Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 7 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ks. Jacek Bałemba arrow Poza prawdziwym Kościołem znajdują się niewierni, żydzi, heretycy, apostaci, schizmatycy i ekskomuni
Tuesday 07 April 2020 05:33:37.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Poza prawdziwym Kościołem znajdują się niewierni, żydzi, heretycy, apostaci, schizmatycy i ekskomuni Drukuj Email
Wpisał: Sacerdos Hyacinthus   
19.01.2018.

Poza prawdziwym Kościołem znajdują się niewierni, żydzi, heretycy, apostaci, schizmatycy i ekskomunikowani.Pytanie podstawowe – o uczciwość...

Sacerdos HyacinthusOdrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze” (Jk 1, 21).

Jeśli mówimy o dubiach, to jest właśnie jedna kwestia prowokująca do wyartykułowania dubium elementarnego:

Czy mamy do czynienia z uczciwością metodologiczną i szczerością podstawową – intencją zdiagnozowania i odrzucenia WSZYSTKICH BŁĘDÓW?


Prawowity papież, św. Pius X, naucza w Katechizmie:
„Kto znajduje się poza prawdziwym Kościołem?
Poza prawdziwym Kościołem znajdują się niewierni, żydzi, heretycy, apostaci, schizmatycy i ekskomunikowani”.


Kościół Katolicki uczy, iż nawet jedna herezja sprawia, że nie mamy już do czynienia z wiarą katolicką. Herezja wyłącza z Kościoła.
Ktoś powie, że każdy krok w kierunku prawdy jest cenny. Trudno zaprzeczyć. Sięgając do historii, postawmy jednak pytanie: Czy jeśli w Kościele pojawiały się herezje – więcej niż jedna – apologeci katoliccy bronili Kościół przed jedną herezją czy przed wszystkimi, które w danym momencie zagrażały Kościołowi?
Ktoś powie, że każdy krok w kierunku prawdy jest cenny. Trudno zaprzeczyć. Jeżeli jednak za naszych dni organizuje się petycje w jednej kwestii, a zbywa się milczeniem szereg innych kwestii – jawnych herezji – to jest pytanie o uczciwość metodologiczną i szczerość działań.
Na przykład. O. dr hab. Benedykt Huculak OFM w artykule Watykan dzisiaj ujawnił herezję formalną. Dziwnym trafem nie słyszano, aby w tej kwestii ktoś podniósł głos i organizował petycje. Czy już wszyscy potulnie padamy plackiem przed nieuchronnością kwestii eskimoskiej?
Nawet jedna herezja sprawia, że nie mamy już do czynienia z wiarą katolicką. Herezja wyłącza z Kościoła.
Czasy zamętu powszechnego.


A pytanie podstawowe jest takie: Czy mamy dzisiaj do czynienia z uczciwością metodologiczną i ze szczerością podstawową – intencją zdiagnozowania i odrzucenia WSZYSTKICH BŁĘDÓW?


Zmieniony ( 19.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.