Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Z życia Elojów: NORWEGIA, Szwecja... arrow Norwegia przygotowuje się na upadek Szwecji. Ostro.
Thursday 17 January 2019 05:31:56.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Norwegia przygotowuje się na upadek Szwecji. Ostro. Drukuj Email
Wpisał: premier Norwegii Erna Solberg   
13.01.2018.

Norwegia przygotowuje się na upadek Szwecji

https://www.magnapolonia.org/norwegia-przygotowuje-sie-na-upadek-szwecji/Jesteśmy przygotowani na najgorsze” – powiedziała premier Norwegii Erna Solberg.Norwegia jest gotowa wycofać się z postanowień Konwencji Genewskiej, jeżeli Szwecja upadnie. W takiej sytuacji granica zostanie zamknięta przez wojsko, a szwedzcy uchodźcy nie zostaną wpuszczeni i nie będą mieli możliwości ubiegania się o azyl.Dlatego przygotowano przepisy, które pozwolą norweskim władzom powstrzymanie napływu osób ubiegających się o azyl, które nie pochodzą bezpośrednio z obszaru objętego konfliktem.

Oznacza to, że osoby ubiegające się o azyl, które chcą przybyć do Norwegii z Rosji, ale także z innych krajów skandynawskich, zostaną pozbawione prawa do ubiegania się o azyl, jeśli nie będzie to miało umocowania w Konwencji ONZ dotyczącej statusu uchodźców.

Jest to podyktowane stanem wyższej konieczności, która może zaistnieć, jeśli dojdzie do katastrofy, w wyniku której wzbierze fala (uchodźców), która w całości będzie kierować się do Norwegii, ponieważ jesteśmy na samym końcu Europy. Norwegia wszak stanowi jej najdalej wysunięty punkt, nieprawdaż” – stwierdziła Erna Solberg w wywiadzie dla Berlingske.

Wkrótce propozycje nowych przepisów zostaną przedstawione Parlamentowi, przy czym oczekuje się, że spotkają się one z szerokim poparciem, z jakim w ostatnim czasie cieszą się i inne działania rządu zmierzające do zaostrzenia polityki azylowej.

Według Berlingske, działania norweskiego rządu spotkały się z ostrą krytyką różnych środowisk i stowarzyszeń. Podnoszono, że stanowią one poważne naruszenie norweskich „zobowiązań międzynarodowych”, jako że są sprzeczne z Konwencją Genewską. Za takie w sposób szczególny traktowane jest odsyłanie szwedzkich uchodźców ubiegających się o azyl bez rozpatrywania ich wniosków.

Ale Solberg broni tej polityki.

„Musimy podjąć pewne kroki, aby przygotować się na najgorsze scenariusze” – powiedziała premier Norwegii w rozmowie z Berlingske.

Rząd duński nie zamierza wprowadzić podobnych regulacji w Danii i podchodzi do norweskiego prawa nadzwyczajnego „bardzo ostrożnie”.

/speisa.com/

Zmieniony ( 13.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.