Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. St. Małkowski 17 arrow W ŚWIETLE WIARY. Zapowiedź ostatecznej odnowy świata.
Wednesday 20 January 2021 05:37:55.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W ŚWIETLE WIARY. Zapowiedź ostatecznej odnowy świata. Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
24.08.2017.

W ŚWIETLE WIARY. Zapowiedź ostatecznej odnowy świata.


Ks. Stanisław Małkowski


Warszawska Gazeta 25 – 31 sierpnia 2017 r. KOMENTARZ TYGODNIADobre i złe wydarzenia widziane i rozumiane w świetle słowa Bożego przyjętego z wiarą, pozwalają wykonać moralny trud popierania i wspomagania dobra oraz sprzeciwiania się złu na miarę swoich możliwości i powołania, a także wzywają do prorockiego myślenia, skąd się bierze zło i do czego prowadzi, co zapowiada, a zarazem czego znakiem jest dobro w mocy nadziei pokładanej bardziej w Bogu niż w ludziach czy w sobie. Ponadto i dobro, i zło poddane bywa wzrastaniu i zanikaniu. A przy tym z ograniczonego dobra może wyniknąć zło, a ze zła – dobro. Bóg panuje nad chaosem i daje władzę udziału w wydobywaniu sensu z bezsensu i ładu z bezładu. Całkowitym i ostatecznym bezsensem jest dopiero piekło, jako wybrany na zawsze stan bez prawdy, miłości i dobra.


Czytania mszalne w dniu uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej w sobotę 26 sierpnia ukazują w pierwszej lekcji górę świątyni Pana wyższą od różnych gór i pagórków, ku której pielgrzymują narody, tworząc wspólnotę pokoju i pojednania. Świątynią Pana jest Chrystus, a górą – Kościół. W drugiej lekcji św. Paweł w liście do Galatów przeciwstawia niewolnictwu synostwo. Duch Święty ukazuje nam ojcostwo i macierzyństwo, jako źródło wolności. Jesteśmy wolni, gdy w Bogu mamy ojca, a w Maryi – matkę.

Odebranie ludziom od dziecka nie tylko wiary, ale i pojęcia ojcostwa i macierzyństwa prowadzi do zniewolenia razem z utratą człowieczeństwa i tożsamości. Programowe niszczenie ludzi, jako osób zdolnych do wspólnoty dokonuje się za pomocą wdrażania ideologii gender wspomaganej przez kolejne ideologie sprzeczne z wiarą i rozumem. Zbiorowe ogłupianie tak widoczne w krajach na zachodzie Europy prowadzi do sekwencji nieszczęść, które są przestrogą przed czymś gorszym – przed nihilistyczną utopią „nowego, wspaniałego świata” – nieludzkiego i bezbożnego, przewidzianego przez XX-wiecznych autorów jak Aldous Huxley, George Orwell.


Ewangelia z uroczystości Pani Jasnogórskiej ukazuje wesele w Kanie Galilejskiej, jako znak i obraz Nowego Przymierza. Chrystus jest Oblubieńcem, a Kościół – Oblubienicą. Cud przemiany wody w wino spełniony za sprawą Maryi Matki zapowiada przemianę eucharystyczną oraz ostateczną odnowę świata ku nowej ziemi połączonej na zawsze z nowym niebem. Ta przemiana w Kanie i na świecie jest niemożliwa bez Chrystusa i Matki Bożej. Ważną i niezbędną rolę spełniają słudzy weselni, którzy cierpliwie i posłusznie na słowa Jezusa napełniają stągwie wodą. Sześć stągwi oznacza doczesność, a woda – pracę, modlitwę i cierpienie. Cud, jako znak objawia chwałę, miłość i wszechmoc Bożą, jest wezwaniem do wiary, a ta czyni mocą Bożą przy naszym udziale kolejne cuda.


Odzyskanie i utrzymanie przez Polskę niepodległości wobec zagrożeń z zewnątrz i od środka było i jest niemożliwe bez wiary, bez posłuszeństwa wobec Chrystusa Króla i Maryi Królowej, bez Kościoła, który teraz na Zachodzie podobny się staje do łodzi zalewanej falami, bliskiej utonięcia i drzewa pozbawionego korzeni.


Mówi proroczo ks. kard. Robert Sarach: „Nie ma żadnej nadziei dla Europy, jeżeli Zachód będzie nadal odcinać się od swoich chrześcijańskich korzeni; drzewo bez korzeni zamiera”. (zob. „Nasz Dziennik”, 5-6.08.2017).


Czytania niedzielne 27 sierpnia ukazują upadek ludzkiej pychy: „Strącę cię z twego urzędu i przepędzę cię z twojej posady” – mówi Bóg do zadufanego w sobie władcy (Iz 22,19), darowując zarazem władzę otwierania i zamykania, wiązania i rozwiązywania ludziom wybranym i posłusznym.

Okna i drzwi domu trzeba otwierać, ale i zamykać, wiedząc, komu, czemu i kiedy otworzyć albo zamknąć. Postulat „otwartości” wobec wszystkiego (np. wobec islamskich imigrantów – nachodźców) jest bezsensowny i szkodliwy, co widać w samobójczej woli przyjmowania do siebie wrogów przez przywódców europejskich poddanych neopogańskiemu nihilizmowi. Otwierajmy się więc wobec dobra, zamykajmy wobec zła, rozróżniając jedno i drugie. Wiążmy wspólnotę, a rozwiązujmy złe wspólnictwo. Związujmy siebie z prawdą, która wyzwala, a rozwiązujmy zniewalające kajdany kłamstwa i nienawiści.


Bramy piekielne Kościoła nie przemogą – mówi Jezus do św. Piotra, którego nazywamy Opoką – skałą, chociaż słabości swojego Apostoła zna. Za pomocą słabych ludzi tworzy Chrystus dom wznoszony na mocnym fundamencie. Niszczenie fundamentu prowadzi do ruiny domu, widać jedno i drugie. Jeżeli dom Kościoła trwa poprzez wieki, to dlatego że wszechmocny Bóg zapewnia Kościołowi życie i wzrastanie ku chwalebnej postaci w niebie. Wiara w Boga i wiara w Kościół tworzą jedno. Niewiara w Kościół połączona z wewnętrzną apostazją, oznacza niewiarę w Bożą miłość i wszechmoc.

Chrystus pyta: „Czy znajdę wiarę na ziemi?”. Odpowiadamy na to pytanie, uczestnicząc w wierze świętych w drodze ku widzeniu w świetle nieba.


Zmieniony ( 24.08.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.