Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Demografia 16 arrow Zuzia: Czy moje życie jest mniej wartościowe niż innego dziecka?
Tuesday 20 April 2021 00:14:15.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zuzia: Czy moje życie jest mniej wartościowe niż innego dziecka? Drukuj Email
Wpisał: dr. Turner   
30.10.2017.

 


Czy moje życie jest mniej wartościowe niż innego dziecka?

 

Czy moje życie ...

 

 


Szanowni Państwo,

To Zuzia. Ma 6 lat.


Tak jak i inne dzieci w tym wieku chodzi do przedszkola, poznaje pierwsze piosenki, pierwsze literki. Bardzo lubi angielski i naukę nowych słówek bo na wakacjach z rodziną może rozmawiać z dziećmi z całego świata. Uwielbia bawić się ze swoim starszym bratem Jankiem. Jej ulubioną grą jest zabawa w kowbojów i kowbojki.

Jest jak nasze córki, jak nasze wnuczki: radosna, śmiejąca się, ciekawa świata, wszędzie jej pełno.

Ale Zuzia ma mały sekret, to nic wielkiego, po prostu co jakiś czas musi chodzić z mamą do lekarza. Od mamy wie, że ma Zespół Turnera. Mimo to, żyje normalnym życiem małej, szczęśliwej dziewczynki.

Szanowni Państwo!

Zuzia miała szczęście. Mogła się urodzić. 

Większość poczętych dzieci w naszym kraju, u których diagnozowane jest podejrzenie zespołu Turnera czy zespołu Down’a nie dożywa tego momentu.

 Są zabijane.

====================================

Jeśli chcą Państwo pomóc dzieciom takim jak Zuzia by miały szansę się urodzić i cieszyć życiem, proszę Państwa o przekazanie darowizny w wysokości 15, 25, 50 czy 100 złotych lub każdej innej możliwej dla Państwa kwoty, abyśmy mogli walczyć o życie tych dzieci:

Nr konta: 31 1240 1125 1111 0010 7572 0110
Tytuł przelewu: Państwa adres e-mail
Nazwa odbiorcy: Stowarzyszenie CitizenGO Polska; 
Bank Pekao S. A. Oddział w Warszawie, ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa (obsługa: ul. Dereniowa 9, 02-776 Warszawa)

Zespół Turnera to wada genetyczna występująca u jednej na 2000 – 2500 dziewczynek. Polega na braku lub uszkodzeniu jednego z chromosomów X.

Choć zdecydowana większość ciąż z Zespołem Turnera ulega naturalnemu poronieniu (99%) ten 1% dzieci rodzi się normalnie a ich największym „przewinieniem” jest zazwyczaj niski wzrost oraz bezpłodność. Według niektórych lekarzy życie takich dzieci nie jest w pełni wartościowe, wiec proponują oni rodzicom aborcję.

Ta smutna rzeczywistość została potwierdzona niedawno przez Szpital Bielański w Warszawie, który w oficjalnym piśmie przyznał, że połowa aborcji eugenicznych dokonanych w szpitalu w 2016 roku dotyczyła podejrzenia zespołu Turnera lub Down’a (55 na 110 aborcji). Nie wspominając o zdrowych dzieciach, które w tej grupie też mogą się znajdować.

Czy niższy wzrost, inny wygląd, niepełnosprawność czy bezpłodność są powodem do wykluczenia? Czy życie dzieci z tą czy inną wadą jest gorsze? Czy choroba determinuje szczęście tych ludzi?

Nie.

Dlatego właśnie CitizenGO Polska wraz z Fundacją Życie i Rodzina zainicjowało kampanię zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie ludzkiego życia. Chcemy wyeliminować eugeniczną przesłankę aborcyjną pozwalającą na zabijanie dzieci chorych czy z podejrzeniem choroby.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, ale bez Państwa pomocy po prostu nie damy rady. Szanowni Państwo, jeśli chcą Państwo zatrzymać ten okrutny proceder w naszym kraju prosimy o Państwa wsparcie w wysokości 15, 25, 50 czy 100 złotych byśmy mogli doprowadzić tą kampanię do końca.

Prowadzona przez nas kampania to ogromna, ogólnopolska akcja. Tylko oddziałując w taki sposób mamy realną szansę na zmianę obecnego polskiego prawa. Ponosimy ogromne koszty kampanii jak choćby :

            - obecność w mediach i monitoring medialny, produkcja filmów wideo promujących życie

            - koszty logistyczne przeprowadzenia zbiórki podpisów w każdym zakątku Polski

            - ekspertów, z którymi konsultujemy inicjatywę

            - budowę strony inicjatywy

Bez Państwa nie uda nam się, nie jesteśmy w stanie udźwignąć tych kosztów bez Państwa wsparcia.

 Czy mogą nas Państwo wspomóc darowizną w wysokości 15, 25, 50 czy 100 złotych byśmy mogli doprowadzić tą kampanię do końca?

Nr konta: 31 1240 1125 1111 0010 7572 0110
Tytuł przelewu: Państwa adres e-mail
Nazwa odbiorcy: Stowarzyszenie CitizenGO Polska; 
Bank Pekao S. A. Oddział w Warszawie, ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa (obsługa: ul. Dereniowa 9, 02-776 Warszawa)


Szansa na życie tych dzieci jest w naszych rękach. Dajmy im ją.

Dziękuję za każdą okazaną pomoc.

Zmieniony ( 30.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.