Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow obrona NIEPODLEGŁOŚCI, demonstracje '17 arrow Assoc. Press: Faszyści,ekstremiści,ksenofobiczny i skrajnie prawicowy nacjonalizm,biali suprematyści
Monday 10 August 2020 02:28:58.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Assoc. Press: Faszyści,ekstremiści,ksenofobiczny i skrajnie prawicowy nacjonalizm,biali suprematyści Drukuj Email
Wpisał: Associated Press   
12.11.2017.

Associated Press o Marszu Niepodległości: Faszyści, ekstremiści, ksenofobiczny i skrajnie prawicowy nacjonalizm, coraz bardziej rozzłoszczeni biali suprematyści.


http://www.tysol.pl/a13150-Associated-Press-o-Marszu-Niepodleglosci-Faszysci-ekstremisci


Vanessa Gera, dziennikarka Associated Press napisała o Marszu Niepodległości, nazywając uczestników faszystami i ekstremistami.

Faszyści i inni skrajnie prawicowi ekstremiści zwołują się w sobotę w Warszawie na marsz, który stał się jednym z największych zgromadzeń w Europie, a być może i poza dla coraz bardziej rozzłoszczonych białych suprematystów - pisze Gera.


  Marsz zorganizowany w dniu 11 listopada w Święto Niepodległości Polski przyciągnął w ostatnich latach dziesiątki tysięcy uczestników. Ekstremiści ze Szwecji, Węgier, Słowacji i innych krajów przyłączają się teraz do polskich nacjonalistów w publicznym pokazie ksenofobicznych i białych supremacji, odkąd impreza rozpoczęła się na znacznie mniejszą skalę w 2009 roku – dodaje.


  "...używają chrześcijaństwa jako pewnego rodzaju znaku tożsamości, który dotyczy głównie bycia antyislamskim".

Marsz warszawski urósł tak bardzo, że może być największym zgromadzeniem skrajnie prawicowych ekstremistów na świecie  - cytuje Rafała Pankowskiego, szefa stowarzyszenia anty-ekstremistycznego Never Again.
 "Europa Środkowa żyje najszczęśliwszym okresem w swojej historii" - powiedział Grigorij Meseznikov, prezes Instytutu Spraw Publicznych, think tanku na Słowacji. "Nigdy nie było tak dobrze prosperującego życia w tym regionie, jak dzisiaj" - podaje autorka.
 W Polsce i na Węgrzech prawicowe rządy promują twardą antyimigrancką politykę i historyczne wybielanie, by gloryfikować swoje narody - możemy przeczytać w dalszej części tekstu.
  Dane socjologiczne pokazują, że pokolenie Polaków, które zna tylko demokrację, jest bardziej podatne na ksenofobiczny i skrajnie prawicowy nacjonalizm niż pokolenie rodziców, a młodsi Polacy paradoksalnie "odwracają się od wartości demokratycznych". "Myślę, że wielu z nich zachowa w sobie te skrajnie prawicowe poglądy przez dziesięciolecia" - powiedział Pankowski. "To nie problem, który zniknie" - przywołuje ponownie podawanego za eksperta Rafała Pankowskiego.

źródło: yahoo.com/AssociatedPress


Zmieniony ( 12.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.