Tuesday 15 October 2019 00:50:41.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Premier Węgier: Soros rujnuje życie Europejczyków Drukuj Email
Wpisał: Viktor Orbán   
30.04.2017.

Premier Węgier: Soros rujnuje życie Europejczykówhttp://autonom.pl/?p=18165 2017-4-28Węgierski premier Viktor Orbán po raz kolejny musiał bronić swojego kraju na forum Parlamentu Europejskiego, który wraz z Komisją Europejską kwestionuje nowe prawo o szkolnictwie wyższym uderzającym w uniwersytet należący do finansisty Georga Sorosa. Zdaniem Orbána jego kraj jest krytykowany choć największym problemem Europy jest sam Soros, który poprzez spekulacje finansowe rujnuje życie milionów Europejczyków oraz wspiera napływ imigrantów na teren Unii Europejskiej.

Podczas swojego wystąpienia węgierski premier skupił się na krytyce postaci Sorosa, którego Uniwersytet Środkowoeuro­pejski stał się zarzewiem kolejnych nieporozumień pomiędzy Budapesztem i Brukselą. Według Orbána debata dotyczy jedynie małej poprawki ujednolicającej zasady działania szkół wyższych na Węgrzech, natomiast same Węgry mają niestety dużo mniej­szą siłę przebicia od amerykańskiego finansisty. Tymczasem Soros poprzez swoje spekulacje finansowe czyni dużo poważniej­sze szkody, ponieważ za ich pośrednictwem rujnuje życie milinów Europejczyków, a na samych Węgrzech był karany za podob­ne działania.

Lider Fideszu przede wszystkim uważa, że doniesienia na temat zamknięcia Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego nie mają oparcia w faktach, dlatego zacytował słowa jego rektora z listu do pracowników i studentów, w którym zapewniał, iż istnienie uczelni nie jest zagrożone i będzie ona nadal funkcjonowała nawet w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo Orbán odparł za­rzuty jakoby jego kraj działał przeciwko Unii Europejskiej, ponieważ jego podpis widnieje w zawartej niedawno deklaracji z okazji 60 lat obowiązywania Traktatów Rzymskich ustanawiających Europejską Wspólnotę Gospodarczą.

Atak na Węgry jest więc związany przede wszystkim z jej sprzeciwem wobec innego obszaru działalności Sorosa. Amery­kański miliarder nie ukrywa bowiem, że jednym z najważniejszych motywów jego obecnej aktywności jest chęć spro­wadzenia do Europy milionów imigrantów, na rzecz czego lobbuje zresztą za pośrednictwem dotowanych przez siebie orga­nizacji pozarządo­wych. Tymczasem podobne pomysły są szkodliwe dla całej Europy i dla Węgier, ponieważ spowodowałyby wzrost cen nad Du­najem oraz konieczność obciążenia budżetu z powodu pomocy dla osób napływających z Bliskiego Wscho­du.

W ten sposób Orbán bronił również rozpoczętych przed ponad dwoma tygodniami „narodowych konsultacji”, które mają miejsce w najważniejszych dla Węgrów sprawach od kilku lat i tym razem odbywają się pod hasłem „Stop Brukseli”. Węgierski rząd wyraża tym samym sprzeciw wobec szkodliwych posunięć UE, która zresztą wymaga według przewodniczącego Fideszu poważnych reform. Orbán przypomniał jednak, że blisko 70 proc. Węgrów popiera członkostwo w UE, ale nie godzi się na wszystkie pomysły proponowane przez Brukselę.

Przy okazji wizyty w Brukseli węgierski premier rozmawiał z szefem frakcji do której przynależy Fidesz, a więc z Manfre­dem Weberem z Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Obecny szef chadeków przekonywał Orbána do rozważenia zmian w usta­wie o szkolnictwie wyższym, ponieważ Uniwersytet Środkowoeuropejski w ciągu 25 lat swojego działania przyniósł wiele korzy­ści węgierskim studentom.

Na podstawie: miniszterelnok.hu, mno.hu, magyarhirlap.hu.


Zmieniony ( 30.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.