Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd PiS arrow MEN o edukacji domowej: Radźcie sobie sami ...
Saturday 04 July 2020 21:52:14.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
MEN o edukacji domowej: Radźcie sobie sami ... Drukuj Email
Wpisał: MEN   
13.07.2017.

MEN o edukacji domowej:

Radźcie sobie sami ...


13 lipca 2017 http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/185357,radzcie-sobie-sami.htmlMinisterstwo Edukacji Narodowej nie zwiększy finansowania edukacji domowej.

Taką odpowiedź otrzymali posłowie Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) w odpowiedzi na pytania o nakłady przeznaczone na edukację domową. Parlamentarzyści chcieli wiedzieć, czy MEN podtrzymuje swoje deklaracje z 2016 r. i planuje powrót od 1 stycznia 2018 r. do równego finansowania uczniów kształcących się w systemie klasowo-lekcyjnym oraz w ramach edukacji domowej.

  • To bardzo ważny segment edukacji, bardzo rozwojowy, na który decyduje się coraz więcej rodzin. Zwiększenie finansowania edukacji domowej jest koniecznością. Jest to istotne w aspekcie wejścia w życie we wrześniu br. nowych przepisów, które m.in. poszerzają katalog wsparcia rodziców edukacji domowej o konsultacje i pomoce dydaktyczne – podkreśla poseł Rzymkowski w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

        Deklaracje o zwiększeniu finansowania edukacji domowej resort składał przed rokiem podczas sierpniowego spotkania z przedstawicielami grupy roboczej ds. finansowania tej formy kształcenia. Wskazywali oni m.in., że ta forma edukacji jest tańsza dla państwa niż utrzymanie ucznia w systemie klasowo-lekcyjnym, ale pieniędzy musi być więcej. Wszystko to spotkało się z aprobatą MEN.

        – Teraz wygląda na to, że rozmowy te poniosły fiasko. Resort zapewniał nas, że kwota subwencji oświatowej na jednego ucznia w edukacji domowej będzie taka sama jak na ucznia kształcącego się w systemie stacjonarnym. Resort obiecał, że kwoty te będą stopniowo podwyższane aż do roku 2018. Tymczasem teraz MEN stwierdza, że podwyżek nie będzie. Kwota subwencji na ucznia w edukacji domowej stanowić będzie w dalszym ciągu w przybliżeniu 0,6 kwoty subwencji naliczanej na pozostałych uczniów. To wskaźnik, jaki minister Zalewska wprowadziła jeszcze 1 stycznia 2016 roku – zauważa Krzysztof Tusiński, przedstawiciel rodziców, który brał udział w rozmowach z MEN w 2016 roku.

Zmieniony ( 13.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.