Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 60 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow BEZEG 17 arrow Głupota nie boli. A szkoda.
Sunday 20 September 2020 09:50:25.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Głupota nie boli. A szkoda. Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
17.12.2017.

Głupota nie boli. A szkoda.http://jacekbezeg.pl/2017/12/17/to-wielka-szkoda/


Por.: https://gloria.tv/article/wCmLam74aRZg6r6ocMFUMQtFE

Jacek Bezeg

To wielka szkoda, że głupota nie boli, choć gdyby Stwórca dał jej taką cechę to byłoby może zbyt okrutne. A może mogłaby chociaż unosić, jak to swego czasu zaproponował pan doktor w popularnym serialu? Wtedy wystarczyłby dobry przeciąg i …

Oj takie brzydkie myśli chodzą mi po głowie. Oj nieładnie!

A wszystko przez panią poseł Annę Siarkowską. Powiedziała tylko jedno zdanie i wróciła na swoje miejsce. A zdanie to było tak celne, czyli mądre i tak prawdziwe, że poruszyło całe stada głupców i kłamców. https://gloria.tv/article/wCmLam74aRZg6r6ocMFUMQtFE

Zapewne wiele osób próbowało umieścić w yutubie filmik z jej wypowiedzią, ale odpowiedzialne osoby czuwają nad naszym spokojem i konia z rzędem temu kto go znajdzie.

Sprawa cała daje nam sposobność by brzydkim (trudno) zwyczajem zaszufladkować osobników „dających głos”. Przyjmując za wskaźnik ich orientację w temacie.

Pierwsza grupa to ignoranci kompletni. Są tacy, którzy wiedzą o słynnym “reformatorze” tyle co dzieci w przedszkolu. Nie wrzeszczeli zbyt głośno, bo tylko nie rozumieli jak można nie uszanować faceta znanego z tego, że jest znany i w dodatku zakonnika.

Druga grupa to ludzie uważający się za Katolików, posiadający wiedzę na poziomie serwowanym przez przeciętnych kapłanów, czyli uważający ekumeniczną miłość do braci odłączonych za ŚWIĘTY OBOWIĄZEK. Jednak zupełnie nie rozumiejących, że taka miłość jeśli jest szczera i prawdziwa musi powodować usilne starania mające za cel powrót odłączonych na łono Kościoła Rzymsko Katolickiego. Ta grupa wyrażała najgłośniej swoje niezadowolenie także dlatego, że była najliczniejsza.

Kolejna nasza szufladka to ci, którzy znając trochę lepiej historię i naturę działań tego osobnika, a zwłaszcza fatalne ich skutki dla Kościoła i ludności Europy, a nawet innych kontynentów, zdawali sobie sprawę z prawdziwości i wagi słów pani Anny. Te osoby nie odzywały się specjalnie, a tylko poparły ją w głosowaniu.

Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o tych kilku osobach, które wysłuchały jakiegoś wykładu księdza profesora Tadeusza Guza.

Tego https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjF-Nvhuo_YAhWFfFAKHTxpCxsQtwIIJzAA&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DElHYidQJIJc&usg=AOvVaw3sVUFwpOc1nWPjkiZIxNZJ

lub innego

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjF-Nvhuo_YAhWFfFAKHTxpCxsQtwIILTAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DhP7pL5nbzEE&usg=AOvVaw1mPzc1i3xtirB0iBjd6YJH

...zy jeszcze innego gdzie wykazywał on powiązania przyczynowo skutkowe pomiędzy ideami Marcina Lutra, a takimi myślicielami jak Hegel i Marks oraz „praktykami” jak Hitler czy Lenin. Wiedza o takowych związkach nie jest zbyt szeroko propagowana z powodów dla mnie nieznanych.

Ciekawą grupą okazali się biskupi ewangeliccy, którzy rozczarowani przebiegiem dyskusji nad sprawą, a może obawiając się iż w jej trakcie mogłoby dojść do upowszechnienia wyżej wspomnianych informacji poprosili o wycofanie spod obrad Sejmu wniosków o upamiętnienie wyczynów ich protoplasty.

Być może nie chcieli też zwiększenia popularności filmu Grzegorza Brauna

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwic1JLezY_YAhXSI1AKHUFrA78QtwIILDAB&url=https%3A%2F%2Fgloria.tv%2Fvideo%2Fvx2YSGiQDEHz1LA9pUNELEq7Z&usg=AOvVaw0zMUerB3eYqxZkcnIZwv4s

Najgorzej w całej tej aferze wypadają kapłani katoliccy.

Dlaczego tak się zachowali?

Nie wiem.  Nauka w seminarium trwa sześć lat. Co mówiono tam o Lutrze?

 Zobacz też

https://www.pch24.pl/publicystka-wiezi-wyznaje–tylko-jedno-imie-jest-swiete–i-przestaje-byc-katolikiem-otwartym,56894,i.html

 .http://jacekbezeg.pl/2017/12/02/czy-glupota-jest-grzechem-a-niewiedza/

Zmieniony ( 17.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.