Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 156 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Terroryści, ISIS arrow Interpol ściga "Polaków" za przynależność do ISIS. Chodzi o... Waila Awada i Karima Labidi !!
Wednesday 21 April 2021 16:56:33.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Interpol ściga "Polaków" za przynależność do ISIS. Chodzi o... Waila Awada i Karima Labidi !! Drukuj Email
Wpisał: Interpol   
25.07.2017.

Interpol ściga "Polaków" za przynależność do ISIS.

Chodzi o... Waila Awada i Karima Labidi

[Miłe zdjęcia  - w oryginale. Może najaś paniena "poznała"?? md]

2017-07-25 http://www.pch24.pl/interpol-sciga-polakow-za-przynaleznosc-do-isis--chodzi-o----waila-awada-i-karima-labidi,53337,i.htmlInterpol ściga „Polaków” oskarżonych o udział w zbrojnych grupach terrorystycznych i przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Chodzi m.in. o… Waila Awada i Karima Labidi.

 Sprawa jest badana również przez łódzki wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Nie można jednak na obecną chwilę postawić poszukiwanym jakichkolwiek zarzutów, ponieważ nie przebywają oni na terenie Rzeczypospolitej, a organom ścigania nie jest znane miejsce, w jakim aktualnie przebywają.

 Zdaniem prokuratury, mężczyźni chcieli dokonać „przestępstw o charakterze terrorystycznym”. Zgodnie z polskim prawem grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 Wail Awad urodził się w Sudanie, a Karim Labidi w Tunezji. Obaj posiadają polskie obywatelstwo. Trzecim poszukiwanym jest 25-letni Dawid Ł., któremu zdaniem śledczych udało się wiosną 2014 roku przedostać z Turcji do Syrii przez Turcję wiosną 2014 roku, gdzie przebywał blisko rok. Zdaniem prokuratury w roku 2015 przyłączył się on do zbrojnej organizacji islamskiej.

 W kwietniu 2015 roku Dawid Ł. przybył do Norwegii, w której już wcześniej mieszkał. Tam z kolei został zatrzymany i deportowany do Polski jesienią 2015 roku .

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Zmieniony ( 25.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.